so 8.1.2005 | Daniel Višňák

Hradec s pouhými osmi útočníky vybojoval v Písku velmi cenné vítězství 3:1

V první formaci se objevil místo Patrika Becka kapitán Stanislav Mečiar, jeho post v obraně zaujal Jakub Evan, tak "zalepili" hradečtí trenéři nedostatek útočníků pro sobotní zápas v Písku. Ve druhém útoku se po bok Tomáše Martince a Romana Vondráčka zařadil hradecký junior Jakub Luštinec, i přesto ale Energetici podali v Písku perfektní bojovný výkon a vezou si z jihu Čech pro ně velmi cenné tři body za výhru 3:1. „Útočník“ Stanislav Mečiar navíc v zápase přihrál na první branku Jaroslava Roubíka a třetí sám přidal.

V první třetině měli více gólových šancí domácí hráči, Energetici zejména díky spolehlivému brankáři Hylákovi drželi po úvodních dvaceti minutách bezbrankový stav. Asi největší šanci Hradce měl hned z kraje utkání Jaroslav Roubík, ale sám před Svobodou si na exhradeckého brankáře bekhendovou střelou nepřišel. Na druhé straně Alexandr Hylák musel zdárně zneškodnit veliké pokusy Jiřího Lály a Martina Šimka, štěstí měl při střele Jiřího Jelena, která skončila na jeho pravé tyči. Výstavní byl zejména jeho zákrok proti tvrdé Šimkově střele bez přípravy, tu ukázkově zneškodnil rozštěpem na brankové čáře.

Ve druhé třetině se diváci branek už dočkali, padla jedna na každé straně. Nejprve po obrovském závaru jak v domácím, tak v hradeckém brankovišti, kdy se puk v obou případech doslova otíral o brankovou čáru, udeřili jako první hosté. Po přihrávce Stanislava Mečiara se nejlépe zorientoval v píseckém brankovišti Jaroslav Roubík, vydoloval pod Svobodou puk a poté ho dorazil za jeho záda. Vyrovnání na sebe ale nenechalo dlouho čekat, ve 27. minutě propálil Hyláka střelou švihem z kruhů Tomáš Nouza a bylo vyrovnáno. Stejný hráč mohl poslat Písek i do vedení, to by ale musel trefit o dvě minuty později zcela prázdnou hradeckou branku. Do konce třetiny nechali ještě hráči vyniknout v několika případech oba brankáře, a tak po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli v Písku nerozhodný stav 1:1.

V závěrečné části hry se přiklonilo štěstí na stranu hradeckých, kteří se dostali v 56. minutě do vedení 2:1. Celá branková situace začala u Jaroslava Roubíka, který nahodil ze středního pásma puk na Svobodu, který ho nerozehrál a raději schoval v lapačce. Následné buly Energetici vyhráli, tvrdou střelu Pavla Táborského písecký novic v brance pouze vyrazil a na bezprostřední dorážku Pavla Suchého už nestihl zareagovat. Pojistku v podobě třetí branky přidali Východočeši v poslední minutě, kdy Písek hrál v šesti bez brankáře. Tomáš Martinec vybojoval ve středním pásmu puk pro Stanislava Mečiara, hradecký útočník tak zvolil místo možné střely přihrávku na hradeckého kapitána, který si zkušeně najel do pásma, naznačil střelu a až poté trefil prázdnou píseckou klec. Hradec si tak po perfektním bojovném výkonu veze z jihu Čech všechny body za výhru 3:1.