ne 21.10.2018 | Adam Kodet, Lukáš Foff | Foto: Jan Pavlíček / BK Mladá Boleslav

Hradec vyléčil Mladou Boleslav a přišel o všechny body

Východočeši jeli v pozici lídra k zápasu na led trápící se Mladé Boleslavi. Ta však sehrála velmi dobré a bojovné utkání a Hradec obrala o všechny body. Nejprve sice poslal Mountfield do vedení Roman Kukumberg, jenže Bruslaři ve druhé třetině zásluhou Michala Vondrky a Jakuba Klepiše skóre otočili a následně duel dotáhli do vítězného konce. Definitivní tečku navíc přidal exhradecký obránce Martin Pláněk.

I když oblíbené pořekadlo říká, že vítězná sestava se nemění, k jedné se hradecký trenérský triumvirát přece jenom uchýlit musel. Nemocného Petra Zámorského nahradil v prvním obranném páru Sébastien Piché. Pokračovala i gólmanská rotace a v hradecké bráně se tedy po pauze představil Jaroslav Pavelka.

Zápas se rozjížděl pomalu, vedení se ujal Hradec

Začátek utkání přinesl spíše nepřesnosti na obou stranách. Hradec působil dravěji, ale pokud už přišla z hostujících holí střela, boleslavští hráči ji obětavě zblokovali. Oba strážci klecí tak na začátku první třetiny moc práce neměli. Mountfield úspěšně napadal rozehrávku soupeře, který měl s opuštěním svého obranného pásma s pukem na holi velké problémy.

Ani početní výhody se oběma družstvům příliš nedařily, diváky ve ŠKO-Energo Aréně tak rozehřála spíše potyčka několika hráčů před Pavelkovou brankou. Domácí tým byl velmi nedisciplinovaný, hradeckým hráčům se ale nedařilo při přesilovkách zamknout Bruslaře na delší dobu v jejich pásmu a vytvořit si nějakou gólovou příležitost. V oslabení dokonce ohrozil Pavelkovu klec střelou zápěstím Orsava.

Ve čtrnácté minutě se ale skoré přece jen změnilo. Piché našel přesnou přihrávkou z hloubi obranného pásma Romana Kukumberga, který se jako štírek protáhl boleslavskou obranou a bekhendový blafák zakončil mezi nohy Krošelje – 0:1. Nedlouho poté se do úniku dva na jednoho dostali Bezúch s Vopelkou, slovenský forvard ale místo puku dostal do branky pouze domácího gólmana. Konec třetiny patřil jednoznačně domácím, několik nebezpečných závarů před hradeckou brankou ale v gól nepřetavili.

Boleslav slepenými góly otočila vývoj zápasu

Středočeši po přestávce nastoupili na soupeře aktivněji, hradeckého gólmana z dálky prověřili Šťastný a Pacovský. Zanedlouho při početní výhodě na sebe vzal zodpovědnost boleslavský kapitán Michal Vondrka, napřáhl a propálil hradeckou obranu včetně Pavelky v brance – 1:1. Gól Bruslaře evidentně nabudil a pouhou minutu po vyrovnání šli dokonce do vedení. Pro přiklepnutí Látala vymetl všechny pavučiny v Pavelkově kleci Dominik Pacovský - 2:1.

Rychlý obrat ve skoré Hradecké viditelně zaskočil, v dalším průběhu puk spíše odevzdávali na domácí hole. Ti toho využili a z nebezpečné pozice mezi kruhy pálil Šťastný. Při mladoboleslavské přesilovce předvedl šikovné ruce Skalický, nezakončil však přesně. Zbytek početní nevýhody sehrál Mountfield perfektně, což hráčům mohlo vlít trochu krve zpět do žil.

Ve snaze o vyrovnání ale Hradec zapomněl ve svém obranném pásmu na Vondrku, který ještě přihrávkou hledal před brankou Klepiše, toho ale hostující obrana ke střele nepustila. V závěru druhé periody měli Východočeši územní převahu, při přechodu do útoku byli však často až příliš nedočkaví. Navíc Bruslaři dokázali každou hradeckou chybu proměnit v nebezpečnou šanci, jako třeba při bekhendovém pokusu Látala.

Bruslaři dalšími dvěma brankami stvrdili své vítězství

Po dalším ubráněném oslabení na začátku třetí třetiny se nejprve do přečíslení tři na dva dostali hosté, Paulovič ale Krošelje nepřekonal. Zato na druhé straně Bruslaři v obdobné situaci uspěli. Na konci krásné kombinace byl David Šťastný, který svým prvním letošním gólem poslal Boleslav do dvougólového vedení – 3:1. To mohl hned vzápětí ještě navýšit z úniku Orsava, Pavelka se ale tentokrát zaskvěl.

Hráči v bílém nadále působili aktivněji a dobrým forčekingem znepříjemňovali hradeckou rozehrávku. Defenzíva Východočechů začínala kupit chyby, po jedné z nich se ale sváteční střelec Hanzlík neprosadil. Bruslaři se také na rozdíl od startu zápasu zdrželi faulů a nepouštěli tak soupeře do početní výhody. Nepříznivý vývoj mohl zvrátit Vincour, jeho technickou střelu z levého kruhu si ale Krošelj pohlídal.

Čas hrál jednoznačně pro domácí, kteří drželi Hradec na uzdě a nepovolili mu výraznější tlak. Hosté sice měli puk na holích častěji, obětavá boleslavská obrana je ale nechtěla pustit do gólové příležitosti. Navíc se Východočeši vlastní chybou při střídání dvě minuty před koncem připravili o šanci na zdramatizování zápasu. V nařízené přesilovce vypustil tvrdou střelu od modré Martin Pláněk a potvrdil jasné boleslavské vítězství - 4:1. Mountfield si tak z města automobilů poprvé po dvou letech neodvezl ani bod.