Zápasy
so 18.11.2006 | Adam Vandrovec

Junioři drželi se Slavií krok, o body přišli až v samém závěru

Zápasové menu

Hradečtí junioři drželi s favorizovanou Slávií krok po dobu celého zápasu. Na začátku třetí třetiny se Hradečtí dokonce dostali do vedení. O body přišli až v samém závěru utkání, kdy o vítězství Slavie rozhodl trefou do černého Beránek. Vítězství poté pečetil trefou do prázdné klece Růžička. Energetikům nepomohly ani dvě gólové trefy Petra Ropického a tři asistence Jiřího Šimoníčka.

Slavisté se pustili do ofenzívy od prvního vhazování a defakto celou první minutu strávili v útočném pásmu. Balážik měl hodně práce s neustávajícími slávistickými útoky. Pět a půl minuty se hosté skoro nedostali z obraného pásma a z ojedinělého útoku vytěžili maximum. Po spolupráci s Šimoníčkem otevřel skóre zápasu Ropický. Domácí vyrovnali o dvě minuty později. Do střílené přihrávky Drbohlava od modré vložil Stromko hůl tak šikovně, že se puk nakonec zatřepetal v síti. Velice pohledná akce. Drbohlav si mohl připsat další bod o chvilku později, když si při přesilovce najel na chytrou přihrávku Růžičky, trefil však tyčku. Hradec působil od vstřelení své branky lepším dojmem a i po vyrovnání se snažil útočit víc než na začátku zápasu. Nebylo to nic platné jelikož ve 14. minutě poslal Slavii do vedení Kamil Malárik. Jeho střelu dokázal Balážik jen ztlumit a puk se pomalu doklouzal až za čáru. Obraz hry se neměnil ani před koncem třetiny. Slavie měla touš na svých hokejkách po více času než soupeř.

Lepší vstup do druhé třetiny si Hradec nemohl ani přát. Hned po 14 vteřinách se rozsvítilo červené světlo za Brožem. Ten vyrazil střelu Seidla a Ropický pohotově zavěsil. Slavia pokračovala ve své útočné hře. Domácí si zahráli přesilovou hru a nevedli si vůbec špatně. Svého soupeře uzamkli v obraném pásmu a dobře kombinovali, střel na Balážika ovšem příliš nevypustili. První trest pro slávistu přišel až v polovině zápasu. Hosté si ovšem s přesilovou hrou neporadili dobře. Ze situace 2 na 1 mohl vstřelit gól Pavlů, ale blafák mu překazil betonem Brož. Lépe si nevedli ani o chvíli později při další nabídnuté výhodě. Po sérii slepených přesilovek zůstávalo vše při starém, ve větší permanenci byl určitě Balážik. Závěr třetiny měl dost hektické tempo, Slavia viditelně nechtěla odcházet do kabin za nerozhodného stavu.

Neuvěřitelný vstup do třetiny předvedli východočeši ještě jednou. Tentokrát potřebovali hosté 21 vteřin z třetí části aby vstřelili gól. Šimoníček přihrál na levý kruh, Petr Pospíšil trefil parádně poskakující puk z voleje a Brož neměl šanci. Domácí však neprohrávali dlouho. Jan Česnek vévodící statistikám v dorostu se trefil i v juniorech a vyrovnal na 3:3. Střelec poslední branky o chvíli později dostal trest pět minut plus do konce utkání za vražení na hrazení ze zadu. Pěknou spolupráci předvedli Sklenář s Růžičkou a zamotali soupeři hlavu, brankář však nekapituloval. Slávisté dlouhé oslabení bránili velice aktivně a nenechávali se zatlačit do své třetiny. Skvělou práci odvedl Drbohlav, který dlouho držel puk v útočné třetině a nakonec donutil i soupeře faulovat. V čase 50:10 si domácí trenéři vyžádali oddechový čas. V přesilovce kterou hráli měli dvě střely Drbohlava a především po nich nebezpečné dorážky. Slávisté drželi útočné pásmo i po skončení přesilovky. Vynucenou pauzu sedm minut před koncem třetí třetiny si vynutila indispozice hlavního rozhodčího, kterého zasáhl do nohy vyhazovaný puk. Po přestávce pokračovala Slavia ve svém velkém náporu. Větší šance na úspěch svitla domácím ve chvíli kdy sudí zvedl ruku nad hlavu s úmyslem vylučovat jednoho z hostujících hráčů. Hrálo se dál a při této výhodě přihrál Kauschitz mezi kruhy, kde byl Beránek a ten nádhernou a přesnou šibenicí rozjásal domácí příznivce. Tři a půl minuty před koncem si oddechový čas vzali i hosté, reagovali tak na nabídnutou přesilovku. Blízko k hattricku a vyrovnávací brance byl Ropický, ale nedokázal zvednout puk nad Brožův beton. Hosté byli při vé přesilovce hodně nebezpeční, ale branku nevstřelili. Hradec odvolal brankáře i když neměl trvali tlak a doplatil na to. Vladimír Růžička trefil ze středního pásma opuštěnou klec.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Branislav Bendík 0 0 0 0 0
Jan Berger 0 0 0 0 0
Jan Hloušek 0 0 0 0 0
Jiří Janoušek 0 0 0 0 0
Ondřej Kohout 0 0 0 0 0
Pavel Kotrč 0 0 0 0 0
Tomáš Kubišta 0 0 0 0 0
Marcel Macháček 0 0 0 0 0
Michal Pavlů 0 0 0 0 0
Jiří Pišta 0 0 0 0 0
Lubomír Pochobradský 0 0 0 0 0
Petr Pospíšil 1 0 1 0 0
Tomáš Prostředník 0 0 0 0 0
Petr Ropický 2 0 2 0 0
Jakub Rozlivka 0 0 0 0 0
Jaroslav Samec 0 0 0 0 0
Tomáš Seidl 0 1 1 0 0
Jiří Šimoníček 0 3 3 0 0
Tomáš Zadina 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jan Balážik 60 0 4 37 90,24 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Pešout Martin Pešout - hlavní trenér Slavie Praha:
Byl to náš klasický zápas s, v uvozovkách slabším, soupeřem, který hraje hlavně vzadu. My nedokážeme rychle nastřílet góly, abychom měli pohodový zápas a pak se trápíme do konce. Nakonec nám paradoxně pomohlo Česnekovo vyloučení, kdy jsme v pětiminutovém oslabení konečně začali hrát. Pak už byla jen otázka času, kdy dáme čtvrtý gól a nakonec jsme ho dali.

Jiří Seidl Jiří Seidl - hlavní trenér Hradce Králové:
Chvílemi to vypadalo, že bychom tu mohli uhrát alespoň bod, ale síla útočníků Slavie byla nad naše síly a asi zaslouženě vyhráli.