so 14.10.2023 | Tomáš Taybner, Tomáš Prodělal

Junioři na třetí pokus už Bruslaře zdolali! V Boleslavi vyhráli 3:2

Svěřenci Martina Vágnera jsou v druhé polovině první části soutěže zatím stoprocentní! Po výhře s Libercem odjeli Lvi do Boleslavi, kde s Bruslaři sehráli vyrovnanou partii. Domácí se ve druhé třetině dostali do vedení, na to však reagovali Marek Mach a Jan Vencl. V poslední části se celku z města automobilů podařilo vyrovnat, jenže Michal Beneš okamžitě kontroval vítěznou brankou. Hradec zvítězil 3:2.

První dějství příliš hokejové krásy nepobralo. Bruslaři se mohli nakopnout při přesilovce, kterou hned po 10 vteřinách zápasu způsobil hostující útočník Dommers, jenže se jim v kombinaci nedařilo. Královéhradečtí měli v prvním dějství k dispozici hned dvě početní převahy a sehrávali je o poznání lépe než domácí borci, chyběla tomu už jen přesnější střela.

Ve 26. minutě fauloval Jón a Bruslaři druhou nabídnutou přesilovku zužitkovali. Hurt dostal kotouč na hokejku Adama Vlasáka a ten po přesné střele zápěstím postrčil domácí družinu do vedení – 1:0. Z něj se však zelenobílí radovali jen 51 sekund, než vyrovnal Marek Mach. Ten se prosadil přesnou ranou z pravého kruhu, která mířila na vzdálenější tyč – 1:1.

Bruslaři svému soupeři darovali dvě přesilovky a při jedné z nich byl blízko k obratu Michal Beneš, jenž dostal krosovou přihrávku od bratra Matěje a z pravého kruhu okamžitě pálil, naštěstí pro domácí ale trefil jen bližší tyč. V čase 38:37 už ale Mountfield slavil. Způsobil to Jan Vencl, který přijel před branku a ze vzduchu sklepl do sítě vyražený Práškův pokus – 1:2.

Na startu třetího dějství k jíž vyloučenému Černému přisedl ještě Pavelka a Bruslařům se naskytla takřka 90 sekundová početní převaha pěti proti třem. V ní byl střelecky aktivní Polák, ale Tuček dokázal všechny tři projektily z hole mladoboleslavského kanonýra pokrýt.

Na konci 45. minuty už ale vyrovnáno bylo. Postaral se o to Kristers Zvagulis, který dokázal vytáhnout kotouč z nepřehledné situace na levém kruhu a poté jej poslal přímo do pravé šibenice. Lotyšský forvard tak oslavil svůj návrat na domácí led po zranění gólem – 2:2. Přesně za 60 sekund ale nabuzenou střídačku domácích zchladil Michal Beneš, který od levé tyčky dopravil za Forstova záda kotouč poté, co boleslavský brankář vyrazil Pavelkovu střelu – 2:3.

Bruslaři se pak před Tučkovu klec dostávali jen sporadicky, hosté totiž zkušeně bránili a většinu akcí zachytávali hned na modré čáře. Domácí to nakonec zkusili i bez brankáře, vytouženého vyrovnání se však nedočkali a s Hradcem Králové prohráli 2:3. Lvi se tak posunuli na postupové čtvrté místo.

Filip Tuček 60 33 2 31 93,94 0 0

Neprožíváme úplně nejlepší období. Samozřejmě jsme po začátku očekávali, že nějaké výkyvy přijdou. Pracujeme na tom. Mrzí nás ale, že nejsme schopní za stavu 2:2 zápas alespoň zremizovat. Vedli jsme 1:0, hned jsme dostali gól a pak nám odskočili. I tak jsme se ale dokázali dotáhnout a hned za minutu zase inkasujeme. To by se nám nemělo stávat. Na tom musíme zapracovat.