pá 4.2.2022 | Markéta Tomanová, Jan Brůna

Junioři v Plzni ztratili vedení a po prohře 2:4 odjeli s prázdnou

Junioři Mountfieldu HK v posledních zápasech pravidelně střídají výhry s porážkami. To platí i po utkání v Plzni, kde mladí Lvi padli 2:4, a po předchozím skalpu Varů tak ze západu Čech odvezli „jen“ tři body. Přitom v pátečním mači vedli, na hattrick Dominika Soukupa ale nenašli dostatečnou odpověď.

Mountfield šel v Plzni do vedení

Jako první v utkání zahrozil Soukup, svoji střelu ale neproměnil. Poté zkoušel štěstí Houdek, ani on Burdu nepřekvapil. Na druhé straně musel Němeček svými betony zastavit pokus Krále. Pak si v lapačce podržel puk Burda, když na něj vypálil Korčák. Následně chtěl mezi tyčkou a betony hostujícího brankáře protlačit kotouč Kopic, to se nepovedlo. Potom dostal za plzeňskou brankou puk Novotný a vyslal přesnou přihrávku na Matěje Havlíčka, jenž vystřelil a Hradec šel do vedení. Vyrovnat mohl Soukup již v první třetině, nicméně hradecký gólman střelu vyrazil.

Západočeši v prostřední části srovnali

Druhou periodu otevřel svou střelou Matěj Beneš, domácí brankář si s ní lehce poradil. Na opačném konci hřiště minul pokus Soukupa branku. Indiáni vyrovnali díky Dominiku Soukupovi, který tečoval střelu Václava Adamce. Pak se Idžan snažil neúspěšně prostřelit Němečka. Vzápětí pálil Dolhý od modré čáry a Burda kotouč vyrazil svým betonem. Za střílel pálil od modré i Pánek, gólman hostů zasáhl svou lapačkou.

Dominik Soukup dokonal hattrick, domácí zvítězili

Poslední periodu začali modrobílí brankou. O tu se postaral opět Dominik Soukup, jenž projel celým útočným pásmem, vystřelil a Burda se mohl jen otočit na vlnící se síťku. Hradec byl kousek od vyrovnání, když kotouč propadl za Němečka a ležel u brankové čáry. Další branka padla v polovině poslední třetiny. Do hradecké svatyně se trefil potřetí Dominik Soukup. Hradec se po několika střeleckých pokusech přiblížil Plzni, gól vstřelil Daniel Šedivý. V závěru si indiáni vzali své dvoubrankové vedení zpátky. Za Burdova záda dostal kotouč Adam Jiříček.

Narazili jsme na velmi organizovaného soupeře, a i když měl z mého pohledu hodně navrch ve hře, výsledkově to úplně tak nebylo. Nepomohli jsme si neproměněnou šancí v první třetině. Znovu opakuji, že soupeř byl organizovaný, soustředil se hodně na defenzívu. Ale celkem jsme si s ním poradili.