ne 7.10.2012 | Martin Doležal, Martin Voltr

Mladší dorost sehrál s Libercem dobrou partii, přesto padl fotbalově 0:1

Po Táboru čekal na hradecké mladší dorostence soupeř naprosto odlišných kvalit, a sice favorizovaný Liberec. Východočeši mohli litovat první části, kdy nevyužili řadu šancí a v oslabení naopak sami inkasovali. Právě gól Matouše Bělohorského ze čtrnácté minuty se nakonec ukázal být rozhodujícím okamžikem celého utkání. Žádný z hráčů na obou stranách už totiž v dalším průběhu zápasu do černého nezamířil, což přisoudilo Bílým Tygrům nejtěsnější možnou výhru v poměru 1:0.

Liberec dokázal zužitkovat svojí první velkou příležitost

Do utkání vstoupily oba týmy aktivně. První vážnou příležitost ke vstřelení branky měl při přesilové hře domácí Tomáš Hofman, ale tvrdou střelou z levého kruhu nastřelil pouze tyč za hostujícím brankařem. Hradečtí sice početní výhodu nevyužili, ovšem to byl jen impulz k dalším příležitostem. Liberecký Aleš Stezka se tak musel mít na pozoru i při další akci. Zahradník ovšem před brankou minul.

A tak špatnou koncovku domácích potrestal Liberec z jeho pohledu nejlepším možným způsobem. Ve 14. minutě si Matouš Bělohorský najel z levé strany až před Červeného a bekhendovou kličkou otevřel skóre utkání – 0:1. V 16. minutě mohlo být srovnáno. Při vlastním oslabení se do samostatného úniku dostal znovu Tomáš Hofman, ale na Stezku svojí kličkou nevyzrál. Do kabin tak odcházeli spokojenější Liberečtí.

Tempo hry opadlo, ale hosté mohli zvýšit svůj náskok

Úvod druhé části mohl nabídnout vyrovnání. Aktivní Krejčík si najel od mantinelu až před brankoviště, kde ale nedokázal svojí šanci zužitkovat a našel pouze betony hostujícího brankaře. Hradci se zpočátku dařilo, pak ale mohl přijít trest. Do přečíslení se dostal Němeček společně se Šírem, ale druhý jmenovaný nedokázal svojí kličkou propasírovat puk za domácího brankaře.

V další pasáži se hra vyrovnala. Oba celky byla aktivní dopředu, a často tak nechávali svému soupeři mnoho prostoru k útoku. Jenže ani jeden z týmů nedokázal své šance nikterak zužitkovat. To předvedl v následné akci Lakatoš, který se zjevil zcela osamocen před Červeným, ale nedokázal vymyslet nic kloudného a o kotouč přišel.

Hradečtí měli na svých hokejkách vyrovnání

Liberec měl jednobrankový náskok a Hradečtí vstoupili do třetí třetiny s tím, že se jim ho podaří smazat. Nutno podotknout, že oba týmy trápila koncovka, ale je třeba pochválit oba brankaře, kteří byli opravdu pozorní a útočníkům dělali velké trable. Třetí část byla poměrně rozkouskovaná, což domácím nevyhovovalo a Liberečtí toho chtěli využít. Bělohorský mohl navýšit skóre, ale Červený skvělým zákrokem jeho střelu z velkého úhlu vychytal.

Domácí se mohli radovat v 54. minutě. Štěpán Havránek zmátl svou kombinací hostující beky, procpal se až před Stezku, ale tváří v tvář za něj nedokázal dostat puk. Hradec se snažil zatlačit hostující celek do obranného pásma, ale Liberec opravdu dobře bránil. Až v poslední minutě nevyužil příležitost na vyrovnání Radovan Pavlík, který nedokázal Stezku propálit. A když se vedlo stejně i Martinu Hejnovi, mohli se Severočeši radovat z vítězství.