so 6.9.2014 | Jaroslav Pešek, Martin Voltr

Starší dorost je po dvou kolech stoprocentní, zvládl i řežbu v Budějovicích

Nový den, stejný příběh! Po výhře v Liberci se starší dorostenci vydali na led Českých Budějovic, kde sice sehráli mnohem nervóznější partii, ale s totožným gólovým průběhem a hlavně výsledkem 4:2 ve prospěch Královských lvů. Dva z nich bohužel utkání kvůli zranění nedohráli a frustrovaní domácí hráči ještě i po závěrečné siréně vyvolali šarvátku, nicméně pro další zápasy by Hradečtí s velkou pravděpodobností měli být v pořádku. Vstoupí do nich se stoprocentní bilancí z prvního extraligového víkendu!

Rychlý úvod na obou stranách

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří prakticky z první větší šance skórovali, když v přesilovce Jakub Doktor tečoval Klineckého nahození a hradecký brankář Groh neměl šanci. Ovšem také Hradečtí uspěli z první šance. Po závaru před Kváčovou brankou vybojoval puk Zahradník a poslal přihrávku přímo na hůl Davida Chalupy, který střelou do poloodkryté klece vyrovnal – 1:1.

O pár minut později mohli jít Královští lvi do vedení, když Chalupa z ideální pozice mezi kruhy budějovického gólmana nepřekonal. Hra byla celkově ve velmi vysokém tempu a šancí bylo na obou stranách opravdu požehnaně. Ani jeden z týmů však už do konce třetiny neskóroval a po první siréně tak na světelné tabuli svítil nerozhodný stav.

Hradec vedení do přestávky neudržel

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy poněkud vlažněji než do té první. O něco navrch měli zpočátku hosté, kteří hlavně díky výborně zvládnuté taktice dokázali dobře využívat nové pravidlo o hybridním zakázaném uvolnění. Velká šance pro Motor přišla ve 26. minutě, kdy Jihočeši hráli přesilovou hru pět na tři. Kromě střely Jana Bárty se však k vážnějšímu ohrožení branky nedostali.

V dalším průběhu se začalo opravdu hodně vylučovat a na koně se dostali Hradečtí. V situaci čtyři na čtyři strhl vedení na stranu svého týmu Radovan Pavlík, který se proháčkoval přes dva obránce Motoru a nádherně vymetl pavučinu v levém horním rohu Kváčovy brány. Už se zdálo, že třetinu vyhrají hosté, ale těsně před sirénou se pěknou střelou prezentoval Jiří Kubeš a zajistil tak Motoru vyrovnání – 2:2.

O extraligové body i o zdraví

Po pěti minutách třetí části přišel klíčový moment, který nakonec rozhodl celé utkání. Budějovický Karel Schidmayer byl vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl, když způsobil krvavý šrám jednomu z hradeckých obránců. Následující přesilovou hru dokázal využít Dominik Matouš – 2:3.

Po tomto gólu se nedisciplinovanost domácích ještě zvětšila a šance na srovnání se tenčily. Situace Motoru se ještě zhoršila, když po Zahradníkově přihrávce zvýšil náskok Královských lvů Radovan Pavlík – 2:4. Domácí už nedokázali gólově odpovědět. Ovšem o "zábavu" bylo postaráno i po ukončení zápasu, kdy domácí hokejisté, logicky zklamáni ze skóre, vyvolali hromadnou šarvátku. Ta už ale na výsledku nic změnit nemohla.

Ladislav Kolda (HC Motor České Budějovice):
Dnešní utkání rozhodly přesilovky. Měli jsme zkrátka moc vyloučených a nemohli jsme se dostat pořádně do hry. Zápas to byl vyrovnaný, ale nebyli jsme dost důrazní v zakončení.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Utkání bylo náročné. Myslím si, že nakonec rozhodla větší vůle na naší straně a nedisciplinovanost domácích. Myslím, že zápas byl zbytečně vyhrocený. Nevím, jestli je to tím, co se stalo s áčkem, ale my za to opravdu nemůžeme. Mrzí mě to, mohl to být dobrý zápas a nakonec se to zvrhlo v nějaké bitky a zbytečné fauly. Ale jsem rád, že jsme dokázali dovést utkání do vítězného konce.