pá 2.3.2012 | Martin Voltr

Starší dorostenci nepustili proti Zlínu vedení a bodově se na něj dotáhli

Zajímavou podívanou nabídlo utkání starších dorostenců, v nemž se střetly dva týmy bojující na chvostu nadstavbové skupiny A. Hradečtí v něm přivítali Zlín a od počátku se jim vedlo lépe než v prvním vzájemném střetnutí, které prohráli vysoko 1:7. Tentokrát byli už od deváté minuty ve vedení. To následně navýšil dvěma brankami Michal Procházka a i když hosté mocně dotahovali, pořád byli nejméně o krok pozadu. Vítězství v konečném poměru 4:3 zajistilo Východočechům důležité tři body, díky kterým vymazali svou ztrátu právě na Zlín a zároveň poskočili před Písek.

Domácí si vysloužili dvoubrankové vedení

Utkání začalo pěkně zostra a zejména Hradečtí mohli jít brzy do vedení. K dispozici měli více než minutu a půl dvojnásobné přesilovky, kterou však v branku nepřetavili. Po několika šancích na obou stranách to ale přece jen byl domácí tým, kdo se radoval poprvé. Na konci deváté minuty využil klasickou přesilovou hru dorážející obránce Matěj Suk1:0.

Hra se i nadále přelévala z jedné strany na druhou, nicméně Hradec byl nebezpečnější, což potvrdil v minutě sedmnácté duhým kouskem. Michal Procházka se za modou čárou nerozpakoval a vyslal ze své hole tvrdý projektil, který zapadl do šibenice zlínské klece – 2:0.

Náskok Hradce vydržel i po dalším dějství

V sestavě Zlína nejvíce hrozil kapitán Vít Mika. Dvě povedené akce z přelomu první a druhé třetiny však nevyužil, což domácí vzápětí ztrestali. Znovu to byl Michal Procházka, kdo zvedal ruce nad hlavu – když ho parádním námazem vyzval jeho protihráč a jmenovec Petr Procházka, hradecký forvard zamířil přesně do růžku. Na kostce tak už svítil stav 3:0.

Jenže v takové podobě dlouho nevydržel. Hosté záhy dostali možnost početní výhody, a tu využil nehlídaný Patrik Dalajka3:1. Další minuty nabídly oboustranně zajímavou partii s řadou útočných akcí, ale snad žádná šance nebyla gólová. Zlín tak stále zůstával v naději na bodový zisk.

Závěrečné drama změnu bodového rozdělení nepřineslo

V prvních deseti minutách třetí části hosté srazili své akcie trojicí faulů, ale když zrovna hráli v plném počtu, podařilo se jim vstřelit vytouženou kontaktní branku. Postaral se o ní Lumír Galuška3:2.

Jenže další příležitosti už byly k vidění spíš v obranném pásmu Zlína. Pět minut před koncem se jedna taková ujala. Autor dvou branek Michal Procházka se tentokrát převtělil v dvorního nahrávače Martinu Bartoňovi, jenž z mezikruží propasíroval puk pod brankářem Čepilou – 4:2.

Jak čas plynul dál, dvoubrankové vedení hradeckých mladíků se zdálo být dostatečné. To však vyvrátil v čase 58:48 Lumír Galuška, který ve hře čtyř proti čtyřem poslal přesný bekhend o tyčku do sítě domácích – 4:3.

Víc už ale hosté nestihli, na čemž měl velkou zásluhu Michal Šivel. V power-play soupeře na něj uháněl úplně sám Tomáš Skočík, jenže třináct sekund před koncem si kotouč našla lapačka hradeckého brankáře a poslední šanci Zlína na vyrovnání znegovala.

Zdeněk Bury (HC VCES Hradec Králové):
Měli jsme daleko lepší nástup do utkání, byli jsme lepší a aktivnější, což jsme promítli i do skóre. Ve druhé třetině jsme měli trochu útlum a třetí třetina už byla spíš o bojovnosti. Naštěstí jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Klukům gratuluji a doufám, že takové výkony budou předvádět i v play-off. Do něj bychom měli vstoupit v této sestavě a také s touto aktivní hrou.

Tomáš Valášek (PSG Zlín):
Myslím, že Hradec si vítězství zasloužil. První polovinu zápasu lépe bruslil a vypadalo to, že chce vyhrát víc než my. Pak už se ztráta dohání těžko. Nepřistoupili jsme k zápasu tak, jak bychom měli.