út 5.3.2019 | Adam Kodet

Jediný gól a nezvládnuté nájezdy. Hradec padl s Boleslaví 1:2

Pomalejší start, ostrý závěr. Tak by se dalo popsat poslední domácí představení hradeckých hokejistů v základní části. Z hlediska skóre se nejednalo o tak divoký zápas, jako v posledním vzájemném měření sil, přesto si však diváci přišli na své. Mountfield od poloviny zápasu zásluhou přesné Rákosovy teče vedl, za Boleslav však ve třetí periodě srovnal Musil a poslal duel do prodloužení. V tom branka nepadla, samostatné nájezdy ovládli Bruslaři a Mountfield tak zapsal čtvrtý nezdar po sobě.

Sestava Mountfieldu se v posledních utkáních ustálila a i z důvodu marodky nebylo třeba do ní výrazně zasahovat. Jediná změna se před posledním domácím utkáním základní části odehrála v brankovišti, kde po dvouzápasové pauze naskočil Jaroslav Pavelka

První třetina byla plná vyloučení a nepřesností z obou stran

Hradečtí začali utkání tradičně aktivně, už ve druhé minutě se ocitl sám před Růžičkou Cingel a o střídaní později z dobré pozice minul Vopelka. Úvodní nápor Lvů nabourala boleslavská přesilovka, při které dvakrát nebezpečně pálil Skalický, Pavelka však předvedl spolehlivé zákroky. Poté se oba celky dostávali do tempa znatelně hůře a kupily chyby zejména v rozehrávce.

Středočeši často odevzdávali puky na hole Mountfieldu už ve svém obranném pásmu, ti však chyb soupeře nedokázali využít alespoň k souvislejšímu tlaku. Svým dobrým pohybem si vytvořil šanci Rákos, po samostatném úniku po pravém křídle ale Růžičku nepřekonal. K větší ofenzivní aktivitě nepomohla Hradci ani přesilová hra a skóre zůstávalo neměnné.

Mnohem blíže ke skórování měli při výhodě dvou mužů v poli Bruslaři, protože střela Skalického z mezikruží už se šourala za Pavelkova záda. Nedomlel ale na brankové čáře hradeckého gólmana zastoupil a zabránil Žejdlovi v dorážce a puku v překonání brankové čáry. Mountfield byl ale nadále nedisciplinovaný a i zbytek první periody dohrál ve čtyřech, branku však nepřipustil.

Hradečtí zvýšili aktivitu a ujali se vedení

Ani po první přestávce se Hradec nemohl dostat do herní pohody a rozhodčí často zastavovali časomíru kvůli jeho technickým prohřeškům. Hosté se však také zrovna nehrnuli do útoku a diváci v ČPP Aréně si na gólové hody museli nechat zajít chuť. Trenéři ani hráči zjevně nechtěli dopustit přestřelku 5:8 z posledního vzájemného střetnutí.

Když to nešlo přes hokejovou krásu, snažil se Chalupa po závaru protlačit puk za Růžičku silou, ani po několika dorážkách se mu to ale nepovedlo. Několik dalších chvil se opět nic závažnějšího neudálo, Růžičku probrala z letargie až Miškářova teč po střele Vopelky. Chvíli poté po Smoleňákově pasu mohl vstřelit svůj první gól za A-tým Dvořák, puk k němu před odkrytou klec ale nedoputoval.

Konec druhé periody byl od Mountfieldu odehrán podstatně aktivněji a domácí předvedli několik rychlých úniků a přečíslení. Zlepšený herní výkon korunoval v 34. minutě Daniel Rákos šikovnou tečí, jíž usměrnil Štindlovo nahození za bezmocného Růžičku. O chvíli později mohl skóre navýšit aktivní Chalupa, z mezikruží ale pálil nepřesně. V poslední minutě nebezpečně zápěstím ohrozil Pavelku Knotek, domácí brankář ale odolal.

Divácky nejatraktivnější část přinesla vyrovnání Boleslavi

V úvodu třetí části zamkl Mountfield soupeře v jeho pásmu, k většímu ohrožení Růžičky to však nevedlo. Hned vzápětí se Bruslaři řítili do protiútoku tři proti jednomu, zakončujícího Vondrku ale Pavelka skvěle vychytal. A aby šancí nebylo málo, za pár sekund mohl po dobré práci Radovana Pavlíka skórovat Vincour, leč minul. Boleslav kontrovala rychlým nájezdem Látala, jehož následný pokus skončil na tyči.

Mladoboleslavští se čím dál více blížili vstřelení branky, což se jim nakonec podařilo v 48. minutě. Početní výhodu zužitkoval přesnou střelou přímo k tyči nikým neatakovaný Pavel Musil. Ostré tempo a hra nahoru dolů ostře kontrastovala z předchozím průběhem utkání, což rychlou akcí podél mantinelu prokázal Radovan Pavlík. Jeho pokus se poté snažil zasunout za Růžičku Cingel, boleslavský brankář byl se svým betonem rychlejší.

Závěr třetiny se nesl v duchu osobních soubojů a ostrých hitů, přesně jak si žádá play off, které už klepe na dveře. Nouze však nebyla ani o gólové příležitosti, v jedné z největších se po zadovce zpoza branky ocitl Radovan Pavlík, Růžička ale sklapl betony včas. Chrániče na nohou brankáře Bruslařů poté vyprášil i Zámorský. Oba celky si v závěru vytvořily slibné možnosti, ani jeden z nich ale utkání na svou stranu nepřeklopil.

V prodloužení přišly šance na obou stranách, nájezdy pro Bruslaře

Hned zkraje prodloužení mohl rozhodnout Radovan Pavlík, jeho pokus ale v poslední chvíli srazil jeden z boleslavských obránců. O minutu později Paulovič obral o puk Látala, svým blafákem a následnou dorážkou ale Růžičku nepřelstil. Hned vzápětí ujel všem Zohorna, jeho nájezd ale Pavelka lapil a dobře se tak připravil na dovednostní disciplínu. Hradec totiž nevyužil nabídnutou početní výhodu a zápas dospěl k nájezdům.

Bruslaři si tuto herní variantu vyzkoušeli vůbec poprvé v sezóně a na prvních dvou exekutorech to bylo znát. Na druhé straně uspěl Chalupa střelou na vyrážečku, vzápětí ale kontroval exhradecký Knotek milimetrovou střelou k tyči. A když David Bernad předvedl bezchybný bekhendový blafák a Paulovič na druhé straně neuspěl, bylo rozhodnuto.