pá 13.1.2023 | Petr Koval | Foto: Jan Pavlíček / BK Mladá Boleslav

Souboj bratrů Klímových pro Kellyho! Lvi padli 2:3 v prodloužení

Poprvé v kariéře se proti sobě postavili bratři Klímovi. Spokojenější může být po velmi vyrovnaném utkání Kelly. Hradec v zápase dvakrát vedl, jenže Boleslavští dokázali pokaždé velmi rychle srovnat. Závěr patřil domácím, kteří si svůj tlak přenesli i do prodloužení. Když bod navíc Bruslařům vystřelil Tim Söderlund, jenž přerušil hradeckou sérii tří výher v řadě.

Oproti předchozímu vítěznému duelu s Libercem udělal realizační tým jen drobné změny. Do sestavy se po uzdravení vrátil forvard Radovan Pavlík, jenž nastoupil ve druhé formaci s Kevinem Klímou a Radkem Pilařem. Elitní letka zahájila zápas ve složení Eberle – Cingel – Lev. Mezi třemi tyčemi startoval podruhé v řadě Henri Kiviaho.

Opatrná třetina gól nenabídla

Souboj gólmanů, kteří ještě na konci loňské sezony sdíleli jednu kabinu, nabídl velmi opatrný začátek. Ani jeden z celků se nedokázal zabydlet v útočném pásmu a o kotouč se bojovalo zejména ve středním pásmu nebo v rozích. První nebezpečnější střelu vyslal v 6. minutě po krátké kombinaci Jergl. Jenže ránu z vrcholu pravého kruhu s přehledem lapil Novotný do své lapačky.

Vzápětí si dobře počínal rovněž Kiviaho po pokusu Stránského z pravého křídla. Ale i finský brankář zvládl svůj první těžší zákrok. Na šance byla první dvacetiminutovka velmi chudá, navíc oba celky hrály disciplinovaně a ani jeden nedovolil svému soupeři přesilovou hru. Dobré napadání ukázal Rosandič, který po zisku kotouče předložil pro Perreta. Francouzský rychlík ale ze slotu bekhendem přestřelil.

Na straně domácích byl hodně vidět Lantoši. Nejprve nabruslil přes osu a vypálil nebezpečně přes nohy obránce z pravého kruhu. Kiviaho ovšem opět předvedl rychlou lapačku. V dalším střídání si vzájemný souboj oba borci zopakovali. Útočník domácích dostal přihrávku zpoza branky do mezikruží, jenže hradecký brankář stihl zmenšit střelecký úhel a zasáhl. Hra v úvodním dějství byla velmi opatrná a ani jedna ze sedmnácti ran nebyla výrazně nebezpečná.

Vedení Lvů vydrželo jen devětačtyřicet vteřin

V úvodu druhé třetiny prchl hradecké obraně po pravém křídle Šťastný. Na poslední chvíli ale uhasil nebezpečnou akci výborným zákrokem obránce Kalina, jenž obětavě v pádu vypíchl kotouč zakončujícímu útočníkovi. Hradec ve 25. minutě zahrozil v první početní výhodě utkání. Východočeši dlouho ždímali obrannou čtveřici, až vypálil Blain. Novotný jeho pokus vyrazil, ale dokázal si poradit i s následnou dorážkou Lalancetta

Ve 29. minutě zahrozil proti svému bývalému klubu Kelly Klíma. Hbitý útočník dostal puk na pravý kruh a vypálil bez přípravy. Kiviaho však udržel střelu ve výstroji. V obou předchozích střetnutích diváci čekali na gól do druhé poloviny utkání. A ani páteční duel nebyl výjimkou. Skóre otevřel ve 33. minutě Jordann Perret, jenž využil výborné práce Jergla, který z mezikruží naznačil střelu a předložil pro francouzského útočníka. Ten s velkou dávkou štěstí procpal puk do prázdné klece.

Vedení Lvů vydrželo jen devětačtyřicet vteřin. Na levý kruh dostal nabídku Alex Lintuniemi. Obránce draftovaný Los Angeles šikovnou stahovačkou obehrál hradeckého beka a nedal Kiviahovi ranou pod břevno žádnou šanci. Druhá perioda se divákům musela líbit o poznání více. I díky přesilovým hrám přibývaly brankové příležitosti, ale oba maskovaní muži pustili za svá záda jen jeden kotouč.

Oba týmy využily přesilovku a duel šel do prodloužení

Bruslaři zahrozili ve třetím dějství jako první. Jánošík napřáhl a vypálil golfákem v plné jízdě, nicméně hradecký gólman si na prudkém projektilu z levého kruhu smlsnul lapačkou. Boleslav s novým lodivodem Jiřím Kalousem, jenž jako asistent pomohl českému hokeji po osmnácti letech vybojovat medaili na MS juniorů, dostala v podobě nového trenéra dobrý impulz.

Pak si ale Hradečtí v souboji dvou nejčastěji střílejících mužstev pomohli početní výhodou. Tu po osmi vteřinách využil Jérémie Blain. Nejproduktivnější hradecký obránce krátce po vhazování vypálil z vrcholu pravého kruhu na bližší tyč a překonal Novotného ranou nad levý beton. Vzápětí měl Mountfield štěstí. Dvořáček byl před poloodkrytou klecí, jenže obrana Lvů i za pomoci faulu odolala.

V přesilovce ale na 2:2 srovnal Tomáš Fořt, který využil přihrávku Lantošiho přes osu a propálil přesunujícího se gólmana. V závěru svěřenci Tomáše Martince přežili velkou šanci Přibyla, který před poloodkrytou brankou trefil jen obránce Pavlíka. Necelé tři minuty před koncem navíc Hradec ubránil přesilovku a na hosty čekalo třetí prodloužení v řadě.

Söderlund vystřelil aktivnější Boleslavi bod navíc

Tým z východních Čech chtěl potvrdit, že v letošních vzájemných duelech jsou úspěšnější hosté. Jenže jako první to na sebe v situaci dva na jednoho vzal Lintuniemi. V dalším finském souboji ale uspěl hradecký brankář. Zelenobílí byli v nastavení nebezpečnější. Pýcha dostal ideální přihrávku přes střední pásmo za hradeckou obranu a ujel sám na Kiviaha. Ten ještě udržel svůj tým ve hře, když vykopl pravý beton. V poslední minutě už ale nestačil na blafák Tima Söderlunda. Hradec tak potřetí v řadě nedokázal udržet vedení ve třetí třetině a ze středních Čech si odvezl bod za prohru 2:3 v prodloužení.