Aktuální zprávy z klubu
ne 16.2.2020 | Klub

Za leden 41 tisíc pro Kubu. V únoru a březnu skórujeme pro Patrika!

Hráči Mountfieldu HK nastříleli v prosinci 23 gólů, v lednu ještě o 8 více. Pro Kubu tak nasázeli do soupeřových branek 31 puků, které fanoušci přeměnili na 31 tisíc korun. Další částku přidala také kabina A-týmu, Kuba se tak může těšit na 41 tisíc, které obdrží před pátečním zápasem proti Litvínovu! Skóruj pro... pokračuje také během zápasů základní části v únoru a březnu, ty budou patřit Patrikovi.

Po třech předchozích úspěšných ročnících se znovu před Vánoci rozjel fanouškům známý projekt Skóruj pro... Jeho smyslem je proměnit hradecké góly v peníze a tím pomoci jednomu z hendikepovaných nebo nemocných dětí.

Princip celé akce zůstává stejně jednoduchý: Celý měsíc bude patřit jednomu z hendikepovaných dětí a právě jemu bude měsíční podpora věnována. A o co konkrétně jde? Za každý gól, který vsítí hráči Mountfieldu HK v Tipsport extralize nebo CHL, bude vystaven jeden speciální puk obsahující logo akce, logo klubu, popis zápasu a vlastnoruční podpis střelce branky. Daný puk můžete za 1 000 Kč získat, přičemž celá částka půjde na konto daného dítěte.

Kolik peněz obdarovaný obdrží, záleží na hráčích A-týmu (kolik dají v daném měsíci branek) a na fanoušcích (kolik puků si pořídí). Platí přitom jednoduchá rovnice: jeden gól = jeden puk = 1 000 Kč. Svou měrou přispěje potřebným znovu také kabina A-mužstva, ta přidá každému dítěti 10 000 Kč!

A jaká je odměna pro vás? Kromě unikátního pamětního puku opatřeného vlastnoručním podpisem skórujícího hráče obdržíte dvě vstupenky na stání na vybrané utkání Mountfieldu HK a také podepsanou fotografii, na které budete s celým A-týmem! Hlavní odměnou je ale pomoc dítěti, které to opravdu potřebuje!

Skóruj pro Patrika » mountfieldhk.cz/skorujpro

V předchozích sezónách rozebrali příznivci nejen hradeckého hokeje všechny vystavené puky do jednoho. V ročníku 2016/17 vynesla charitativní akce Skóruj pro... pěti dětem – Fandovi, Pepíkovi, Vojtovi, Radimovi a Matějovi – celkem 157 tisíc korun. O rok později se dočkaly tři nemocné děti – Péťa, Ella a Janička – dohromady 88 tisíc korun. V loňské sezóně jsme skórovali pro Marušku, Davídka, Laurinku a Matyáška celkovými 181 tisíci korunami. V letošní sezóně jsme dávali góly zatím pro Davida a Kubu.

Doposud tak hradecká hokejová rodina pomohla o něco zpříjemnit život čtrnácti dětem dohromady 500 tisíci korun!

Příběh Patrika Tylše

Patrik se narodil předčasně v královéhradecké nemocnici v roce 2006. Když mu byl jeden rok, podstoupil vyšetření magnetickou rezonancí, po kterém se zjistilo, že prodělal periventrikulární leukomalácii (úbytek bílé hmoty na mozku). Následovala dětská mozková obrna s postižením levé horní a obou dolních končetin. Diagnostika se následně rozšířila o těžkou mentální retardaci a nízkofunkční autismus, Patrik má také těžkou oboustrannou nedoslýchavost, dále mu byla zjištěna centrální zraková porucha a epilepsie. Problémy má také s chůzí a potřebuje celou řadu speciálních pomůcek.

Finanční částku z charitativní akce by rodina využila na nákup pomůcek, vertikalizačního stojanu a speciální postele.