HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Rozhodla koncentrovanost, po první třetině jsme přestali hrát, lituje Jaroslav Bednář

Rozhodla koncentrovanost, po první třetině jsme přestali hrát, lituje Jaroslav Bednář

21.02.2016 | Lukáš Štěrovský, Michal Belšán

Plzeňský led, to bylo po více jak dva roky území Hradci zaslíbené, tak dlouho na něj Východočeši pravidelně jezdili loupit body. To platilo až do předposlední únorové neděle, kdy Plzeň ukázala svoji sílu a Mountfieldu zasadila direkt v podobě výhry 6:2. Svůj pohled na zápas poskytl střelec druhé a současně poslední branky Lvů, Jaroslav Bednář.

Hradečtí přitom do duelu vstoupili dobře, po první periodě vedli 2:1. To ale bylo z jejich strany vše, následně už jen inkasovali. „Přestali jsme hrát, úplně jsme změnili hokej. Plzeň zabrala a hned nás přehrála. Rozhodla asi koncentrovanost, soupeř zaslouženě vyhrál. Musíme se ponaučit a odrazit se od toho, takhle se v play off hrát nedá, musíme se zvednout,“ popisuje hradecký útočník zlom, který nastal ve hře jeho týmu po první třetině.

Právě zásluhou branky Bednáře dokázal Hradec před koncem úvodní periody znovu odskočit do jednobrankového vedení. To se ale nerodilo snadno, nepřehlednou situaci musel zkoumat videorozhodčí. Jak ji hodnotí sám její aktér? „Rozhodčí hned signalizoval, že se bude dívat na video, nějaká radost byla zbytečná. Neviděl jsem to, zacláněli tam hráči, až pak jsem se podíval ze záznamu, ale já branku nedal. Takové góly si ani nezapočítávám do statistik. Pak jsem hned říkal vedoucímu, ať to přepíše, že to je gól Plánise,“ přiznává technický skvěle vybavený hokejista.

Ani jeho šikovnost však na pokoření Plzně nestačila, Hradec tak letos už poněkolikáté v přímém souboji o pozici padl. „To jsme signalizovali, že se v neděli hrálo takzvaně o šest bodů. Tyhle zápasy ale nezvládáme, nebylo to letos poprvé, co se hrálo o šest bodů, a my prohráli. Naštěstí je docela dost času, musíme na tom zapracovat, je to čistě o připravenosti,“ sype si popel na hlavu Bednář.

Na něj, stejně jako na ostatní hráče Mountfieldu, čeká už v úterý možnost nápravy. Do FORTUNA arény zavítá Mladá Boleslav, která na Hradec ztrácí jen pět bodů a dvě pozice v tabulce. „Boleslav bude jezdit a všechno házet na bránu. Nečeká nás vůbec nic lehkého. Zase to bude zápas o šest bodů. Musíme to otočit, pořádně se na to připravit,“ vykládá odhodlaně Jaroslav Bednář.

 
Související články
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice