Ohlasy k zápasu
ne 5.11.2017 | Lukáš Foff, Lenka Jonešová

Dát gól vteřinu před koncem se nepoštěstí každý den, směje se obránce Filip Pavlík

Čtvrtý venkovní zápas v řadě nabídl pořádné drama. Hradec se dostal do vedení po gólu Látala, na který mu perfektním lobem do prostoru přihrál Filip Pavlík. Ten tak zaznamenal devátou asistenci v sezóně. Na gólmana Honzíka vypustil sympatický bek také dvě střely, ale neujala se ani jedna, takže na první branku sezóny si musí hradecká pětačtyřicítka stále počkat.

Z duelu se Spartou berete dva body. Jste s nimi spokojeni?
My jsme hrozně rádi, že jsme tu získali vůbec nějaké body. To, že jsou dokonce dva, je super.

Většina stadionu už se chystala na nájezdy, ale vteřinu před koncem to tam spadlo…
Tady se ukázalo, že se hokej hraje až do úplného konce. Těsně před ním jsme tam měli takový menší tlak, puk tam různě poskakoval, takže bylo reálné, že by to tam mohlo propadnout a nakonec se tak i stalo. Pocity byly krásné, stejně jako u celého týmu. Dát gól vteřinu před koncem se nepoštěstí každý den.

Jak sedí vám osobně formát prodloužení tři na tři?
Je tam hrozně moc prostoru a dají se vymyslet nejrůznější kombinace. To je určitě plusový bod, ale je to o tom, že puk se musí získat a nesmí se hlavně lehce ztratit.

Tímto utkáním skončila čtyřzápasová šňůra venku. Máte pět bodů, jak ji hodnotíte?
Hodnotil bych ji vcelku kladně. V Olomouci jsme prohráli o gól, což není vůbec špatný výsledek, akorát škoda, že nám tam něco nespadlo. Tentokrát dva body po prodloužení, v Třinci se vyhrálo… Já si myslím, že tu sérii můžeme opravdu hodnotit pozitivně.

Následuje reprezentační přestávka, další zápas je až za deset dní. Jaký budete mít program?
Teď máme dva dny volno, takže pořádně zregenerujeme sami doma. Pak se budeme připravovat dále a pokusíme se udělat to co nejlépe, abychom do ligy mohli znovu najet.

Po dvaceti kolech máte na kontě devět asistencí, ale žádný gól… Řešíte to?
Nejde to… Nějak mi to tam nechce propadnout. Hlavu si s tím ale nelámu. Sezóna je ještě hodně dlouhá a doufám, že mi tam nějaké góly napadají.