Rozhovory
út 19.12.2017 | Radek Staněk, Jan Vavřina

Zájmy, Vánoce, rituály i budoucnost. Michal Dragoun odpověděl na dotazy fanoušků

Když se volil hráč měsíce října, volba fanoušků byla jasná – Patrik Rybár. To listopad nabídl mnohem vyrovnanější výsledky, z prvenství se nakonec radoval Michal Dragoun, jenž obdržel 35,91 % z více než šesti stovek hlasů. Hradeckému forvardovi jste mohli položit dotaz, všestranný hráč na ně odpověděl a zároveň určil, která otázka byla nejzajímavější. Její autor, Vlastimil Blazek, se může těšit na dvě vstupenky na utkání A-týmu a klubové tričko s podpisem „Dragyho“.

Filipbal (Filip-Facebook@seznam.cz - Mountfield HK)
10.12.2017, 23:11
 
Ahoj Dragy, nejdříve bych ti chtěl pogratulovat k tomu, že si se stal hráčem měsíce. Líbí se mi tvůj styl hokeje a sem rád, že si v Hradci Králové. Chtěl bych se tě zeptat:
1) Jak se ti líbí v Hradci Králové?
2) Jak si vnímal Hradec jako soupeře?
3) Jak vzpomínáš na dva tituly se Spartou?
4) Ve své kariéře si nikdy zatím nehrál v zahraničí, nelákalo tě zkusit si angažmá v cizině nebo si neměl nabídku, co by tě zaujala?
5) Už máš nakoupený nějaký vánoční dárky?
Díky za odpovědi a ať se ti nadále daří. :-) Filbal

Odpověď:
Ahoj,
1) V Hradci se mi líbí moc, zatím se nenašlo nic, co by mi nevyhovovalo a jsem šťastný, že tady můžu být.
2) To si úplně nevzpomínám, já pamatuji Hradec už z první ligy a vím, že se mi tu nehrálo dobře, hrál tady třeba Jarda Roubík, Dan Volráb nebo Roman Vondráček. Ale v extralize si to už tolik nevybavuji.
3) Už je to dávno, občas se mi něco vybaví. Při zisku prvního titulu v roce 2006 jsem moc nehrál a spíše se toho zúčastňoval, ten druhý o rok později jsem si už pořádně užil. Na ten vzpomínám mnohem víc a rád bych to ještě jednou zažil.
4) Musím říci, že jsem trochu pohodlný v tom, že jsem rád doma. Nedovedu si moc představit, že bych byl někde bez rodiny. Takže vždy tam bylo něco proti. Jsem rád doma a taky úplně nemám rád změnu prostředí.
5) Všechny, letos jsem to stihl s předstihem
Za přání i gratulaci děkuju.

Vlastimil Blazek (vlastimil.blazek@sano.cz - HC Milevsko)
10.12.2017, 20:01
 
Ahoj Michale,mame velkou radost,ze se ti takle dari,moc ti to přeju.Jsi můj velký vzor.Rad bych se te zeptal,kterymu golmanovi se ti nejhůř dává gol,ze kterýho mas největší respekt?Doufám,ze budeš hrát jeste hodně hodně dlouho a ze si spolu někdy zahrajeme hokej.Ahoj Vlastik Blazek Milevsko

Odpověď:
Ahoj Vlastíku, my se trochu známe, takže vím, si spolu zahrajeme asi jen někde na rybníku. Ale doufám, že se na tebe budu jezdit dívat na NHL, až tam budeš hrát.
Většinou to bylo proti spoluhráčům, třeba Petru Břízovi jsem na tréninku nemohl dát branku. A teď je to Patrik Rybár. Musím říct, že je to ještě horší, než s Břízkou. Doufám, že proti němu nikdy hrát nebudu. :-)

Ondra D. (dospel.ondrej@post.cz - Hradec Králové)
9.12.2017, 22:29
 
Dobrý den Michale :)
Zvolili jsme si Vás jak hráče měsíce ale všiml jsem si, že nosíte brýle :) Máte je na blízko nebo na dálku?
Jestli na ty puky vůbec vidíte když nemáte brýle :) Jestli to není všechno jedna velká náhoda. Doufám, že né :D :D

Děkuji za případnou odpověď, ať se daří i nadále a hlavně to zdravíčko :)

Odpověď:
Ahoj, brýle nosím, protože mám vadu rohovky. I přesto, že špatně vidím, myslím, že hraju celkem dobře.

Marek Železo (marek.zelezo@seznam.cz - Hradec Králové Mountfield HK)
9.12.2017, 16:16
 
Ahoj Michale máš nějaký rituál před zápasem? A jak se ti to podařilo hrát tak výborně? A co říkáš na příchod Radka Smoleňáka do našeho týmu? Gratulace za tvé výkony a výsledky za měsíc listopad.

Odpověď:
Ahoj Marku, díky za gratulaci. Můj rituál je, že si vždy pouštím svou hudbu, kterou si připravím na zápas. Pak si na zimáku zalezu na nějaké místo, kde není moc lidí, tam se rozcvičuji a připravuji na utkání.
Myslím, že hraju pořád stejně, jen to bylo víc vidět, protože mi tam padly góly i nahrávky.
Ohledně Radka si myslím, že to pro nás bude hodně platný hráč a jak ho známe i mimo led, tak si s ním užijeme hodně srandy.

Martin (adamec.martin2004email@email.cz - Hradec Králové)
8.12.2017, 14:05
 
Před tím, než jste nastoupil do MHK. Přemýšlel jste o jiném klubu?

Odpověď:
Když jsem byl na Slavii, kde to nebylo úplně dobré, jsem přemýšlel, co by pro mě bylo nejlepší. Ale nedokážu říci, že jsem chtěl přímo někam odcházet, ale pak přišla nabídka od Hradce a my se domluvili téměř během pár hodin a odešel jsem.

Vojta Rott (rott.vojta@seznam.ch - Hradec Králové)
7.12.2017, 21:17
 
Jak dlouho chceš být v Hradci doufám že dlouho!!!

Odpověď:
Ahoj, smlouvu mám ještě na další sezónu, tedy ještě rok budu tady. A co bude dál, to se teprve uvidí.

nikca (nicolka38@gmail.com - Jaroměř)
7.12.2017, 18:55
 
Ahoj dragy

Gratulu ju ti k vítězství a at se ti daří tvoje faninka

Odpověď:
Ahoj Nikčo, díky moc.

Zaza (Zazicekzaza@seznam.cz - Mechov)
7.12.2017, 16:54
 
Ahoj Dragy,
gratuluji k vítězství, protože si to skutečně zasloužíš. Jsi neuvěřitelně všestranný hráč. Chtěla bych se tě zeptat proč už neskáčete po vyhraném zápase rybičku. Věř, že se na ni v kotli vždycky těšíme s poslední dobou nic. A ještě jedna taková vnímáš nějak fanoušky? Co zpívají nebo co vytahují za chorea? Líbí se ti některý chorál nejvíc?
Díky Zaza

Odpověď:
Ahoj, děkuju za gratulaci i podporu. Proč neskáčeme rybičky, ani nevím. Asi bych se musel zeptat kluků, jestli se na to nedomlouvali, když jsem byl zraněný. Ale můžu to nadhodit v kabině, když se to kotli líbí, tak abychom to dělali.
Fanoušky samozřejmě vnímám, plný stadion je pro každého lepší. Ale že bych úplně při zápase nebo střídání slyšel, co skandují, tak to ne. Strašně se mi ale líbí, že hradečtí fanoušci na nás nepískají, což jsem zažil všude jinde, kde jsem byl a tady se to neděje.
Chorál se mi nejvíce líbí po vyhraném zápase. Letos, co si vybavuji, se mi po vyhraném zápase líbil transparent se svléknutou holkou :-)

jenda881 (radabuca)
7.12.2017, 15:47
 
Ahoj Drago, co se honi hlavou hraci, ktery ma na to byt tahounem extraligoveho tymu, kdyz musi hrat jen druhou nejvyssi soutez? Mel si v te dobe, kdyz jsi nastupoval za Slavii nejaky svuj vnitrni cil hrat extraligu nebo jsi nad tim nepremyslel a stacila ti v tu dobu prvni liga? A jake je to pro zmenu zase ted..dokazes si predstavit hrat zase prvni ligu v momente kdy jsi jednim z tahounu 2.nejlepsiho tymu v republice, ktery pomysli a chce bojovat o titul?? A posledni dotaz..bydlis stale v Praze? Jak rychle zvladnes trasu Hk-Praha po nove dalnici? Mas nejaky rekord?:)) Diky za odpovedi. Honza

Odpověď:
Čau Honzo, vždy je to o tom, jak tě chce tým. Slavia mě tenkrát chtěla a také já chtěl hrát nějakou větší roli, než jsem měl třeba ve Spartě. Samozřejmě jsem koukal i po extralize, ale bohužel žádná adekvátní nabídka nepřišla. Nad první ligou teď nepřemýšlím, ale za rok mi skončí smlouva a ta situace se může opakovat. Navázal bych na první otázku, záleží na týmu a roli, nehledal bych v tom krok dolů. I první liga má svou kvalitu, ale rád bych zůstal tady v extralize a bojoval o nejvyšší příčky.
Bydlím kousek za Prahou, rekord mám, ale raději ho nebudu prozrazovat. :-)

Ondra (o.vanek@seznam.cz - Hradec Králové)
7.12.2017, 15:45
 
Michale ,jaká byla Vaše bezprostřední reakce na nájezd Andrise Džerinše ? A co jste mu řekl?

Odpověď:
Byl to úžas. Musím říci, že to bylo skvělé. Ale neříkal jsem mu nic, jen jsem po něm skákal, když přijel na střídačku. :-)

Marcela (macek28@centrum.cz - Hradec Kralove)
7.12.2017, 15:44
 
Ahoj Michale,
Kdybys ses mohl promenit v nejakou pohadkovou postavu jaka by to byla a proc? Diky at se ti dari dal

Odpověď:
Ahoj Marcelo, těžká otázka... Rozhodně bych nechtěl být Pat a Mat, ale nějakou konkrétní postavu, ve kterou bych se chtěl proměnit, nemám. Díky za přání.

Václav (1966VH@seznam.cz - Hradec Králové)
7.12.2017, 15:41
 
Dobrý den Michale.V poslední době jste se stal stěžejním hráčem našeho týmu.Chtěl bych se prosím zeptat,co je hlavním důvodem Vaší skvělé a stabilní formy,jak se Vám v HK líbí a jestli v HK bydlíte nebo dojíždíte.Také jsem koukal na Vaše statistiky a vidím že jste hrál také v Prostějově.Tam se pěkně žilo,že?Já jsem rodilý Prostějovák,tak vím jak je tam hezky.Děkuju Vám za odpověd,hodně úspěchů a konečně ten titul v Hradci Vám přeju.Děkuji Václav

Odpověď:
Ahoj Václave, k formě mi možná trochu pomohlo zranění na začátku přípravy. Nějakých šest týdnů jsem opravdu makal s kondičním trenérem a s Michalem Tvrdíkem na ledě. Ti mi dávali hodně zabrat a myslím, že teď z toho čerpám. Můj hokej je postaven na bruslení a díky tomu mi to nyní jezdí. Bolelo to, ale teď to zúročuji.
V Prostějově jsem byl chvilku, ale úplně jsem tam nebydlel, protože manželka pochází z Ostravy a já do Prostějova dojížděl od jejích rodičů. Ale líbí se mi tam, byli tam zapálení fanoušci a super atmosféra na stadionu.
Děkuju za přání.

Tomáš Moravec (Tomi.moravec@seznam.cz - Borohrádek)
7.12.2017, 14:32
 
Jak hodnotis dosavadní výkony tvé i týmové? A kde se ti hraje nejlépe na jakej stadionu? (Klidně i mimo domácího)

Ať se daří!
S pozdravem Tomáš M.


Odpověď:
Ahoj Tomáši, myslím, že teď jsou výkony dobré, jak týmové, tak moje. Všichni jsou snad spokojeni a pomalu se blížíme k vrcholu sezóny. Doufám, že tam nebudeme mít výkyvy a budeme takhle pokračovat. Nejlépe se mi hraje v O2 areně. Díky moc!

Petr (nn - HK)
7.12.2017, 14:08
 
Ahoj Michale,
jak zapadl podle tebe do kabiny Radek Smoleňák? Už jste si z něj stihli vystřelit ;)?
Zajímá mě taky jak ses díval na angažmá v HK, když jsi přicházel ze Slavie a co jsi od toho očekával.
Líbí se ti spíš tmavá nebo světlá varianta dresů? ;)

Díky a měj se

Odpověď:
Zdravím Michale, jak jsem odpovídal výše, znám Radka i mimo led a věděl jsem, že pro něho nebude problém zapadnout. On je hodně komunikativní a nemá s tím žádný problém. Je tady zhruba týden a vypadá to, že je tu od začátku sezóny. Žádný vtípek ale ještě neproběhl.
Do Hradce jsem přicházel v době, kdy tu byli nějací zranění hráči. Bylo mi řečeno, že dostanu prostor, abych se ukázal. Ale netušil jsem, že mi zdejší prostředí tak sedne a bude se mi tu svým způsobem tak dařit.
Pokud jde o poslední otázku, víc se mi líbí tmavé dresy.

MarekH. (m.arek87@seznam.cz - Hradec)
7.12.2017, 13:50
 
Dobrý den, zajímalo by mě jak se Michalovi líbí v Hradci?? A jak se těší na Vánoce? :-) Děkuji a přeji hodně zdraví a spokojenosti.

Odpověď:
Dobrý den, ohledně Hradce jsem již odpovídal výše.
Na Vánoce se těším moc, protože mám dva malé kluky a s manželkou se pro ně snažíme udělat pravé Vánoce s tradicemi. Takže doufám, že se povedou, že budeme zdraví a užijeme si je. Za přání děkuji, taky přeju všechno nejlepší.

Karel Dragoun (Karel.dragoun@volny.cz - Dobříš)
7.12.2017, 13:18
 
Ahoj Dragi .
1. Jak dlouho chceš ještě hrát hokej ? Detail interiér ti stále drží místo v sestavě .
2. S kým se ti nejlépe hraje a hrálo ?
3. Podle tebe nejlepší 3 trenéři ( kteří tě trénovali) ?
4. Jaký máš nejhorší a nejlepší zážitek z hokeje ?
5. Co tě na tom hokeji baví ?
6. Chceš , aby vaši synové hráli hokej ?
7. Co ti říká a vaří manželka Petra před zápasem ?

Hodně štěstí s Mounfield HK a dlouhou sezónu . Karel


Odpověď:
Ahoj tati, :-)
1) Dokud mě někdo bude chtít. Vím, že mi držíte místo, já ho ale nechci někde v truhlárně, ale v kanceláři místo tebe :-)
2) Neměl bych to říkat, protože on si to nezaslouží, ale s Béďou Köhlerem. A dříve se Sachou Treillem, který se teď v Pardubicích.
3) Určitě mezi ně patří všichni tři tady v Hradci. A potom trenér, který mě vedl v Prostějově, Kamil Přecechtěl.
4) Nejhorší jsou zranění, nejlepší je pocit po výhře. Ten se neomrzí a kvůli tomu hraji hokej.
5) Baví mě právě tyto zážitky, týmová hra nebo sranda v kabině.
6) U staršího Adama jsem chtěl, aby dělal něco jiného. Jenže k fotbalu začal chodit i na hokej, takže nevím, jak se rozhodne. U mladšího to je ještě daleko, ale nechám to na nich, jestli budou chtít. Ale když se v hokeji pohybují každý den, tak asi chtějí dělat to co táta. Takže myslím, že kluci budou hrát hokej taky.
7) Už mi nevaří, před zápasem se stravujeme v Hradci v restauraci. A co mi říká? Abych hrál dobře, aby táta zase nekroutil hlavou :-)

Vít Svoboda (Svobodaavit@gmail.com - Všestary)
7.12.2017, 12:30
 
Ahoj Michale,
Gratuluji k vítězství v anketě! Líbí se mi tvoje všestranná hra, umíš sbírat body, ale i rozdat/přijmout ránu, to se cení :-)
Máš v Hradci oblíbenou hospodu? Jaký máš nejraději pivo?
A mám ještě jednu otázku, trošku více zapeklitou. Co bys dělal, kdybys nebyl hokejistou?
Děkuji za odpovědi,
Přeju hodně štěstí v životě i na ledě! :-)
VS

Odpověď:
Ahoj, díky za gratulace i přání. Nejraději mám Plzeň, a proto chodím buď ke Lvu nebo do Koně.
Kdybych nebyl hokejistou, asi bych pracoval v rodinné firmě na interiéry.

jakub Lochman (l)
7.12.2017, 12:26
 
Dobrý den Michale,
Zeptám se i vás jakí máte rituály v den zápasu, jaké máte zájmy?

Děkuji za odpověď ať se daří.

Odpověď:
Ahoj, můj rituál je, že si vždy pouštím svou hudbu, kterou si připravím na zápas. Pak si na zimáku zalezu na nějaké místo, kde není moc lidí, tam se rozcvičuji a připravuji na utkání.
Moje zájmy jsou teď moje děti, kterým se snažím věnovat, když přijedu z tréninku. Staršího vozím na fotbal a hokej, když přijedu, tak si zase hraji s mladším. Takže moje rodina, se kterou se snažím být a vytvářet rodinnou pohodu.

Marek15 (vechet.marek@post.cz - Hradec Králové)
7.12.2017, 08:24
 
Ahoj Michale chci se zeptat jestli to byl tvůj nejlepší měsíc kariéře.A chci se co říkáš na Hradecký fanoušky

Odpověď:
Ahoj, patřil k těm lepším. Doufám, že ten nejlepší ještě přijde, třeba v dubnu. Na hradeckých fanoušcích se mi líbí, že nepískají, když se něco nepodaří, ale podporují nás.