Žáci
po 29.1.2018 | Šimon Sedlařík, Jan Vavřina

Akce Týden hokeje se v Hradci opět povedla. Užít si ji přišlo 130 dětí

Uplynuly čtyři měsíce a republiku opět zaplavila vlna modrobílé barvy. Nejen v Hradci se totiž konal Týden hokeje, konkrétně podnik Pojď hrát hokej, přičemž pod Bílou věží měl ještě větší úspěch než ten předchozí. Do ČPP Arény dorazilo kromě tří hráčů A-mužstva a maskota Mountyho 130 zvědavých dětí, z nichž téměř polovinu na ledě čekala úplná premiéra. Očekávání pořadatelů byla zdaleka překonána, což dokazuje, že křivka popularity hokeje na východě Čech stále míří nahoru.

Po loňském lednu a září tak celorepubliková událost navázala i v letošním roce – a i nyní byla ledová plocha na Komenského ulici využita do posledního místečka. Všichni účastníci ve věku mezi čtyřmi a osmi lety byli za svou snahu náležitě odměněni, když si kromě zážitků odnesli dres, omalovánku, samolepku i odznáček a velký klubový plakát. Nově zaregistrovaní malí hokejisté navíc získali i poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup výstroje od CCM.

„Překonali jsme hranici 120 dětí. Spokojení jsme maximálně, co jiného si trenér základny může přát, než jich tolik vidět bavit se na ledě,“ potěšilo trenéra Patrika Stehna. Tomu byli k ruce i Radovan Pavlík, Lukáš Vopelka a Jan Berger. Hřiště bylo rozděleno na třetiny – v první z nich zdokonalovali malí hokejisté své dovednosti s trenéry a posledně zmíněným hráčem A-týmu, uprostřed dělali první hokejové krůčky nejmenší bruslaři, ve zbytku předváděli svůj již nabytý hokejový um ti ostřílenější, když si zahráli hokej spolu s dalšími dvěma extraligovými hráči. Na pořadu dne byl i ukázkový trénink ročníku 2009, aby noví rodiče a jejich ratolesti viděli, co taková hokejová příprava obnáší.

Vydařený čtvrtek si náramně užili rovněž dospělí hráči. I je počet přihlášených udivil. „Hradec je velké město a hokej v něm jde nahoru. Je super, že je takový zájem. Ptal jsem se trenérů, kolik dětí chodí pravidelně a kolik je tady nových, a když mi řekli konkrétní čísla, dost mě překvapili,“ vykládá Jan Berger. „Celkově je to výborná věc a dobře investované peníze. Jak jinak český hokej pozvednout? Mezi dětmi musí být konkurence, je třeba, aby jich bylo co nejvíc. Z nich se pak postupně vypracují i ti nejšikovnější,“ tvrdí komplexní hráč.

Patrik Stehno o Týdnu hokeje

Ve čtvrtek se v Hradci konala akce Mountfield HK vás zve na Týden hokeje v rámci projektu Pojď hrát hokej. A ta sklidila ku spokojenosti vedoucího trenéra náboru PATRIKA STEHNA znovu velký úspěch. 🙂 #chcemevic

Zveřejnil(a) Mountfield HK - mládež dne 29. leden 2018

Přizvukuje mu i Lukáš Vopelka. Mladý forvard Mountfieldu HK už podobné akce zažil, byl například součástí Týdnu hokeje i v září. Někteří z tehdejších účastníků se mu vryli do paměti a nezapomíná je pochválit. „S dětmi jsem byl po delší době a ohromně se mi tu líbilo. Jak se některé z nich zlepšily, to je až neskutečné. Když jsem tady byl poprvé, většina z nich sotva bruslila, teď už hrají hokej a učí se pracovat s pukem. Je moc hezké to sledovat,“ pochvaluje si. „Projekt Pojď hrát hokej je parádní, pamatuju si, že když jsem začínal já, nic takového nebylo. Vím ale, že bych z toho byl nadšený, takže když vidím, jak si to malí kluci i holky užívají, úplně se do toho vžívám.“

Stejného názoru je i Radovan Pavlík, jeden z vůbec nejmladších svěřenců trenéra Václava Sýkory, který na soutoku Labe a Orlice vyrostl. „Je super, že chodí taková kupa dětí, základna bude o to kvalitnější. Za nás tolik malých hokejistů nebylo, trenéři s námi ale i přesto odvedli skvělou práci. Za to, co mě všechno naučili, jim můžu jen poděkovat,“ usmívá se devatenáctiletý odchovanec. „Své první krůčky jsem tady udělal ve školičce bruslení, ještě bez hokejky. Na hru samotnou jsem čekal do čtyř let, kdy jsem poprvé vyjel na základně. Odmala mi přitom pomáhalo, že jsem hrál se staršími kluky,“ vzpomíná.

O to, jestli vychovají nové budoucí reprezentanty, nemusejí mít strach jen na východě Čech. Týden hokeje se totiž pořádá už počtvrté napříč celou zemí, přičemž jeho stánky malí nadšenci pravidelně naleznou na více než 130 místech. Nezbývá než věřit, že talentovaní sportovci u hokeje vydrží. Jak ostatně kdysi řekl mistr světa z roku 2005 Marek Židlický: „Hokej je krásný týmový sport, ve kterém je možné prožít plno skvělých momentů.“

První z nich už mají nejmenší Lvi za sebou.

Fotogalerie