Rozhovory
so 28.4.2018 | Petr Šatalík | Foto: Aleš Krecl / ČSLH

Filip Pavlík bojuje v národních barvách ve Švédsku. Rusy chceme porazit, říká

S českým národním týmem odcestoval na Švédské hokejové hry, aby se popral o reprezentační pozvánku na Mistrovství světa v Dánsku. Konkurence v celku trenéra Jandače je vysoká, ale poslední výsledky ani přes vysoký počet hokejistů dobré nejsou. Češi prohráli ve čtvrtek se Švédy 1:3, v sobotu pak s Finy dokonce 2:5. O obou zápasech a celém turnaji hovořil hradecký obránce Filip Pavlík.

Filipe, jaký je zatím pobyt ve Švédsku?
Myslím, že všechno klape velmi dobře. Cesta, hotel, ubytování i cestování mezi zápasy, o všechno je skvěle postaráno, takže v tom žádný problém není.

Ve čtvrtek jste se střetli s výběrem Tří korunek, trenér Jandač říkal, že vám v tomto duelu vyšel začátek…
Těch prvních deset minut bylo dobrých, na začátku jsme měli přesilovku, takže tam šance byly, ale potom jsme se s tím trochu vzadu drbali, vázly nám rozehrávky a hůř jsme se dostávali do pásma soupeře. Z pohybu, který jsme měli horší než Švédové, vyplývalo to, že měli víc šancí a měli navrch.

V závěru jste ale zabrali a snížili alespoň na 1:3, chtěli jste se od toho odrazit do dalšího střetnutí?
Řekli jsme si, že tu třetí třetinu dohrajeme tak, abychom stejně mohli začít i další zápas. Myslím, že to celkem i šlo, že jsme hráli dobře a s Finy jsme také nezačali špatně, ale bohužel jsme šli do oslabení a dostali v nich góly.

Hra s menším počtem hráčů byla v duelu s celkem trenéra Marjamäkiho klíčová, že?
Samozřejmě, když se hraje oslabení, tak někdo hraje víc, někdo míň a tým pak vypadne z tempa. Potom je to samozřejmě znát, když je víc oslabení než hry pět na pět.

Co bude důležité pro utkání s Ruskem?
Musíme se na to kvalitně připravit a budeme se snažit dobře nastoupit do zápasu, abychom neudělali nějaké hloupé fauly. Musíme jít do toho zápasu s tím, že chceme vyhrát a zlepšit se.

Jak vnímáte fanoušky, kteří vás přijeli do Švédska podpořit?
Samozřejmě je slyšíme i vidíme. Je super, že nám přijela taková podpora.