Aktuální zprávy z klubu
st 24.4.2019 | Klub

Skóruj pro... vyneslo letos pro hendikepované děti 181 tisíc!

Před třemi lety rozjel hokejový klub Mountfield HK charitativní projekt Skóruj pro... a ten se skvěle uchytil. Pomohl už dvanácti dětem, kterým osud nepřichystal zrovna snadnou životní cestu. Na jejich konto putovalo dohromady už 426 000 korun! Jako poslední se dočkal Matyášek Petr, pro kterého hráči i fanoušci skórovali v měsíci březnu.

V závěru základní části a během play off nastříleli hradečtí hokejisté 10 gólů, které fanoušci přeměnili na 10 tisíc korun. Dalších 25 tisíc přidali sami hokejisté a Matyášek se tak dočkal 35 tisíc korun, které jeho maminka, s níž žije, využije na doplatek na vertikalizačního stojanu a invalidního vozíku. Je zvykem, že symbolický šek je předán každému z dětí před extraligovým utkáním. Protože ale v dubnu Mountfield už žádný duel neodehrál, zamířili Matyášek i všichni dárci přímo do kabiny A-týmu, kde proběhlo společné focení.

Princip akce je velice jednoduchý: Celý měsíc patří jednomu z hendikepovaných dětí a právě jemu je měsíční podpora věnována. A o co konkrétně jde? Za každý gól, který vsítí hráči Mountfieldu HK v Tipsport extralize, je vystaven jeden speciální puk obsahující logo akce, logo klubu, popis zápasu a vlastnoruční podpis střelce branky. Daný puk může kdokoliv za 1 000 Kč získat, přičemž celá částka jde na konto daného dítěte. Svou měrou pomáhá také kabina A-týmu, která do projektu rovněž přispívá zajímavou finanční částkou.

A odměna pro dárce? Kromě unikátního pamětního puku opatřeného vlastnoručním podpisem skórujícího hráče obdrží každý dvě vstupenky na hokej a také vytisknutou fotografii, na které jsou všichni dárci včetně obdarovaného dítěte spolu s celým A-týmem. Hlavní odměnou je ale pomoc dítěti, které to opravdu potřebuje!

První rok putovalo na konto dětí 157 tisíc, druhý 88 tisíc. Letos se částka vyšplhala na nejvyšší hodnotu, a sice 181 tisíc korun! Dohromady tak hradecká hokejová rodina pomohla 426 tisíci korun o něco zpříjemnit život postupně Fandovi, Pepíkovi, Vojtovi, Radimovi, Matějovi, Péťovi, Elle, Janičce, Marušce, Davídkovi, Laurince a Matyáškovi.

Mountfield HK děkuje všem dárcům za spolupráci při charitativní činnosti, na kterou se pokusí navázat také v sezóně 2019/20.