Žáci
ne 27.5.2018 | Filip Novák, Jan Vavřina

Hokejisti v horách. Pěší túra nebo aktivity v přírodě pro 6. a 8. třídu

Hráči 6. a 8. tříd se vydali vstříc horám. V polovině května zavítali na pomezí Jizerek a Krkonoš, do vesnice Kořenov, kde strávili víkend plný her a zábavy. Hokejisti se museli popasovat s dlouho túrou, soutěžemi ve dne i v noci nebo zapojili své hlavy při vědomostním kvízu. Zkrátka teambuilding jak má být, který si všichni hráči i trenéři moc užili. „Chtěli jsme, aby se kluci obou kategorií víc poznali, protože i v sezóně spolu budou jezdit na zápasy autobusem a jejich tréninky na sebe navazují,“ říká Jiří Janoušek mladší.

Cesta na místo určení neprobíhala úplně podle plánu. Vlakové spojení narušila výluka na trati, proto všichni naskočili do autobusu, který zajistil hokejový klub, a vydali se vstříc severním Čechám. Tam čekala na účastníky večeře a následně první zajímavá noční hra. Hráči měli danou lesní trasu, na které plnili úkoly, a díky tomu získávali indicie k celkové tajence.

V sobotu se hráči vydali na celodenní túru, kterou doprovodila bouřka. „Neobešlo se to bez deště, ale největší liják nastal, když jsme dorazili na Labskou boudu. Tam jsme to nejhorší přečkali a šli dál. Zpátky už jsme se vraceli za hezkého počasí,“ prozrazuje trenér 8. třídy Jiří Janoušek s tím, že na starší hráče čekala pětatřicetikilometrová trať, mladší kolegové ji měli o kousek zkrácenou.

Po večeři čekal na hradecké naděje další program, trenéři si pro ně připravili vědomostní kvíz. Ten mimo sportovních znalostí zahrnoval také například otázky ze zeměpisu nebo dějin. „Kluci nás příjemně překvapili. Když jsme kvíz tvořili, neměli jsme příliš tušení, co budou a nebudou znát. Ukázalo se ale, že i ti mladší měli znalosti na velice dobré úrovni,“ těší jejich hlavního kouče Václava Pánka.

Také v neděli byla pro kluky připravena spousta aktivit, soutěží a her v lese i na hřišti, přičemž hráči byli rozděleni podle ročníků. Další podobná akce na sebe nenechá dlouho čekat, hokejové mládí vyrazí totiž v létě na soustředění. To má za cíl především připravit všechny hráče na novou sezónu, i v nabitém programu se ale najde chvilka pro některou ze zajímavých her či aktivit.

Oba trenéři se shodují v tom, že se klukům a dívce akce líbila. „Z jejich reakcí si myslíme, že si to dostatečně užili a je to pro ně příjemné vypadnutí z hokejového kolotoče,“ myslí si Jiří Janoušek. „I když to bylo dost náročné z pohledu organizace, tak i my trenéři jsme si to užili. Kluky jsme poznali v trochu jiných podmínkách než na stadionu, což nás velice těší,“ přidává se Václav Pánek.

„Závěrem bychom chtěli poděkovat klubu, který nám zajistil dopravu na místo určení a ve spolupráci se společností Střída Sport nám věnoval ceny do soutěží. Zároveň bychom chtěli poděkovat Štěpánu Hočevarovi a dalšímu personálu ze Sport Ski Kořenov, protože servis z jejich strany byl super,“ dodává Jiří Janoušek.