Aktuální zprávy z klubu
út 21.7.2020 | Tisková zpráva

Hokejový svátek 2020: Winter Classic i s Mountfieldem HK

Český hokej čeká koncem letošního roku výjimečný moment – od 10. do 12. prosince se uskuteční série zápasů pod širým nebem, pořadatelská agentura Eniva připravuje Winter Classic v netradičním horském prostředí, ve Špindlerově Mlýně. „Věřím, že to bude akce, jaká tady v Čechách nikdy nebyla a možná už nikdy nebude,“ říká Jaromír Jágr. Ceny denních vstupenek začínají na 990 Kč.

Agentura Eniva přichází s konceptem prodlouženého prosincového hokejového víkendu ve Špindlerově Mlýně, který nabídne bohatou nadílku soubojů na ledě: k vidění bude duel juniorských týmů včetně Hradce Králové, jeden zápas Chance ligy, jedno utkání Tipsport extraligy, souboj českých a slovenských hokejových legend a síly navzájem změří i reprezentační výběry Česka a Slovenska v para hokeji. „Winter Classic se ještě nekonal v horském prostředí, ani v České republice, ani ve světě. Proto jsme zvolili Špindlerův Mlýn jako originální dějiště. A chtěli jsme i něco navíc – nejenom jeden zápas, ale jakýsi průřez českým hokejem,“ říká Andrea Bársony.

Kdo se ve Špindlerově Mlýně začátkem prosince představí?

V zápase Chance ligy proti sobě nastoupí Jágrův tým Rytíři Kladno a „domácí“ HC Stadion Vrchlabí. Duel Tipsport extraligy odehrají ve Svatém Petru Mountfield HK a HC Sparta Praha. V utkání legend by na české straně měli na led vyjet třeba Jiří Šlégr, Martin Ručínský, Ondřej Pavelec a Martin Straka, v sestavě Slovenska se objevují jména jako Ľubomír Višňovský, Žigmund Pálffy, Peter Bondra nebo Richard Lintner.

Kapacita stadionu, který vyroste na dojezdu sjezdovky ve Svatém Petru, nebude malá – eventová agentura Eniva, kterou vlastní Tomáš Vosátka a Andrea Bársony, chystá tribuny pro 7500 diváků.

První nápad už před rokem

Myšlenka na Winter Classic v netradičním horském prostředí se zrodila před téměř rokem. „Možná bych to neměl říkat, ale nápad vznikl v okamžiku, když jsme do Špindlerova Mlýna plánovali úplně jinou akci. Spojitost horského prostředí a hokeje nám ale přišla mnohem zajímavější,“ říká Tomáš Vosátka z pořádající agentury Eniva. Následovaly obhlídky přímo v areálu Svatého Petra a první zaměřování. „Jakmile jsme si vše odkrokovali a zjistili, že se nám na dojezd sjezdovky vejde hokejové kluziště i s tribunami, začali jsme plánovat seriózněji.“

Zádrhel nastal na jaře letošního roku, kdy přípravy přerušila epidemie koronaviru a s ní spojená omezení. „Spousta lidí přestala té akci věřit a asi jsem byla jediný člověk, který na vše koukal pozitivně. Ale byla jsem přesvědčená, že omezení nemůžou trvat dlouho. V květnu jsme začali pracovat opravdu intenzivně a věřím, že aktuální situace nám umožní akci zorganizovat, byť situace není opravdu jednoduchá. Každopádně vývoj pandemie koronarviru pozorně sledujeme a v rámci organizačního týmu máme funkci takzvaného covid19-koordinátora, který se zabývá vlivem opatření zejména na přípravy a logistiku přímo na místě tak, abychom akci uspořádali dle vládních nařízení, která budou v platnosti v době konání Winter Classic,“ dodává Bársony.

Špindlerův Mlýn se těší na novou výzvu

Hokejové Winter Classic se stane součástí Ski Opening, tradičního zahajovacího víkendu zimní sezony v nejznámějším českém horském středisku ve Špindlerově Mlýně. „Vždycky jsme nadšeni, když můžeme v našem areálu zorganizovat jakoukoliv akci mimo lyžování. Vnímám to jako naši dobrou vizitku a výzvu,“ netají René Hroneš, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn. „V loňském roce jsme hostili Světový pohár ve sjezdovém lyžování, přičemž ve vzniklé aréně se o víkendu vystřídalo skoro dvacet tisíc lidí, takže víme, že jsme akce tohoto formátu schopni zorganizovat.“

Hokejovou premiéru pod sjezdovkou vyhlíží také Vladimír Staruch, starosta Špindlerova Mlýna. „Bude to pro nás něco úplně nového. Ve Špindlerově Mlýně hokejová hala ani nic podobného není, nejbližší je ve Vrchlabí, tudíž přivítat Winter Classic je pro nás zajímavá myšlenka,“ říká.

Přípravy a výstavba přímo ve Skiareálu Špindlerův Mlýn by měly začít necelé dva měsíce před akcí. Týden po posledním odehraném zápase už bude areál opět naplno sloužit lyžařům. „Zkoordinovat veškeré stavební práce, přípravu ledové plochy, tribun i kompletního zázemí nebude logisticky jednoduché a navíc musíme myslet na to, že máme krátkou dobu na deinstalaci. Jelikož Winter Classic proběhne na začátku lyžařské sezony, jsme trochu limitovaní časem. Při všem vymýšlení, jak to bude postaveno, se tudíž primárně důkladně přemýšlí nad tím, jak to půjde zbourat,“ přiznává Vosátka.

Jágr pod širým nebem počtvrté

Hokejový program Winter Classic 2020 se skládal postupně. Prvním osloveným klubem k účasti byli Rytíři Kladno. Důvod je jednoduchý – Jaromír Jágr. „Uvědomovali jsme si, že pokud má být letošní Winter Classic úžasný projekt v nejlepší lokalitě, musí být i s největší českou hokejovou legendou. Proto jsme nejdřív oslovili Rytíře Kladno,“ vysvětluje Bársony. Rytíři Kladno se stali zároveň spoluorganizátorem.

„Abych byl upřímný, když se ta myšlenka objevila poprvé, říkal jsem si: Skvělý nápad, ale nevím, jestli do toho půjdeme,“ říká Jaromír Jágr. „Postupně jsem čím dál větší optimista a věřím, že to dopadne skvěle.“

Legendární český hokejista plánuje nastoupit jako hráč a zároveň se podílí na organizaci akce. Jako by „oprášil“ svou myšlenku z roku 2012 – v průběhu výluky NHL přišel s nápadem, že by si Rytíři Kladno zasloužili utkání pod širým nebem. „Tyhle akce se musí plánovat dopředu, minimálně půl roku, a tehdy nikdo nevěděl, kdy stávka skončí,“ přiznává Jágr.

V prosinci letošního roku na něj tudíž čeká čtvrtý zápas pod širým nebem v profesionální kariéře. Poprvé nastoupil Jaromír Jágr na venkovním kluzišti v roce 2009 na Rudém náměstí v Moskvě, v letech 2012 a 2014 odehrál v NHL dva duely pod širým nebem. V horském prostředí vyjede na led poprvé. „V létě jsem byl ve Špindlerově Mlýně poprvé. Slyšel jsem o něm skvělé věci a všichni měli pravdu – těším se, jak tam za pár měsíců bude stát ledová plocha s kabinami a tribunami,“ říká Jágr.

Souboj proti Jágrovi vyhlíží i slovenský hokejista Ľubomír Višňovský. „Na zápasech Čechů a Slováků byla vždycky na stadionu mimořádně emotivní atmosféra. Věřím, že pod otevřeným nebem to bude ještě víc elektrizující a jsem rád, že tu energii budu moct zažít,“ říká k zápasu českých a slovenských legend.

Vstupenky od 990 Kč

Prodej vstupenek na mimořádný hokejový víkend ve Špindlerově Mlýně začne už za necelý týden – v pondělí 27. července v 10.00 hod prostřednictvím oficiálního webu www.winterclassic.cz.

V hledišti budou připravena místa na stání a k mání budou denní vstupenky, tzn vstupenky na dvě utkání daného dne, které jsou nepřenosné. Ceny denních vstupenek začínají na 990 Kč a zahrnují i možnost přijít se v daný den podívat na dopolední rozbruslení.

Pro registrované členy fanklubů klubů Chance ligy a Tipsport extraligy, které se Winter Classic ve Špindlerově Mlýně zúčastní, bude připraven předprodej už v úterý 21. července od 18.00 hod.

Organizátoři zároveň chystají balíčky VIP vstupenek, které bude možné zakoupit prostřednictvím mailu vip@winterclassic.cz. „Věříme, že jsme pro diváky seskládali atraktivní program, který bude důvodem zajet si začátkem prosince do Špindlerova Mlýna, a že si hráči v čele s Jaromírem Jágrem užijí skvělou hokejovou atmosféru,“ dodává Andrea Bársony.

Pro fanoušky u televizních obrazovek připraví porci přenosů mediální partner O2 TV Sport.

Program Winter Classic 2020

Čtvrtek 10. prosince 12:00 junioři Rytíři Kladno vs. HC Stadion Vrchlabí
16:00 junioři Mountfield HK vs. HC Sparta Praha
Pátek 11. prosince 12:00 Chance liga HC Stadion Vrchlabí vs. Rytíři Kladno
16:00 Legendy hokeje Česko vs. Slovensko
Sobota 12. prosince 12:00 para hokej Česko vs. Slovensko
16:00 Tipsport ELH Mountfield HK vs. HC Sparta Praha

Vstupenky

V prodeji budou k dispozici denní vstupenky, tzn. vstupenky a dvě utkání daného dne.

Ceny vstupenek
- Tribuny za brankami: 990 Kč, 1390 Kč
- Hlavní tribuna: 1990 Kč, 2490 Kč, 2990 Kč
Vstup na utkání juniorských týmů ve čtvrtek 10. prosince bude zdarma.
Na jeden nákup bude možné zakoupit max. 10 vstupenek.