HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Hráči 2. a 4. třídy si podmanili Brno – turnaj Martina Erata ovládly obě kategorie

Hráči 2. a 4. třídy si podmanili Brno – turnaj Martina Erata ovládly obě kategorie

07.09.2017 | Matouš Soukup

Jeden turnaj = dva triumfy pro Mountfield HK. Tak by se dal ve zkratce shrnout vstup do sezóny pro hokejové ročníky druhých a čtvrtých tříd. V prvním turnaji sezóny 2017/18 se obě kategorie představily v Brně, kde shodně vystoupaly až na vrchol a z výborně obsazené akce přivezly pod Bílou věž zlaté medaile!

V rámci brněnského turnaje s názvem O pohár Martina Erata se poprvé představili hráči 4. třídy. Osm týmů z celé republiky bylo 2. září rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin, ve kterých se odehrávala klání hraná na dvakrát dvanáct minut hrubého času. Mountfield byl nalosován do skupiny B spolu s Technikou Brno, Třebíčí, Chomutovem a Třincem.

Základní skupinou prošli hradečtí mladíci s výborným skóre 29:12, když nestačili jen na chomutovské Piráty. Ve čtvrtfinálovém klání pak stála Východočechům v cestě domácí Kometa, ale ani ta nedokázala rozjeté čtvrťáky zastavit a prohrála 2:5. V souboji o finále došlo dokonce na východočeské derby. To ovládli hráči Hradce Králové jednoznačně poměrem 8:4 a postoupili do finále, kde je v odvetném zápase čekali opět Chomutovští.

Hradečtí, poučeni z prohry v prvním vzájemném zápase, vstoupili do duelu s větší bojovností a týmovým duchem. Těsné vedení Mountfieldu zhatili Severočeši vyrovnávací brankou na 3:3 minutu a půl před koncem, a na řadu musely přijít samostatné nájezdy. O hradeckém triumfu rozhodl až ve čtvrté sérii úspěšný Vojtěch Bulat, jenž rozpoutal v řadách svého týmu obrovskou vlnu euforie.

Sestava 4. třídy: Klapal, Bulat, Brzák, Dostálek, Ficenec, Hofman, Macháček, Sochor, Pavlík, Protivánek, Václavíček, Vychytil, Wališ.

Medailové umístění turnaje

1. Mountfield HK
2. Piráti Chomutov
3. HC Dynamo Pardubice

Jednotlivé zápasy Mountfieldu HK

Mountfield HK – HC Technika Brno 12:0
Mountfield HK – SK HS Třebíč 10:2
Mountfield HK – Piráti Chomutov 2:8
Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 5:2
Mountfield HK – HC Kometa Brno 5:2
Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice 8:4
Mountfield HK – Piráti Chomutov 4:3sn

Druhá třída nenašla v Brně přemožitele

Stejného turnaje se v moravské metropoli zúčastnili i hráči druhých tříd. Ti dokonce ještě předčili své starší spoluhráče, když ve skupině neztratili ani bod. Čtvrtfinálovým soupeřem jim byl slovenský zástupce na turnaji, tým Skalice. Svého soka ale Hradečtí nijak nešetřili a uštědřili mu pořádný příděl v poměru 9:3. O poznání dramatičtější bylo semifinále s brněnskou Technikou, jež opět zvládl lépe východočeský tým a díky těsné výhře 5:4 se probojoval do samotného finále.

V něm narazil na silnou Kometu Brno. Napínavý zápas o nejvyšší příčku nabídl vyrovnanou podívanou se spoustu gólů. A protože po závěrečné siréně nepřineslo utkání vítěze, rozhodovaly rovněž samostatné nájezdy. V nich si hradečtí druháci počínali úspěšněji než soupeř a vystoupali až na vrchol, když v konečném výsledku zvítězili 6:5!

Jednotlivé zápasy Mountfieldu HK

Mountfield HK – HC Technika Brno 8:1
Mountfield HK – Piráti Chomutov 14:0
Mountfield HK – SK HS Třebíč 16:2
Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 13:9
Mountfield HK – HK Skalica 9:3
Mountfield HK – HC Technika Brno 5:4
Mountfield HK – HC Kometa Brno 6:5sn

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice