Aktuální zprávy z klubu
po 28.4.2014 | Sanny Muharem

Hradec půjde do nové sezóny se Skokanem a Slovákem, o dalších posilách se jedná

Hokejisté klubu Mountfield HK, a.s. za sebou mají dovolenou, nyní už jim opět nastane tvrdá tréninková dřina v podobě letní přípravy. Do Hradce Králové přichází navíc hned dvojice nových hráčů. Smlouvu s klubem s účinností od 1. 5. 2014 na dvě následující sezóny uzavře například obránce Tomáš Slovák. Útočné řady pak posílí forvard Dávid Skokan. Kontrakt o jednu sezónu navíc prodloužil hradecký rodák Jaroslav Kudrna!

Hradecký hokejový klub nově podepsal smlouvy od 1. 5. 2014 se dvojicí zkušených hokejistů.

Přišli před sezónou:
Tomáš Slovák
Dávid Skokan

Do města pod Bílou věží si svou výstroj stěhuje obránce Tomáš Slovák. Tento jednatřicetiletý slovenský bek působil ještě v rámci loňské sezóny v Plzni, se kterou získal i mistrovský titul.

„Tomáš je obránce, kterého jsme hledali především do přesilovkové formace. Má kvalitní střelu a dovede podpořit ofenzívu. Velkou roli zde hrály i jeho velké zkušenosti z jeho předchozích zahraničních angažmá,“ konstatuje Aleš Kmoníček.

Ani útočné řady nezůstanou bez přírůstků. Vedení východočeského klubu se totiž dohodlo i s Dávidem Skokanem, tedy dalším slovenským hráčem, který přichází z pražské Slavie. Skokan je však v současné chvíli na reprezentačním srazu, a proto se připojí k týmu později.

„Dávida jsme sledovali delší dobu. Pevně věříme, že jeho herní styl, variabilita, kvalitní bruslení i zakončení nám pomůže zvýšit produktivitu,“ slibuje si od tohoto šikovného útočníka generální manažer východočeského klubu.

Kudrna prodlužil, Harant končí

Odešli před sezónou:
František Ptáček
Michael Kolarz
Tomáš Harant
Michal Švihálek
Martin Podlešák
Lukáš Květoň
Josef Marha
Jakub Langhammer
Jakub Marek
Vladimír Škoda

Celkem deset hráčů nezasáhne do přípravy s hradeckým mužstvem. Je však pravděpodobné, že některé z v seznamu uvedených hráčů bude mít klub k dispozici formou střídavých startů z jejich nových působišť.

„Pro hráče, kteří mají ještě platný kontrakt s naším klubem, ale prozatím s nimi nepočítáme do letní přípravy, intenzivně sháníme nové angažmá, kam by měli odejít formou hostování. Jedná se např. o Martina Vágnera, Zdeňka Čápa, Jana Bergera, Petra Haluzu, Míru Třetinu a další,“ podotýká dále Kmoníček.

Miláček publika a hradecký odchovanec Jaroslav Kudrna bude působit v dresu Mountfieldu HK i v nadcházející sezóně. Velezkušený forvard totiž prodloužil smlouvu o jeden rok a zapojí se tak rovněž do přípravy s ostatními hráči. V týmu naopak končí slovenský obránce Tomáš Harant.

Klub se navíc snaží najít ještě kvalitního obránce a kvalitního centra, kteří by posílili kádr. „Ohledně obránce jsme v jednání s Pardubicemi, dotahujeme legislativní záležitosti, poté sdělíme konkrétní jméno a další podrobnosti. Co se týká útočníků, jsme v jednání s několika kandidáty, ale nespěcháme na to, jelikož se nechceme unáhlit. Budeme se snažit přivést kvalitního centra nejpozději do začátku soutěžního ročníku,“ říká Aleš Kmoníček.

Asistentem trenéra by měl být i v nadcházející sezóně Jiří Kučera. „S Jirkou jsme na všem domluveni, takže by podpis dodatku měla být již jen formalita,“ doplňuje manažer.

Letní příprava Hradce Králové startuje v pondělí 28. dubna a bude trvat do konce června. Hráči, kteří neabsolvovali posezónní zátěžové testy, je budou provádět nyní (v pondělí a úterý). K nim se navíc připojí i hokejisté, kteří nově doplnili královéhradecký kádr.

Seznam hráčů pro letní přípravu 2014/15
Jméno Pozice
Pavel Kantor brankář
Ondřej Kacetl brankář
Jaroslav Pavelka brankář
Stanislav Dietz obránce
Peter Frühauf obránce
Bohumil Jank obránce
Peter Mikuš obránce
Martin Pláněk obránce
Karel Plášil obránce
René Vydarený obránce
Tomáš Slovák obránce
Rudolf Červený útočník
Rastislav Dej útočník
Tomáš Knotek útočník
Jaroslav Kudrna útočník
Tomáš Mertl útočník
Lukáš Nedvídek útočník
Tomáš Pospíšil útočník
Tomáš Rousek útočník
Dávid Skokan útočník
Jiří Šimánek útočník
Dávid Švagrovský útočník
Michal Tvrdík útočník
Peter Draisaitl hlavní trenér
Jiří Kučera asistent trenéra
Ladislav Souček vedoucí a kustod
Martin Kratochvíl a Michal Mudra maséři