Aktuální zprávy z klubu
út 12.11.2019 | Adam Kodet, Jan Vavřina

Hvězdou října je Matěj Chalupa. Ten odpoví na dotazy fanoušků

Přes 44 % hlasů rozhodlo o tom, že se hráčem Mountfieldu HK měsíce října stal Matěj Chalupa. Ten zvítězil v hlasování fanoušků před Jordannem Perretem a Radkem Smoleňákem a odpoví na dotazy příznivců hradeckého hokeje. Ty je možné zasílat do neděle 17. listopadu do 22:00, následně na ně "Chajda" odpoví. Zároveň vybere nejzajímavější otázku, jejíž autor se může těšit na podepsané tričko a dvě vstupenky na hokej.

Ptejte se Matěje Chalupy

MatějChalupa
Bilance v říjnu:
10 zápasů
2 góly + 2 asistence
+2, 2 trestné minuty
20 střel, 8 hitů

Matěj Chalupa – navrátilec do elitní formace

Rodák z hlavního města přišel pod Bílou věž před loňskou sezónou, její podstatnou část strávil po boku zkušených borců Petra Koukala a Radka Smoleňáka v první útočné linii. Letos se rozjížděl pomaleji, a dokonce si připsal i start v prvoligové Kadani, postupně ale stoupal sestavou a v posledních utkáních se propracoval zpět do první formace. V každém říjnovém duelu byl velmi aktivní, dokáže se dostat do brankových příležitostí nebo je svou prací vytvářet pro spoluhráče.

Hradecká jednasedmdesátka ve druhém hracím měsíci podstatně znásobila své hubené zářijové bodové konto, když nasbírala 4 kanadské body. V tabulce pravdy byl mladý forvard jen jedinkrát v mínusu, navíc svůj tým zbytečně neoslaboval a na lavičce hanby odpykal jediný prohřešek. Jeho ofenzivní aktivitu dokládá fakt, že ve dvou říjnových utkáních si připsal 4 střelecké pokusy a ve dvou 3, na což ani nepotřebuje tak vysoký ice time. Kromě jiného se nebojí přitvrdit hru, s 10 hity je třetí mezi útočníky Mountfieldu.

Obě své letošní branky vsítil „Chajda“ v desátém kalendářním měsíci a obě padly po nádherném bekhendovém blafáku. Proti Zlínu ujel všem svým strážcům a zakončil neomylně mezi nohy gólmana, v Liberci zase pověsil puk nechytatelně přímo pod víko. Proti Bílým tygrům zažil vůbec nejpovedenější večer své extraligové kariéry, když kromě své branky ještě obstaral gólovou radost pro dva své spoluhráče. Po právu byl tak vyhlášen Českou televizí hráčem 14. kola.

Výsledky: Kdo je podle vás hráčem měsíce října?

1. Chalupa Matěj 44,13 %
2. Perret Jordann 38,45 %
3. Smoleňák Radek 17,42 %