Ohlasy k zápasu
ne 26.11.2006 | Pavel Illich

Jsem rád, že to takhle dopadlo, v Hradci jsem spokojený, říká Roman Prošek

Hradečtí hokejisté nadále vévodí tabulce první hokejové ligy. Další vítězství si připsali v sobotním utkání s havířovskými Pantery. Vítězství se ale nerodilo lehce, definitivní odpor houževnatého soupeře zlomili domácí hráči až třemi brankami v závěrečné třetině. Těsně před polovinou ligového ročníku má Hradec Králové v tabulce náskok na své pronásledovatele ze severu Čech tři body a to v případě Ústí nad Labem, respektive pět bodů před Chomutovem. V závěrečném kole druhé čtvrtiny zajíždí Energetici ve středu do Prostějova.

Jiří Cetkovský se pozvolna dostává do zápasového rytmu


Po dlouhém zranění se po několikaměsíční odmlce vrátil Jiří Cetkovský do prvoligového týmu Hradce Králové. „Myslím si, že návrat do Hradce byl pro mě nejlepší volbou, pochvaluje si. Statný hradecký útočník však zatím hledá po zranění optimální herní pohodu. Spokojeně však říká: „Co se mého zdraví týče, všechno už je snad v pořádku, jenom mi po té delší pauze schází fyzička.“ Aby načerpal právě fyzickou kondici, v zápase v Berouně i v tom sobotním s Havířovem ho nechal trenér Jeřábek naskakovat do čtvrté řady. „Čtvrtou lajnu beru jako šanci k rozehrání a pochycení herního rytmu v týmu,“ dodává. „Věřím, že se stále budu už jen zlepšovat a mé výkony půjdou každým utkání nahoru,“ přeje si.

Roman Prošek se uvedl gólem


Rovněž spokojený úsměv ve tváři měl při hodnocení zápasu také Roman Prošek, coby nová akvizice hradeckého týmu. „Spokojený jsem s vítězstvím a se třemi body, samozřejmě že z první branky v týmu mám také radost.“ Ovšem i on moc dobře věděl, že výhra se nerodila lehce. „Myslím si, že šlo o za stavu 2:0 na naše lehké podcenění, Havířov pak vstřelil kontaktní gól a bylo z toho ještě pořádné drama.“. Hradec však definitivně zlomil odpor soupeře třemi brankami v poslední třetině. O čtvrtý gól v síti Havířova se postaral přesilovkovou ranou od modré právě Roman Prošek, a mohl tak slavit svojí první trefu v hradeckém dresu. Ale s tím je také neodmyslitelně spojena hráčská povinnost v klubové pokladně. „Samozřejmě, že zápisné bude – jak za příchod do mužstva, tak za ten můj první gól. Ještě jsem se o tomhle u kluků neinformoval, jsem na to ale připraven,“ dodává s úsměvem.
Roman také krátce zavzpomínal na své angažmá v Norsku. „Nechtěl bych obě soutěže moc srovnávat, je to opravdu obtížné. Myslím, že úroveň je podobná, v Norsku bylo akorát hodně cizinců.“ O tom, že českou stopu v Norsku nevytvářel sám, vypovídá jeho dovětek. „V minulé sezóně nás tam bylo devět Čechů, pak ale některé uvolnili a tak nás zbylo míň. O síle mužstev v norské lize zapřemýšlel a zhodnotil další srovnání s českými poměry. „Myslím si, že tak dva týmy z norské soutěže by byly schopné hrát českou extraligu.“. Sám je však rád, že se mohl přesunout zpět do rodně vlasti. „V Lillehammeru se prohrával jeden zápas za druhým a klubu to zřejmě nevadilo, nebyl zájem z jejich strany s tím něco dělat. Navíc tam byly finanční problémy. Hradec o mě měl zájem už před sezónou, byli jsme v kontaktu i poté a nyní jsme se domluvili. Jsem rád, že to takhle dopadlo, v Hradci jsem spokojený,“ pochvaluje si.