Akademie ČH
st 11.3.2020 | Petr Koval

Junioři vyzvou Karlovy Vary! David Kočí: Tým se na to obrovsky těší

Jeden pohár už letos získali, o ten druhý stále bojují. Junioři naskočí ve čtvrtek do vyřazovacích bojů, aby se poprali o vstupenku do finálové série. Tu čtvrtfinálovou načnou Lvi na ledě Karlových Varů, pod Bílou věž se bitva přesune v sobotu.

První část ročníku se juniorům vydařila. V turnaji O Pohár DHL vsítili nejvíce branek (průměr 3,89 na zápas), nejúspěšněji eliminovali soupeřovu přesilovku (úspěšnost v oslabení 90,13 %) a po zásluze skončili s šestibodovým náskokem před Pardubicemi první. Lvům se dařilo i v individuálních statistikách. Petr Poppel (20+26) a Vojtěch Síla (15+24) se umístili v první desítce kanadského bodování. Brankářská čísla zase opanoval Tomáš Sajdl s průměrem 1,96 obdrženého gólu na zápas.

S vědomím, že do vyřazovacích bojů postupují dva týmy, vstoupil Mountfield v nabité konkurenci skupiny C do DHL Superpoháru. Úvod do soutěže nebyl ideální a v konečném důsledku rozhodoval každý bod. „Všechna utkání byla skoro jako v play off. Soutěž O Pohár DHL jsme vyhráli o šest bodů, takže poslední tři zápasy už nebyly hrané v takovém tempu. Samozřejmě jsme na to kluky upozorňovali, jenže už tam nebyla motivace a nasazení. Pak jsme přišli na zápas s Olomoucí a prohráli 5:2. To nás hned od začátku dostalo do problémů,“ reaguje na pomalejší start do nadstavby David Kočí.

I přes nepovedený začátek se Lvi dokázali výsledkově vzchopit a v duelech o všechno ukázali týmový charakter. Nejprve získali klíčové tři body za vítězství v Třinci 1:0 a poté pečetili postup domácím vítězstvím 5:0 s Jihlavou.

„Spousta hráčů se během skupiny musela naučit, jak hrát takové zápasy. Úplně to vygradovalo zápasem v Třinci, kde jsme podle mě předvedli nejlepší utkání sezóny. Zápas byl hraný na sto deset procent od každého hráče. Bylo to pro nás jako sedmý zápas play off, protože jsme museli vyhrát. Zaplať pánbůh se nám povedlo postoupit posledním víkendem. O to je to sladší, o to větší charakter týmu to ukázalo. Už víme, že vše je možné, to klukům musí dodat obrovskou sebedůvěru,“ konstatuje hlavní kouč.

Hradec Králové postoupil ze druhého místa vyrovnané skupiny C. Nyní ho čeká celek ze západu Čech – Karlovy Vary. Energie je ve skvělé formě, vyhrála posledních pět utkání v řadě a s přehledem razí do vyřazovacích bojů z prvního místa nejen skupiny A, ale po součtu všech týmů také z prvního místa celkově.

Východočechům to ale šlape podobně, z posledních čtyř utkání odešli svěřenci Davida Kočího třikrát vítězně, navíc pokaždé bez obdržené branky. „Je to zásluha celého týmu. Počínaje perfektním výkonem gólmana přes obránce až po celou pětici. Není to o tom stát v obranném pásmu, hrajeme aktivně, chceme hrát dozadu stejně dobře jako dopředu,“ popisuje trenér juniorů.

Lvům by podle jejich kouče mohl vyhovovat herní systém čtvrtfinálového soupeře. „Jejich styl je podobný našemu, pracují trochu více sevření v defenzivě, jinak hrají podobně jako my, což by nám mohlo sedět,“ míní mládežnický kouč.

Po tréninkovém drilu a napínavém boji o postup přichází odměna za tvrdou práci v podobě vyřazovacích bojů. „Celý tým se na to obrovsky těší, je to vyvrcholení celosezonní práce. Bude to velmi těžké, Vary jsou nepříjemný soupeř, ale zápasy play off kluky posouvají nejvíce. Osm zápasů v Superpoháru je posunulo daleko více než půlka soutěže předtím. Nadcházející zápasy to umocní, bude to ještě více gradovat. Jsem rád za kluky, že si mohou projít play off, což je dobré pro jejich vývoj,“ uzavírá David Kočí.

Rozpis juniorů Mountfieldu HK ve čtvrtfinále DHL Superpoháru


ČF1, čt 12.3.2020
HC Energie Karlovy Vary Karlovy Vary - Mountfield HK Mountfield HK
 
ČF2, so 14.3.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary Karlovy Vary
 
příp. ČF3, po 16.3.2020
HC Energie Karlovy Vary Karlovy Vary - Mountfield HK Mountfield HK