Rozhovory
pá 10.1.2014 | Sanny Muharem

Každý zápas se dá ubojovat! Bylo to o jednom gólu, myslí si Tomáš Knotek

Hradec Králové už potřeboval výhru jako sůl. V kalendářním roce 2014 totiž ještě ani jednou nezvítězil, to se změnilo až v pátek na ledě posledního Chomutova! Takticky vedená bitva nenabídla divákům příliš útočných akcí, rozhodla totiž jedna branka, kterou se podařilo dát Východočechům. O vítězný gól se postaral mladý forvard Tomáš Knotek, jenž se trefil po dlouhých šestnácti extraligových zápasech.

Už před začátkem muselo být každému jasné, že v pátek na ledě Chomutova rozhodně diváci neuvidí kdovíjakou ofenzivní explozi. Hradec byl zdecimovaný marodkou, a tak hrál hodně takticky. „Byl to nesmírně urputný zápas!“ hovoří po skončení duelu hradecký útočník Tomáš Knotek.

Domácí celek vedl od tohoto zápasu nový trenér Jaroslav Beck. Hokejisté Pirátů tak měli logicky o motivaci postaráno a do týmu měl proniknout nový impuls. „Hráči soupeře byli hodně namotivovaní a chtěli zvítězit. To my ale taky. Za tuto ubojovanou výhru jsme nesmírně rádi,“ hodnotí střelec úvodní branky Tomáš Knotek, který byl na konci zápasu rovněž vyhlášen jako nejlepší hráč střetnutí.

„Podobné zápasy bývají o jednom gólu, ten jsme naštěstí dali my. Nějaké šance jsme si již vypracovali v průběhu první třetiny, ale spadlo to tam až po přečíslení skoro v polovině zápasu. Úvodní gól nás hodně uklidnil, pak už jsme si výsledek pohlídali,“ konstatuje Tomáš Knotek.

Právě Knotek stál u prvního východočeského gólu, když se na ledě zrovna potkal s kolegou z druhého útoku – Rastislavem Dejem. Tomáš Knotek se po jeho nahrávce trefil po dlouhých šestnácti zápasech. „S gólem určitě spokojenost, ale hlavně s vítězstvím,“ směje se. „Rasty vybojoval puk a jeli jsme dva na jednoho, on mi pak nahrál a já hned střílel, naštěstí přesně,“ popisuje s úsměvem na tváři svůj gólový zářez.

Přestát oslabení? Klíčový moment!

Mountfield HK pak ještě v polovině třetí části musel přestát kritický moment. Piráti měli totiž k dispozici dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, tu ale nakonec v cenný gól zužitkovat nedokázali. Proti byla srdnatá hradecká defenzíva a skvěle chytající Pavel Kantor.„To byl klíčový moment! Po přečkání tohoto oslabení už jsme věřili, že to dotáhneme do zdárného konce,“ podotýká Knotek.

Při pohledu na marodku hradeckého mužstva mohou na leckoho přicházet mrákoty. Ze základního kádru chybí celkem sedm klíčových hokejistů, kvůli tomu tak museli trenéři poslat do boje pouze tři útočné formace. Ani to ale svěřence trenéra Petera Draisaitla nezastavilo!

„Už proti Zlínu jsme hráli v podobném složení, akorát jsme na rozdíl od soupeře nedávali góly. Každý zápas se dá ale ubojovat, což jsme v pátek ukázali! Marodka je sice velká, ale my na to prostě nesmíme myslet a uhrát to bez nich,“ sebevědomě vypráví Tomáš Knotek.

Za vítězství jsme rádi

On i jeho spoluhráči tak dostávají na ledové ploše více prostoru. Knotek věří, že síly ubývat nebudou. „S tím se popereme, to není problém. Alespoň jsme více v tempu. Na druhou stranu je ale potřeba mít kratší střídání. Vypadá to, že v neděli budeme hrát znovu na tři pětky,“ domnívá se třiadvacetiletý forvard.

Královéhradečtí vyhráli v kalendářním roce 2014 vůbec poprvé, bude to start nové vítězné vlny? „To se teprve ukáže,“ směje se. Hradec v předchozích třech duelech třikrát padl, nyní vyšel z bitvy vítězně. „Hodně nám ale napoví zápas s Libercem, kdy je potřeba rovněž vyhrát. Rozhodně jsme však rádi, že jsme tu sérii porážek přerušili a opět se radujeme z výhry. Do dalších utkání půjdeme určitě uvolněnější,“ přidává na samotný závěr.