Aktuální zprávy z klubu
st 31.10.2018 | Adam Kodet

Kdo byl v říjnu nejlepší? Lukáš Cingel, Radovan Pavlík, nebo Petr Zámorský?

Říjen už sice patří extraligové minulosti, fanoušci ale mají možnost se k druhému hernímu měsíci ještě jednou vrátit a zvolit z trojlístku nominovaných hráče, který podle nich předváděl nejlepší výkony. Hlasování bude probíhat tradičně na klubovém webu pod článkem a skončí v neděli 4. listopadu úderem 22. hodiny. Vybranému hráči pak budete moci skrze formulář pokládat dotazy, na které posléze vítěz ankety odpoví formou offline rozhovoru. Sám hráč také vybere nejzajímavější dotaz, jehož autor se může těšit na podepsané klubové tričko a dvě vstupenky na hokej.

Lukáš Cingel
Se stal s pěti góly nejpilnějším říjnovým střelcem, navíc přidal i dvě přesné přihrávky.

Lukáš Cingel – nejlepší říjnový snajpr

Lukáši Cingelovi se druhý hrací měsíc vydařil parádně. Šikovný útočník, který letos nastupuje na centru druhé formace, se stal jedním z hlavních bodových lídrů v kádru Tomáše Martince. Loňský ročník zakončil se sedmi brankami, nyní jich má po patnácti kolech na kontě už pět a všechny vstřelil právě v říjnu. Z ligového hlediska je pátým nejproduktivnějším cizincem celé soutěže.

Rozjezd do letošní sezóny měl slovenský reprezentant pomalejší, v září si připsal jediný bod. To v následujícím měsíci jich zapsal hned sedm a s celkovou bilancí 5+3 je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Je navíc jediným hráčem Mountfieldu, který dokázal v jednom zápase vstřelit dvě branky. Po Petru Koukalovi je s průměrem 16:42 na zápas druhým nejvytěžovanějším útočníkem hradeckého kádru.

Proti Kometě se šestadvacetiletý útočník trefil dvakrát. Nejprve bombou z vrcholku kruhů vyrovnal na 1:1 a pak přidal i vítězný gól, když tečoval Paulovičovo nahození. Na ledě Litvínova se prosadil milimetrovou střelou k tyči po průniku po pravém křídle, proti Dynamu zase z úniku mířil přesně na zadní tyč. Naposledy se prosadil proti Chomutovu, kdy rodák ze Žiliny úspěšným pokusem v prodloužení zajistil Hradci druhý bod.

Radovan Pavlík
V loňské sezóně ve 27 zápasech základní části zapsal 3 body (1+2), jen za říjen 2018 v 9 zápasech hned 8 (3+5).

Radovan Pavlík – hradecké mládí se prosazuje

Radovan Pavlík je jedním z hradeckých odchovanců, kteří letos nastupují za A-tým. Ve dvaceti letech už má na kontě úctyhodných 115 extraligových startů, v říjnu jich zapsal devět. Stejně jako Petr Zámorský i Radovan Pavlík si za své skvělé výkony vysloužil šanci obléknout na turnaji EHT nejcennější dres. Pro východočeskou osmadevadesátku dokonce půjde o seniorský reprezentační debut.

Královéhradecký rodák zapsal osm ze svých deseti kanadských bodů právě v říjnu a prožil tak nejpovedenější měsíc své dosavadní kariéry. S celkovými deseti body je spolu s Tomášem Vincourem nejproduktivnějším útočníkem Lvů, v tabulce pravdy u jeho jména svítí velmi slušný údaj +4. Trenéři talentovaného forvarda využívají ve všech herních situacích, proto se jeho ice-time oproti loňsku téměř zdvojnásobil, průměrně stráví na ledě více než 15 minut.

První říjnovou branku vsítil proti Kometě, kdy po skvěle sehraném signálu využil přesilovku. Na ledě Plzně ve vlastním oslabení ujel obraně a nekompromisně zavěsil přesně do vinglu. Potřetí se prosadil v zápase s Vítkovicemi, kdy střílel z mezikruží po krásné kombinaci na jeden dotek. Ke třem brankám přidal pět asistencí, dvě z nich znamenaly pro Mountfield gól v prodloužení a tím i bonusový bod ze zápasu.

Petr Zámorský
V 8 říjnových zápasech zaznamenal 3 góly a 5 asistencí, proti Chomutovu prožil tříbodový večer.

Petr Zámorský – extratřída mezi ligovými obránci

Petra Zámorského vybrali příznivci hradeckého hokeje jako nejlepšího hráče za měsíc září. Ofenzivně laděný bek ale nadále předvádí obdivuhodné výkony, čehož si všimli i trenéři českého národního týmu. Hradecké čtyřiadvacítce tak přistála ve schránce po více než dvou letech pozvánka do reprezentace, konkrétně na nadcházející turnaj Karjala. Obhájí „Zámek“ zářijové prvenství?

Zlínský rodák prožil bodově další skvělý měsíc, dokázal vstřelit tři branky a k nim připsal pět asistencí. S bilancí 5+9 vládne jak klubové tabulce produktivity, tak, spolu s Lukášem Krajíčkem, pořadí obránců v celé lize. Reprezentační zadák je se 48 pokusy nejčastěji střílejícím hráčem Hradce. Je rovněž nejvytěžovanějším mužem týmu, například proti Chomutovu strávil na ledě neuvěřitelných 27 minut!

V říjnu zapsal nejprve branku proti Liberci, kdy v přečíslení po přihrávce Radovana Pavlíka rozhodl zápas v prodloužení. Trefil se i proti Vítkovicím, když pojistil výhru 4:1 brankou do prázdné klece. Naposledy se prosadil střelou od modré na ledě Chomutova, kde dokonce prožil tříbodový večer a byl tak hlavním strůjcem vítězství.

Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce října?

1. Pavlík Radovan 52,62 %
2. Zámorský Petr 31,21 %
3. Cingel Lukáš 16,17 %