Ohlasy k zápasu
so 18.2.2017 | Lukáš Štěrovský, Petr Šatalík

Knotkův hattrick? Jsem rád, že viděl, kdo mu nahrál, směje se Richard Jarůšek

Hned dva hrdiny v hradeckém dresu měl páteční duel s Plzní. Tomáš Knotek vstřelil svůj první extraligový hattrick, Richard Jarůšek si zase připsal čtyři body za gól a tři asistence, kterými pomohl spoluhráči k trefám do černého. „U třetího gólu jsem viděl, jak byl hladový, tak jsem to ani sám nezkoušel a nahrál mu to, aby si užil ovace, protože to potřebuje,“ usmívá se nad úspěchem svého parťáka z útočné řady Richard Jarůšek.

Jak jste před zápasem vnímali svoji pozici vůči Plzni? V tabulce jste na tom podstatně lépe, vzájemná bilance zase hovořila ve prospěch soupeře...
Hlavně jsme věděli, že to bude strašně těžké utkání. S Plzní navíc nemáme tak dobrou bilanci, dlouho se s ní nevyhrálo. Snažili jsme se na to nemyslet. Měli jsme za sebou zápas na Spartě, který se nám vydařil, takže s tím jsme šli do utkání – nemyslet na to a hrát co nejlepší hokej.

Vypracovali jste si dvoubrankové vedení, pak ale jako by přišel útlum a Plzeň ve druhé části dorovnala skóre. Souhlasíte s tím, že jste trochu polevili?
Máte pravdu. Jak Plzeň srovnala na 2:2, bylo to od nás horší. Přišel útlum a nehráli jsme to, co na začátku, i trenéři nám to říkali. Snažili jsme se na to nemyslet a hrát do konce utkání lépe. Myslím si, že se nám to podařilo.

Co jste si říkali před poslední částí?
Říkali jsme si to, co před každou třetinou. Že musíme hrát svůj hokej a nesmíme zbytečně bláznit. To se nám podle mého podařilo a ve třetí třetině jsme už hráli, co jsme chtěli.

Pozitivní je, že máme čtyři dobré řady

Poslední dobou to vaší řadě šlape, našli jste už konečně ideální složení?
Poslední zápasy, co jsme spolu hráli, tak nám to sedělo. Rozumíme si, Alex tam trošku lítá, ale pomalu se dostáváme na jeho vlnu (usmívá se). V pátek se to podařilo, měli jsme hodně bodů. Tomáš Knotek udělal hattrick, byl po něm hladový, takže dál gól do prázdné brány... jako lajna můžeme být spokojení.

Vnímáte vaši řadu momentálně jako největší zbraň celého týmu?
Tak bych to určitě neviděl, všechny řady máme dobré. Minulý zápas na Spartě hrála nejlépe čtvrtá lajna, v pátek se to podařilo nám, příště zase může někomu jinému. Pozitivní pro nás je, že máme dobré všechny čtyři lajny, které mohou rozhodnout.

Vám osobně se delší čas ne úplně dařilo, teď jste se zase zvedl...
Lidi asi viděli, že jsem měl hlušší období, ale nevědí, co za tím bylo. Víc bych to nerozebíral. Prostě se snažím každý zápas hrát naplno a někdy to vyjde, někdy ne.

Gól na 5:2? Snad půjde ve Zlaté helmě

Proti Plzni to ale vyšlo. Připsal jste si tři asistence a jeden gól. Mohl byste ho popsat?
Tam jsme byli na ledě zrovna s Romanem Kukumbergem místo Tomáše Knotka. Nechal mi to za modrou mezi kruhy a já nic nevymýšlel. Střílel jsem k tyčce, kde stál Alex dobře, znepříjemňoval výhled gólmanovi. Trefil jsem to, takže za to jsem rád.

Když už je řeč o Tomáši Knotkovi, jak hodnotíte jeho hattrick? Pro vás měl jen slova chvály za přihrávky, které jste mu adresoval...
Nic jsem od něj neslyšel, ale jsem rád, že aspoň viděl, kdo mu to nahrál a nemyslel si, že to vybojoval sám (směje se). Všechny góly, co dal, byly nádherné. U prvního se krásně uvolnil. Druhá branka byla krásná kombinace. Doufám, že to půjde v nějakých highlightech ve Zlaté helmě. U třetího gólu jsem viděl, jak byl hladový, tak jsem to ani sám nezkoušel a nahrál mu to, aby si užil ovace, protože to potřebuje.

Proti Spartě i Plzni jste vstřelili relativně hodně branek. Je tohle styl hokeje, který vám může přinést úspěch?
Určitě je pro nás lepší, když hrajeme útočný hokej než defenzivní. Myslím si, že to vyhovuje všem. Ale tak bych to nezlehčoval, protože jsme viděli, že to bylo dlouho vyrovnané utkání, pak se nám až podařilo odskočit. Na konci hrála Plzeň bez gólmana, takže nám to tam napadalo. Jen to vypadá, že jsme dali tolik branek, ale kdyby nehráli bez brankáře, mohlo to skončit menším rozdílem.