Aktuální zprávy z klubu
čt 18.7.2019 | Jan Vavřina, Tomáš Borovec

Konec dovolené, zpátky do práce. A-tým se opět sešel k tréninku

Zasloužené dvoutýdenní volno mají hráči Mountfieldu HK za sebou a v útrobách ČPP Arény je znovu živo. A to nejen kvůli probíhajícímu mistrovství světa v karate, které východočeská metropole hostí, ale také kvůli návratu hradeckých hokejistů do práce. Ti absolvovali v pondělí a úterý fyzické testy, týden na to už budou vědět, jak chutná letošní led.

Fyzické testy. Jedna z nejméně příjemných činností extraligových hokejistů. Právě během nich ze sebe musí hráči vydat maximum, aby prokázali, kolik toho během letního drilu stihli nabrat. Lvi absolvovali za poslední měsíc dvě taková měření – na konci suché přípravy před dovolenou a po ní před nástupem do pracovního procesu. V pondělí a úterý si neoblíbenou aktivitu odbyli, ve středu už se všichni hlásili na zimním stadionu, aby se začali chystat na nástup na led.

Pod Bílou věž dorazil kompletní kádr, tedy včetně zahraničních hráčů, reprezentantů, nejnovějších posil a mládežníků. Ve čtvrtek v podvečer si všichni společně se svými rodinami i realizačním týmem užili teambuilding v podobě nohejbalového turnaje, který se konal na hřišti v Roudničce.

Z deseti náhodně vylosovaných trojic se jako nejsilnější ukázal tým střední generace Jan Berger, Maris Bičevskis a Radek Pilař, který celé klání ovládl. Ve finále si ve zkráceném tiebreaku za stavu 1:1 poradilo mužstvo kapitána „Bergise“ s trojicí Radek Smoleňák, Daniel Rákos a Tomáš Vincour 5:0.


Jan Berger tak znovu ukázal svůj všesportovní talent. „Mě baví všechny sporty. Jsem rád, že jsem si po dlouhé době zahrál i nohejbal a že jsem to nezapomněl. Hlavně jsme se tím bavili, ani jsme nečekali, že vyhrajeme. Hráli jsme zkrátka na pohodu,“ usmívá se. Ten si celé odpoledne jako všichni ostatní účastníci užil, nyní už vyhlíží tréninky na ledě. „Suchá příprava byla dlouhá, už se těšíme, až zase vyjedeme na led. Už aby to bylo,“ pokračuje v dobrém rozmaru.

V pátek následuje další společný trénink, na který naváže odpočinkový víkend. A pak přijde to, na co všichni několik měsíců čekají. V pondělí se bude malá hala ČPP Arény připravovat po MS v karate tak, aby si hráči navečer mohli individuálně zabruslit a doladit výstroj, protože v úterý ráno už se pojede zostra. Od první tréninkové jednotky bude mužstvo rozděleno na dvě party, které se na ledě protočí – první začne v 9:00, druhá v 10:45.

Trenéři totiž budou pracovat se třemi desítkami hráčů, k dispozici budou mít takřka kompletní kádr, navíc se do tréninkového procesu zapojí Filip Hronek. „Někteří hráči doléčují drobné šrámy, na led bychom měli jít ale až na Petra Koukala všichni. U něj doufáme, že by v průběhu srpna mohl pomalu začít s tréninkem,“ přeje si hlavní kouč Tomáš Martinec. Ten zároveň bude na úvodních trénincích postrádat jednoho ze svých asistentů, Aleš Krátoška bude totiž s juniorskou reprezentací ve finském Vierumäki.

Fotogalerie