HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Měli jsme rozhodnout dřív, ví Petr Koukal. V závěru to chtělo víc klidu

Měli jsme rozhodnout dřív, ví Petr Koukal. V závěru to chtělo víc klidu

07.01.2018 | Filip Novák, Milan Sochor

Mountfield měl v zápase proti jihlavské Dukle skvělý start do zápasu, ale paradoxně jako první prohrával. Ještě v úvodním dějství Hradec skóre zásluhou Petra Koukala srovnal a zanedlouho také otočil. V dalším průběhu duelu měli Východočeši dostatek šancí na navýšení vedení, jenže pojistka přišla až v samém závěru. „Měli jsme rozhodnout dřív, jenže naše koncovka byla fakt žalostná,“ říká zkušený forvard.

Vaše vítězství na jihlavském ledě se nerodilo lehce. Na začátku jste prohrávali a Dukla nastřelila navíc břevno. Jaký byl úvod zápasu z vašeho pohledu?
Myslím, že jsme začali velice dobře, zkraje to byl možná jeden z nejlepších výkonů v sezóně. Jenže jsme neproměnili spoustu šancí a Jihlava dala první gól z přesilovky. My jsme pak utkání otočili dvěma brankami, poté byl zápas nahoru dolů, šance na obou stranách. Měli jsme to ale rozhodnout dřív…

Dali jste dvě branky v početních výhodách. Vnímáte to tak, že máte přesilovky dobře sehrané a nacvičené?
Proti Vítkovicím nám přesilovky moc nešly. Tady to vyplynulo trochu jinak, než to hrajeme. Jarda Bednář mě tam dobře našel a já to naštěstí trefil. Druhý gól plynul hlavně z dobrého clonění, kde stál Lukáš Cingel. Měli jsme dát ale už v první třetině mnohem víc gólů. Měli jsme tam nájezdy, já jel třikrát dva na jednoho, z toho jsme měli dát góly a v poklidu to dotáhnout do vítězného konce. Koncovka byla fakt žalostná.

Máme zkušené hráče na to, aby to nebyla taková holomajzna

Kde si myslíte, že nastal zlom v utkání?
Jasné to nebylo ani na konci zápasu. Jihlava šla v závěru do tlaku, měla tam nějaké střely. Jak už jsem říkal, konce musíme zvládat líp. Máme velice zkušené hráče, aby z toho nebyla taková panika a holomajzna.

Patrik Rybár vychytal minule nulu, tentokrát inkasoval zase jenom jednou…
Od toho je v brance (usmívá se). Jejich brankář se také snažil, jinak by to bylo taky rozhodnuté. My se mu samozřejmě snažíme pomoct, aby to měl jednodušší. Každopádně jsme moc rádi za tříbodovou výhru.

Jeli jste na led poslední Dukly, měli jste v hlavách, že nesmíte duel podcenit?
Určitě ne. Podle toho, jak jsme hráli, jsme ho nepodcenili vůbec. Úvod byl na jednu branku. Oni dali z první přesilovky gól, ale těch příležitostí, které jsme na začátku měli, jsme neměli za celý ročník. Možná na konci šla Jihlava trochu do tlaku, my zbytečně odpalovali puky, chtělo to víc klidu.

Jihlava hraje urputně, Crosbyho s Malkinem si nekoupí

V minulém kole jste přivítali na svém ledě Vítkovice, jaký byl rozdíl mezi oběma soupeři?
Jihlava hraje urputně, vždyť také po dlouhé době postoupila do extraligy. Všichni víme, že si nekoupí Crosbyho s Malkinem, takže to skládají, jak můžou. Sází na dobré nasazení, dohrávání a snaží se tlačit do branky. V tomhle vidím asi ten největší rozdíl, že to více hokejově bolí. Tahle utkání byla rozdílná, protože každé mužstvo má svůj styl. Jihlava hraje tohle, Olomouc třeba megabeton. Vždycky to ale bude o nás, jak k utkání přistoupíme.

Po duelu jste si užili děkovačku s fanoušky, kterých přijelo zase hodně. Vnímali jste během zápasu jejich podporu?
Samozřejmě. Hokej se hraje pro lidi a musím uznat, že i Jihlava má výborné fanoušky. Myslím si, že Hradečtí tomu dodali tu správnou kulisu, aby to mělo náboj do poslední minuty. Doufám, že si to lidi užili.

Po několikadenním volnu vás čeká derby, těšíte se?
Bude vyprodáno, to je na tom hezký. Kulisa, kterou fanoušci vytvářejí, je fantastická. Momentálně hraju za Hradec, takže chci vyhrát každé utkání, do kterého nastoupím, ať už je to kdekoliv – v nároďáku, nebo v klubu. V tomhle ohledu se nic nemění.

 
Související články
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice