Aktuální zprávy z klubu
po 9.7.2018 | Radek Staněk

Mountfield Cup startuje pod Bílou věží již za měsíc

Horké srpnové dny svádějí k mnoha rozličným aktivitám, ovšem návštěva zimního stadionu mezi ně zpravidla nepatří. Ale pod Bílou věží je tomu jinak, ve dvou posledních letech mohli místní fanoušci na tomto místě vidět špičkový hokej i v neobvyklou dobu. A nejinak tomu bude i letos, neboť už za měsíc v Hradci startuje třetí ročník Mountfield Cupu. Kromě osvědčených domácích rivalů Pardubic a Sparty se ve východních Čechách představí i slavný HC Davos.


Oblíbený letní turnaj zahájí domácí tým ve čtvrtek 9. srpna proti Spartě. Pražský celek prošel v létě výraznou hráčskou obměnou a jeho posily se tak představí i v Hradci. Mezi nimi by neměl chybět ani Blaž Gregorc, na střídačce bude stát Uwe Krupp. Po Ufě, Omsku a jihokorejské reprezentaci se na Mountfield Cupu představí i další atraktivní celek ze zahraničí, tentokrát švýcarský HC Davos. Po dvou hradeckých účastech na Spengler Cupu si tentokrát oba kluby hostitelskou roli prohodí. Turnaj jako již tradičně uzavře nedělní derby proti Pardubicím.

Mountfield Cup: Dva triumfy Hradce ve vynikající atmosféře

Dějiny Mountfield Cupu se začaly psát mezi 5. a 8. srpnem 2016. Historicky první ročník tohoto turnaje, který navštívilo v průběhu třech dnů téměř dvanáct tisíc diváků, ovládl hostitelský Hradec Králové, jenž ztratil jediný bod. V pátek porazil Ufu 3:1, o den později Omsk 3:2 po prodloužení. Vrcholem turnaje bylo východočeské derby, které opanoval Mountfield HK poměrem 6:2.

Druhý ročník přinesl poloviční obměnu osazenstva, Ufu a Omsk vystřídala Sparta Praha s Jižní Koreou, účastníkem olympiády i mistrovství světa. Šest utkání navštívilo přes patnáct a půl tisíce fanoušků, kteří vytvořili atmosféru s extraligovými parametry a viděli napínavé bitvy. Jako jediný bez porážky odešel Hradec Králové, který si připsal tři výhry v nastaveném čase. Spartu porazil 3:2 po nájezdech, Koreu 4:3 v prodloužení a Pardubice 2:1 rovněž po prodloužení. Šest bodů stačilo týmu na obhajobu titulu.

Příběh třetího ročníku se začne psát už za měsíc. Na rozdíl od loňského roku, kdy se úvodní zápas turnaje mezi Spartou a Jižní Koreou odehrál v pražských Holešovicích, se tentokrát mohou fanoušci těšit na kompletní porci šesti utkání pod Bílou věží.

Vstupenky na akci půjdou do prodeje ve druhé polovině července, kompletní informace včetně cen budou zveřejněny na webu klubu v příštím týdnu.

Rozpis Mountfield Cupu 2018

datum domácí hosté místo
čt 9.8.2018 Dynamo Pardubice Davos Hradec Králové
čt 9.8.2018 Mountfield HK Sparta Praha Hradec Králové
so 11.8.2018 Sparta Praha Dynamo Pardubice Hradec Králové
so 11.8.2018 Mountfield HK Davos Hradec Králové
ne 12.8.2018 Davos Sparta Praha Hradec Králové
ne 12.8.2018 Mountfield HK Dynamo Pardubice Hradec Králové