Rozhovory
po 17.11.2014 | Rudolf Bernart

Navzájem si vyhovíme, jsou rády mladé pušky Kovářů, Kopta, Nedvídek

Jsou mladí, draví a bojují o pevné místo v základní sestavě A-mužstva. Ondřejové Kovářů a Kopta, a s nimi Lukáš Nedvídek hráli v posledních zápasech v jedné útočné formaci a nevedli si vůbec špatně. I když se bodově neprosadili, zanechali za sebou velmi dobrý herní projev, na kterém se dá do budoucna stavět.

„V zápase proti Plzni jsme spolu hráli poprvé. Snažili jsme se to odehrát jednoduše, nic nevymýšlet. S Plzní se nám to myslím celkem dařilo, hlavně v první třetině, tam jsme měli hodně šancí. V Mladé Boleslavi to bylo už o něco horší,“ hodnotí minulé zápasy Ondřej Kopta.

Jeho levé křídlo, Lukáš Nedvídek, s ním více než souhlasí. „Do toho zápasu jsme vstoupili velice vlažně a táhlo se to s námi celý zápas. Boleslav nás přehrávala prakticky celé utkání, byli dřív u puku, vyhrávali souboje. Kdybychom neměli Pavla Kantora, tak bylo po zápase daleko dřív, než bylo,“ chválí hradeckého brankáře Lukáš Nedvídek.

Podobně to viděl i třetí do party, Ondřej Kovářů. „V Mladé Boleslavi to byl úplně jiný zápas. Soupeř na nás vlétl a přehrával nás,“ dodává pravý útočník.

Trenér Draisaitl lpí na pečlivé taktické připravenosti svého týmu. I útok juniorů má své úkoly, se kterými chodí na led. „Neměli jsme přesně danou taktiku, ale trenér nás nabádal, abychom hráli co nejvíce v útočné třetině a abychom se snažili dostat soupeřovu pětku pod tlak,“ upřesňuje roli hradeckých mladíků Ondřej Kopta.

Dva letošní cíle: Získat medaili a postoupit do extraligy

Kromě zápasů za A-tým nastupují Kovářů, Kopta a Nedvídek také za juniorský tým Mountfieldu HK. „Zatím můžeme být s průběhem sezóny v juniorce spokojeni. Ale musíme si uvědomit, že zatím jsme hráli zápasy, které byly jednoznačné a moc nám toho neukázaly. Spíše musíme vycházet z přátelských zápasů s extraligovými soupeři. V nich jsme, kromě zápasu s Pardubicemi, hráli také celkem dobře,“ říká Kopta.

„Myslím si, že až si to všechno ještě sedne, tak máme šanci postoupit do extraligy,“ věří juniorům Kovářů, lídr kanadského bodování nejstarší mládežnické kategorie.

Z týmového hlediska mají jasně určené cíle. „Jak úspěch v A-týmu, tak v juniorce je velmi důležitý. Proto máme dva vyhraněné cíle. Vybojovat medaili s muži a postoupit do extraligy s juniory,“ mluví za všechny Nedvídek.

Pro trenéra juniorského týmu Aleše Krátošku je dobrou zprávou, že vzájemná spolupráce mladým útočníkům vyhovuje. „Vzájemně si vyhovíme, snažíme se všichni vracet a pomáhat si navzájem. Snad nám to zatím celkem jde. Ale samozřejmě vždy to může být lepší,“ shodují se sympatičtí mladíci.

Fandění hradeckého publika si připomínám na internetu

Pro vývoj mladých hráčů je důležitý i vzor v podobě starších, zkušenějších spoluhráčů, které mohou pozorovat při trénincích. A hradecké naděje snad nemohou mít lepší vzor než první formaci seniorského týmu. „Šimi, Kudrnka i Mertlík nám jdou příkladem. Nemusí nám ani nic říkat, stačí je pozorovat, jak pracují při tréninku, jak se projevují v kabině. Snažíme se dělat to co oni, aby nemuseli každý zápas rozhodovat oni,“ usmívá se Lukáš Nedvídek.

„Měli bychom se k nim více připojit. Dá se říct, že první útok dává skoro všechny góly,“ nabádá Kopta.

Ondřej Kovářů ho doplňuje: „Doufáme, že nám to tam taky brzo spadne. Chtělo by to i trochu štěstí, klidně nějaký náhodný gól, aby se to protrhlo,“ přeje si.

Jeden z mnoha rozdílů mezi juniorským a seniorským hokejem je návštěvnost. Při domácích zápasech Hradce Králové panuje na stadionu skvělá atmosféra a mladí útočníci to pokládají za jeden z faktorů, proč Mountfield doma body nerozdává. „Je to něco jiného než hrát za juniorku. Když přijdou lidi, je to paráda. Naši fanoušci navíc skvěle fandí, mají krásná chorea. Kolikrát se po zápase dívám na internet, abych si to připomenul,“ chválí hradecké fanoušky Ondřej Kovářů. „Jsou pro nás šestým hráčem na ledě, ženou nás dopředu. I díky nim máme doma velkou úspěšnost v zápasech,“ uzavírá Nedvídek.