Preview k zápasu
út 8.2.2005 | Daniel Višňák

Písek přijede ve středu na východ Čech s exhradečáky Svobodou a Polákem

Tři kola zbývají do konce základní části první ligy, hradečtí hokejisté se představí ještě dvakrát doma a jednou pak venku. Tuto středu přivítají na svém ledě hokejisty Písku, v sobotu zajíždí k prestižnímu utkání do Mladé Boleslavi, kam se s Energetiky chystá i početná skupina jejich fanoušků, základní část pak uzavře pondělní dvaapadesáté kolo, to na východ Čech přijede brněnská Kometa. Hradečtí hokejisté mají za sebou dva zápasy na severu Moravy, jako úspěšný se dá považovat určitě ten minulý, když vyhráli přesvědčivě 6:2 v Ostravě se Sarezou, v sobotu se jim už tak moc nevedlo v Havířově, kde prohráli 2:3 v prodloužení, přesto získali aspoň bod.

V obou posledních utkáních na hřištích soupeřů se představil v hradeckém dresu Richard Diviš, toho hradecký klub získal z Kladna, kde vede kanadské bodování extraligových juniorů. Tento skromný mladík si v každém utkání připsal branku, v Havířove stejně tak jako v Ostravě otevíral skóre zápasu. V pondělí navíc ještě přihrál krásně před branku Tomáši Martincovi, jenž poslal Energetiky do vedení 4:1. Druhým gólem v hradeckém dresu se blýskl v Ostravě také Daniel Volráb, mladý sparťan, kterého si východočeský klub vyhlédl na konci přestupních termínů v Děčíně. Volráb dostal na začátku druhé třetiny přesnou přihrávku od brankáře Saši Hyláka a slalom přes půlku hřiště zakončil tvrdou střelou, která skončila v Lakosilově brance. První prvoligovou asistenci ve svém prvním zápase zaznamenal také plzeňský Jan Heřman. Ten zářil zatím „jen“ v hradecké juniorce, v pondělí ale naskočil na led i v Ostravě, kde nahradil od druhé třetiny nachlazeného Jiřího Cetkovského. Právě u tohoto šikovného štírka začala akce na jejímž konci byl přesně střílející Ondřej Potůček, který upravil na konečných 6:2 pro Hradec. Všichni tři šikovní mladíci by se měli představit domácímu publiku ve středu, kdy Hradec přivítá na svém ledě v dalším důležitém zápase Písek. Hosté s sebou přivezou i dva hradeckým divákům dobře známé hráče, tím prvním je brankář Petr Svoboda, jenž v posledním kole vychytal čisté konto proti Opavě, druhým je útočník Jaroslav Polák, který v Hradci Králové ještě v loňské sezóně působil. Písek se prezentoval na hradeckém ledě vždy tvrdým stylem hry a nepříjemnou hrou, je tedy více než pravděpodobné, že i ve středečním zápase tomu nebude jinak. Utkání 50. kola mezi hradeckými Energetiky a Pískem budete moci sledovat opět od 18:00 na našich stránkách v on-line přenosu.