Rozhovory
so 26.3.2016 | Martin Voltr

Radek Pilař o povedené sezóně juniorů: Nikdo to od nás jako nováčka nečekal

Už i poslední z hradeckých týmů napsal tečku za soutěžním ročníkem 2015/16. Pro juniory to v Třinci sice nebyla veselá tečka, ale vysoká porážka v rozhodujícím pátém čtvrtfinále nemohla nic změnit na výborném dojmu z celé sezóny. Lvi skončili jako nováček DHL extraligy na skvělém sedmém místě z šestnácti týmů! „Fakt se to povedlo,“ říká kapitán Radek Pilař, kterému stejně jako spoustě dalších hráčů definitivně skončila juniorská kariéra.

Velká škoda poslední prohry 3:11 v Třinci. Čím to, že skóre bylo tak kruté, když jste v polovině zápasu prohrávali jen o gól?
Třinec nám utekl na 2:0, pak jsme dali na 2:1. Ve druhé třetině jsme hráli přesilovku a dostali gól na 3:1, pak jsme ještě rychle snížili, ale potom nám už utekli. Jakmile to bylo 4:2, 5:2, už to asi prostě nešlo.

Došly vám síly?
Těžko říct. Prostě nás přehráli. Bylo vidět, že oni chtějí víc.

Série ale skončila 3:2, což svědčí o tom, že celkově byla vyrovnaná…
Jo, určitě. Když jsme prohrávali 0:2 na zápasy, tak jsme si řekli, že se do Třince určitě ještě vrátíme. To se nám povedlo a chtěl bych klukům poděkovat, že jsme to takhle zvládli a tu sérii aspoň srovnali.

Za celé play off jste všechny domácí zápasy vyhráli a všechny venkovní prohráli. Je to dílem náhody, nebo byla vaše hra zkrátka jiná?
Samozřejmě má na výsledek vliv, kde se hraje. Pokud jde o hřiště, v Liberci i v Třinci jsou trochu jinačí. A má na to vliv i domácí publikum a další věci okolo.

V čem byl třeba starý třinecký stadion jiný?
Je tam menší hřiště a mantinel je trochu divný, jak se odrážejí puky u rolbařů. Ale v zápasech se nám ani nestalo, že by to způsobilo nějaký gól.

Sezóna byla úspěšná, fakt se nám povedla

Po vypadnutí ve čtvrtfinále vám skončila sezóna, ale i tak je rozhodně úspěšná.
Určitě. Nikdo by před sezónou asi neřekl, že se dostaneme takhle daleko. Fakt se to povedlo. Škoda že jsme neurvali ještě ten poslední zápas.

Jaké byly hlavní důvody vašich výtečných výsledků?
Hlavní bylo asi to, že jsme hráli hodně týmově. Když se nám to dařilo a když jsme hráli ten náš hokej, kdy jsme hodně dohrávali, tak se nám dařilo porážet i hodně silné týmy. Musím říct, že byla fakt paráda, když jsme dokázali porazit týmy jako v play off Liberec, v té sestavě, v jaké byl. A aspoň potrápit Třinec.

Že zažili junioři i přes včerejší vysokou porážku skvělou sezónu, o tom nejlépe svědčí atmosféra v autobuse během návratu domů. :-)

Zveřejnil(a) Mountfield HK - mládež dne 26. březen 2016

Dokazuje to vyrovnanost juniorské extraligy?
Určitě. Myslím, že každý může porazit každého. Dá se hrát s kýmkoli, jenom musíme hrát ten svůj hokej.

Co můžete říct na adresu brankáře Františka Veselého, který vám byl obrovskou oporou?
Musím říct, že Fanda nás letos hodně podržel v klíčových momentech. Ať už co se týče Liberce, i díky němu jsme postoupili, nebo dvou domácích zápasů s Třincem. Musíme mu poděkovat, že jsme se do Třince vůbec mohli vrátit.

Co vám řekli trenéři v kabině po posledním zápase?
Řekli jsme si, že sezóna jako taková byla úspěšná. Že to od nás jako nováčka nikdo nečekal a povedlo se nám to.

Litoměřice? Je dobře, že máme takovou možnost

Juniorská kariéra teď končí nejen ročníku 1995, ale i 1996, protože v soutěži končí výjimky. Jak jste tohle rozhodnutí vzali?
Musíme to vzít tak, jak to je. Každý teď už půjde nějakou svojí vlastní cestou.

Pokud ale bude pokračovat spolupráce s Litoměřicemi, cesta pro velkou část z vás je otevřená.
Přesně tak, cesta je pro nás otevřená. Je dobře, že máme takovou možnost.

Byly na klukách z první ligy znát větší zkušenosti? O extralize ani nemluvím...
Ano, určitě jim to hodně pomohlo. Je to zase něco jiného, ten hokej je rychlejší a hráči jsou vyspělejší. Klukům to určitě vždycky dá něco navíc.

Až se budete s odstupem dívat na letošní sezónu, co se vám vybaví jako hlavní vzpomínka?
Hlavně ten bojovný tým, co držel při sobě. Naše bojovnost, se kterou jsme dokázali porážet i ty nejlepší týmy.

Dobrá práce, borci!