Aktuální zprávy z klubu
po 9.4.2007 | Martin Koutský

Sezona 2006/2007: obrovský úspěch v základní části, v play-off konec před branami finále

Prvoligoví hokejisté HC VČE Hradce Králové mají za sebou vydařenou sezonu, kterou vyšperkovali prvním místem po základní části. Do play-off tak vstupovali jako jeden z favoritů, byť největší šance se stále dávaly druhému Ústí nad Labem a třetí Mladé Boleslavi. Ve čtvrtfinále play-off byl Hradci více než důstojným soupeřem celek Sarezy Ostrava, přes který Východočeši přešli až v šesti zápasech. V dalším kole však nestačili na odpočinutý Chomutov, po výhře v úvodním domácím utkání prohráli smolně na nájezdy a tuto ztrátu již na chomutovském ledě napravit nedokázali. Přesto se sezona 2006/2007 zapíše do kroniky královéhradeckého hokeje jako jedna z nejvydařenějších. Máte-li chuť, pojďte si ji připomenout – slovy i obrazem.

Letní příprava a změny v kádru

Před ostrým startem sezony sehráli Hradečtí tucet přípravných zápasů, z nichž sedm dokázali vyhrát. Střelecky se nejvíce dařilo Jaroslavu Roubíkovi (7 branek), povedenou přípravu měl za sebou také Martin Koudelka (na snímku, 11 kanadských bodů). V brance odchytal nejvíce zápasů Alexandr Hylák, který přišel na hostování z Pardubic výměnou za Vladislava Koutského. Šanci dostal také Tomáš Dušek, jenž za 210 přípravných minut neinkasoval jediný gól. Obranné řady v létě vyztužili Aleš Pazdera (ze Sarezy Ostrava), Václav Lesák (z Pardubic) a Tomáš Burián (z druholigové Techniky Brno), s extraligovým týmem Pardubic pak byly domluveny střídavé starty zadáků Michala Šedy, Jaroslava Komy a Tomáše Linharta. Novými tvářemi do útoku byli Petr Haluza, Patrik Šebek (oba z Techniky Brno) a Jan Šeda (z Pardubic). Formou střídavého startu mohli hradecké ofenzívě vypomoci Richard Diviš (z Kladna), Jiří Cetkovský a Jan Starý (oba z Pardubic).

výsledky Hradce Králové v přípravě: Třebíč – Hradec 2:4 (Suchý, Koudelka, Vondráček, Fišer), Hradec – Beroun 1:3 (Roubík), Pardubice – Hradec 4:0, Hradec – Mladá Boleslav 2:0 (Koudelka, Roubík), Havlíčkův Brod – Hradec 3:3 (Domin, Koudelka, Fišer), Hradec – Kadaň 2:0 (Koudelka, Haluza), Hradec – Havlíčkův Brod 4:2 (Šebek, Fišer, Pazdera, Roubík), Chrudim – Hradec 5:2 (Šebek, Domin), Hradec – Třebíč 2:0 (Volráb, Roubík), Beroun – Hradec 1:4 (Roubík 2, Suchý, Fišer), Hradec – Chrudim 5:3 (Šebek 2, Haluza, Roubík, Mocek), Mladá Boleslav – Hradec 3:0.

nejlepší střelci Hradce Králové v přípravě: 7 Roubík Jaroslav, 4 Fišer Miroslav, Koudelka Martin, Šebek Patrik

První čtvrtina základní části (1. – 13. kolo)

Rozlosování první ligy se zdálo být pro hradecké hokejisty příliš kruté – úvodní zápas sezony v bouřlivém prostředí brněnské haly Rondo, doma zkušený Chomutov a následující kolo na ledě ambiciózní Mladé Boleslavi. Hradečtí borci však všechna tři utkání zvládli fantasticky, na své konto si připsali plný počet devíti bodů a odrazili se tím k startu, o kterém si nemohli nechat zdát ani největší optimisté. První body Východočeši ztratili až v osmém kole, kdy v domácím prostředí nestačili na Ústecké Lvy. „Určitě nás dnešní porážka nepoznamená,“ věřil po zápase útočník Patrik Fořt (na snímku), s devíti góly nejlepší střelec prvních třinácti kol v hradeckém dresu. „Musíme jít zápas od zápasu, určitě jsme nepočítali s tím, že bychom mohli celou soutěž vyhrávat. Jedna prohra nic neznamená a my musíme jít dál.“ Jak se později ukázalo, zápas s Ústím byl jediný, který Hradečtí v první čtvrtině prohráli. Některé duely naopak proměnili doslova v exhibici. Hodně vyprávět by mohli například Medvědi z Berouna, kteří si z Hradce odvezli devítigólový příděl.

výsledky Hradce Králové v první čtvrtině: Brno – Hradec 1:3 (Vondráček, Fořt, Diviš), Hradec – Chomutov 5:1 (Fořt, Suchý, Pazdera, Haluza, Diviš), Mladá Boleslav – Hradec 1:4 (Domin, Hendrich, Šeda M., Vondráček), Hradec – Třebíč 6:1 (Haluza, Vondráček, Domin, Roubík, Fišer, Haluza), Jihlava – Hradec 2:6 (Fořt 2, Vondráček 2, Burián, Roubík), Hradec – Ostrava 3:1 (Starý, Domin, Potůček), Olomouc – Hradec 0:3 (Fořt, Roubík, Vondráček), Hradec – Ústí 2:4 (Fořt, Domin), Kadaň – Hradec 5:8 (Roubík 2, Šebek, Fišer, Fořt, Suchý, Volráb, Koudelka), Havlíčkův Brod – Hradec 4:5 sn (Koudelka, Mocek, Fořt, Daňo, Roubík), Hradec – Beroun 9:0 (Fišer, Hendrich, Koudelka, Šebek, Roubík, Fořt, Volráb, Domin, Haluza), Havířov – Hradec 1:3 (Pazdera, Volráb, Suchý), Hradec – Prostějov 3:2 (Haluza 2, Mocek)

nejlepší střelci Hradce Králové v první čtvrtině: 9 Fořt Patrik, 7 Roubík Jaroslav, 6 Haluza Petr, Vondráček Roman, 5 Domin Petr, 3 Fišer Miroslav, Koudelka Martin, Suchý Pavel, Volráb Daniel

Hradec Králové v první čtvrtině: 35 bodů, 1. místo (12 výher, 1 prohra, skóre 60:23)

čelo tabulky první ligy po 13. kole: 1. Hradec Králové 35 bodů, 2. Chomutov 30, 3. Brno 29, 4. Ústí nad Labem 28, 5. Mladá Boleslav 25

Druhá čtvrtina základní části (14. – 26. kolo)

Do druhé čtvrtiny vstoupili hradečtí hokejisté dvěma porážkami – s Brnem a v Chomutově. Důležité domácí utkání s Mladou Boleslaví však již zvládli. V zápase se blýskl dvěma góly Martin Koudelka, který po zápase ohodnotil sílu posledních tří soupeřů: „S Brnem jsem sice nehrál, ale z této série tří utkání mi připadal jako nejtěžší soupeř Chomutov. Je kompaktní, jsou spolu nejdéle, mají zkušený tým.“ Utkáním s Mladou Boleslaví zahájil Hradec další úspěšné období, z následujících devíti zápasů osmkrát zvítězil, naprázdno vyšel pouze v Ústí nad Labem, kde podobně jako v Chomutově nedokázal skórovat. Doma však pokračoval v brankových festivalech, Jihlavě přibalil na cestu domů sedm „kousků“, Olomouci dokonce osm. Ve druhé čtvrtině byl nejúspěšnějším hradeckým střelcem Petr Haluza (na snímku), který stejně jako ve čtvrtině první překonal soupeřovy brankáře šestkrát.

výsledky Hradce Králové ve druhé čtvrtině: Hradec – Brno 1:2 (Haluza), Chomutov – Hradec 4:0, Hradec – Mladá Boleslav 4:2 (Koudelka 2, Vondráček, Volráb), Třebíč – Hradec 2:3 pp (Koudelka, Diviš, Koma), Hradec – Jihlava 7:3 (Starý 2, Haluza 2, Fořt, Roubík, Mocek), Ostrava – Hradec 2:3 sn (Suchý, Domin, Starý), Hradec – Olomouc 8:2 (Šeda J., Fišer, Vondráček, Fořt, Suchý, Roubík, Mocek, Haluza), Ústí – Hradec 1:0, Hradec – Kadaň 4:1 (Domin 2, Roubík, Volráb), Hradec – Havlíčkův Brod 5:3 (Diviš 2, Suchý, Pazdera, Šebek), Beroun – Hradec 1:2 (Hendrich, Vondráček), Hradec – Havířov 5:1 (Roubík, Hendrich, Volráb, Prošek, Haluza), Prostějov – Hradec 6:3 (Šeda J., Vondráček, Haluza)

nejlepší střelci Hradce Králové ve druhé čtvrtině: 6 Haluza Petr, 4 Roubík Jaroslav, Vondráček Roman, 3 Diviš Richard, Domin Petr, Koudelka Martin, Starý Jan, Suchý Pavel, Volráb Daniel

Hradec Králové ve druhé čtvrtině: 25 bodů, 2. místo (9 výher, 4 prohry, skóre 45:30)

čelo tabulky první ligy po 26. kole: 1. Hradec Králové 60 bodů, 2. Ústí nad Labem 60, 3. Chomutov 55, 4. Brno 53, 5. Mladá Boleslav 50

Třetí čtvrtina základní části (27. – 39. kolo)

Do druhé poloviny základní části vstupovali hokejisté Hradce Králové z prvního místa, se stejným počtem 60 bodů bylo o skóre druhé Ústí nad Labem. Hradci se znovu vydařily tři úvodní duely s těžkými soupeři, pak ale přišly těsné porážky s Třebíčí, Jihlavou a Ostravou, po nichž Východočeši přepustili vedení v tabulce Ústeckým Lvům. Po vánoční přestávce se výkony hradeckého týmu zlepšily, do konce třetí čtvrtiny vyhrál pět z následujících sedmi zápasů. Jednu ze dvou proher zaznamenali Hradečtí opět proti Ústí, kterému podlehli i potřetí v sezoně. Hráči ze severu Čech tak navýšili náskok na svého pronásledovatele na šest bodů. O dvě kola později přivezli hokejisté Hradce Králové vítězství z Havlíčkova Brodu, o což se třemi góly zasloužil Roman Vondráček (na snímku). Autor jediného hradeckého hattricku v sezoně nastřílel ve třetí čtvrtině osm branek, nejvíce z celého mužstva. Šesti góly ve stejném období pomohl červenožlutým barvám také Jiří Cetkovský, nastupující současně za extraligové Pardubice a prvoligový Hradec.

výsledky Hradce Králové ve třetí čtvrtině: Brno – Hradec 3:2 sn (Roubík, Cetkovský), Hradec – Chomutov 6:0 (Cetkovský 2, Vondráček, Fišer, Daňo, Roubík), Mladá Boleslav – Hradec 1:3 (Vondráček 2, Fišer), Hradec – Třebíč 2:3 (Prošek, Vondráček), Jihlava – Hradec 2:1 (Mocek), Hradec – Ostrava 3:4 (Vondráček, Domin, Volráb), Olomouc – Hradec 2:3 (Starý 2, Cetkovský), Hradec – Ústí 1:2 (Šebek), Kadaň – Hradec 3:1 (Starý), Havlíčkův Brod – Hradec 3:6 (Vondráček 3, Šebek 2, Šeda J.), Hradec – Beroun 5:4 pp (Fišer, Fořt, Haluza, Hendrich, Koudelka), Havířov – Hradec 0:3 (Lesák, Flamík, Fořt), Hradec – Prostějov 8:2 (Cetkovský 2, Haluza 2, Pazdera, Koudelka, Suchý, Roubík)

nejlepší střelci Hradce Králové ve třetí čtvrtině: 8 Vondráček Roman, 6 Cetkovský Jiří, 3 Fišer Miroslav, Haluza Petr, Roubík Jaroslav, Starý Jan, Šebek Patrik

Hradec Králové ve třetí čtvrtině: 21 bodů, 6. místo (7 výher, 6 proher, skóre 44:29)

čelo tabulky první ligy po 39. kole: 1. Ústí nad Labem 90 bodů, 2. Hradec Králové 81, 3. Mladá Boleslav 77, 4. Chomutov 76, 5. Brno 75

Čtvrtá čtvrtina základní části (40. – 52. kolo)

Do závěrečné čtvrtiny vstupovali královéhradečtí hokejisté podobně jako ostatní týmy s novými tvářemi v sestavě. Zadní řady posílili v lednu Boris Flamík (ze slovenské Skalice) a už o dva měsíce dříve také Roman Prošek (z norského Lillehammeru), s cílem podpořit ofenzívu pod Bílou věž přišli Patrik Fink (z Kadaně), Petr Sakrajda (ze Vsetína) a Petr Šinágl (z Berouna). Kádr mužstva opustil útočník Petr Domin, který putoval na hostování do Chrudimi. Hradečtí ztráceli třináct kol před koncem na vedoucí Ústí zdánlivě nedostižných devět bodů, a tak šli do závěrečné čtvrtiny s cílem pokusit se udržet druhé místo. Po domácí výhře nad Brnem přišel nepovedený zápas v Chomutově, kde Hradečtí inkasovali osm branek, nejvíce v tomto ročníku. To bylo však naposledy, kdy se museli sklonit před soupeřem. Do konce základní části v tu chvíli zbývalo jedenáct utkání – a Hradečtí dokázali v každém z nich zvítězit! Konečně se jim podařilo porazit také Ústí, kde již po dvou minutách vedli o dvě branky. V závěru domácí mohutně dotahovali, ale všechny tři body nakonec putovaly na východ Čech. Hradečtí hokejisté narozdíl od Ústí již do konce soutěže neklopýtli, a tak se mohli radovat z vítězství v základní části první ligy. „Je to ohromný úspěch, který se tady ještě nikdy nepodařil,“ uvedl pro Mladou frontu Dnes trenér Hradce Králové Vladimír Jeřábek (na snímku). „Před sezonou jsme si to nikdo určitě nedokázal představit. A teď k tomu došlo. Ostatní týmy s námi musí trošku počítat.“ Střelecky se v závěrečné čtvrtině nejvíce dařilo Petru Haluzovi s osmi a Romanu Vondráčkovi se sedmi přesnými zásahy.

výsledky Hradce Králové ve čtvrté čtvrtině: Hradec – Brno 4:1 (Haluza, Mocek, Fořt, Šeda J.), Chomutov – Hradec 8:4 (Vondráček, Koudelka, Prošek, Haluza), Hradec – Mladá Boleslav 3:1 (Haluza, Roubík, Vondráček), Třebíč – Hradec 1:2 sn (Vondráček, Koudelka), Hradec – Jihlava 4:1 (Koudelka, Roubík, Šinágl, Flamík), Ostrava – Hradec 2:4 (Haluza 2, Koudelka, Vondráček), Hradec – Olomouc 8:2 (Hendrich 2, Fořt 2, Vondráček, Fink, Šinágl, Koudelka), Ústí – Hradec 4:5 (Haluza 2, Roubík, Volráb, Cetkovský), Hradec – Kadaň 5:1 (Roubík, Haluza, Vondráček, Flamík, Fišer), Hradec – Havlíčkův Brod 3:2 (Fišer, Sakrajda, Roubík), Beroun – Hradec 1:3 (Hendrich, Volráb, Vondráček), Hradec – Havířov 7:4 (Burián 2, Hendrich 2, Diviš, Roubík, Mocek), Prostějov – Hradec 2:3 pp (Koudelka, Pazdera, Diviš)

nejlepší střelci Hradce Králové ve čtvrté čtvrtině: 8 Haluza Petr, 7 Vondráček Roman, 6 Koudelka Martin, Roubík Jaroslav, 5 Hendrich Jiří, 3 Fořt Patrik

Hradec Králové ve čtvrté čtvrtině: 34 bodů, 1. místo (12 výher, 1 prohra, skóre 55:30)

čelo tabulky první ligy po základní části: 1. Hradec Králové 115 bodů, 2. Ústí nad Labem 113, 3. Mladá Boleslav 107, 4. Chomutov 103, 5. Brno 101

Pohled do statistik základní části

Po třech letech se Jaroslav Roubík vrátil na trůn krále klubové produktivity. Předloni jej předstihl Tomáš Martinec, loni Patrik Fořt. 29letý centr první útočné řady prožil skvělou sezonu – jako kapitán dovedl svůj tým k prvnímu místu v základní části a navíc si 55 kanadskými body a 35 asistencemi vylepšil svá osobní maxima. V kanadském bodování soutěže skončil Roubík na šestém místě. O tři příčky níže se umístil vedoucí druhé formace Martin Koudelka. Také on si 51 body a 36 přesnými nahrávkami zlepšil své osobní statistiky. Nejlepším střelcem týmu v základní části se stal Roman Vondráček. 25 branek řadí trutnovského rodáka na páté místo mezi kanonýry celé soutěže. 22letý útočník, neodmyslitelně patřící na levé křídlo Koudelkovy formace, nastřílel v letošní sezoně přesně o jeden gól více, než kolik si jich připsal za všechny minulé sezony mezi muži Sparty, Berouna, Mladé Boleslavi a Hradce Králové dohromady. Příjemným překvapením pak byla střelecká efektivita Petra Haluzy (22 branek), který na východ Čech zamířil před sezonou z druholigové Techniky Brno. Mezi obránci se nejvíce dařilo Petru Mockovi a Jiřímu Hendrichovi. Hendrich se s deseti trefami stal nejlépe střílejícím bekem Hradce, Mocek byl s 26 body nejproduktivnějším zadákem týmu a pátým nejproduktivnějším obráncem ligy. V hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách byli Mocek (+28) s Hendrichem (+26) na druhém a třetím místě v rámci celé prvoligové soutěže, předstihl je pouze klubový spoluhráč Roubík s 31 plusovými body. Po celou sezonu byl velkou oporou týmu teprve 23letý brankář Alexandr Hylák (na snímku). Na své konto si může připsat řadu prvenství mezi všemi gólmany soutěže – nejvyšší procentuální úspěšnost zásahů (94,22; nikdo jiný nepřekonal hranici 94 procent), nejvíce odchytaných minut (2849), vítězných zápasů (38) i gólových asistencí (2). Po jihlavském Řehořovi byl Hylák druhým nejčastěji zasahujícím brankářem (v sezoně čelil 1593 střelám, z nichž 1501 zneškodnil). Druhé místo nadějnému odchovanci pardubického hokeje patří také v počtu vychytaných nul (4), o jednu více než Hylák si připsal ústecký Přikryl. Průměr obdržených branek (1,94) řadí hradeckého gólmana na třetí pozici za dvojici ústeckých brankářů Přikryl, Zikmund.

kanadské bodování: 55 (20+35) Roubík Jaroslav, 51 (15+36) Koudelka Martin, 41 (25+16) Vondráček Roman, 32 (22+10) Haluza Petr, 26 (7+19) Mocek Petr, 24 (16+8) Fořt Patrik, 24 (9+15) Fišer Miroslav
střelci: 25 Vondráček Roman, 22 Haluza Petr, 20 Roubík Jaroslav
nahrávači: 36 Koudelka Martin, 35 Roubík Jaroslav, 19 Mocek Petr
+/- hodnocení: +31 Roubík Jaroslav ... -2 Šeda Michal
trestné minuty: 103 Mocek Petr, 88 Hendrich Jiří, 66 Suchý Pavel
brankáři – průměr obdržených branek: 1,94 Hylák Alexandr, 3,57 Dušek Tomáš, 4,00 Koutský Vladislav
brankáři – procento úspěšnosti zásahů: 94,22 Hylák Alexandr, 90,48 Koutský Vladislav, 89,93 Dušek Tomáš
brankáři – počet odchytaných minut: 2849 Hylák Alexandr, 235 Dušek Tomáš, 60 Koutský Vladislav
brankáři – počet výher: 38 Hylák Alexandr, 2 Dušek Tomáš, 1 Koutský Vladislav
brankáři – čistá konta: 4 Hylák Alexandr

Čtvrtfinále play-off

V prvním kole se hradeckým hokejistům postavila do cesty Sareza Ostrava. Několik hráčů se s blížícím se play-off nechalo slyšet, že právě tento soupeř by jim z trojice Jihlava, Třebíč, Ostrava vyhovoval asi nejvíce. „Není to špatný soupeř pro play-off,“ souhlasil trenér Vladimír Jeřábek před startem vyřazovacích bojů. První dvě utkání hraná na domácím ledě Hradečtí zvládli. Vůdcovské role se v těchto zápasech ujala především první útočná formace ve složení Patrik Fořt, Jaroslav Roubík, Richard Diviš, která nastřílela šest z osmi branek. Do Ostravy odjeli Východočeši s přáním alespoň jedné výhry. „Jedno vítězství by bylo perfektní, dvě něco navíc,“ prozradil plány své družiny kouč Jeřábek. To už však kádr jeho mužstva počítal první ztráty, ke třetímu utkání nenastoupili stabilní obránci Petr Mocek, Jiří Hendrich a Jaroslav Koma. Ve stejném zápase se navíc zranil další bek Boris Flamík. Nesehranost nově vytvořených obranných dvojic byla velmi znát, a tak si Hradec odvezl z Ostravy dvě porážky, přitom ta druhá zaváněla debaklem. Situace před pátým duelem nebyla jednoduchá, k problémům se složením zadních řad se přidala také mediální aféra týkající se zpožděné únorové výplaty. „Byla to těžká situace, věděli jsme, že musíme vyhrát,“ přiznal Jeřábek po skončení série v rozhovoru pro deník Mladá fronta Dnes. Hradci pátý zápas vyšel a do Slezska jel s vědomím, že případná výhra jej posune do semifinále soutěže. „Chtěli bychom to zvládnout už v Ostravě,“ prohlásil centr elitní řady Roubík, „sedmý zápas doma by byl hodně těžký, i když víme, že bychom znovu hráli před plným stadionem.“ Přání hráčů i jejich příznivců slavit postup v šestém utkání série nabíralo reálných obrysů od samého začátku duelu, v němž Hradečtí dvakrát vedli už o tři branky. Sareza se ale nevzdávala a na začátku třetího dějství snížila na rozdíl jediné branky. „Udělali jsme zbytečné chyby a byly to nakonec nervy,“ zhodnotil závěrečné střetnutí nejdelší čtvrtfinálové série trenér vítězů Jeřábek. „Sareza mohla dokonce vyrovnat. Dnes jsme měli hodně štěstíčka.“ Hradec Králové tak doplnil již známou trojici semifinalistů a mohl se začít připravovat na sérii s Chomutovem.

výsledky Hradce Králové ve čtvrtfinále play-off: Hradec – Ostrava 3:1 (Diviš, Koma, Roubík), Hradec – Ostrava 5:2 (Roubík 2, Fořt 2, Šinágl), Ostrava – Hradec 4:2 (Suchý, Roubík), Ostrava – Hradec 7:2 (Vondráček, Šinágl), Hradec – Ostrava 3:1 (Fořt, Prošek, Haluza), Ostrava – Hradec 4:6 (Starý 2, Koudelka, Suchý, Hendrich, Fořt)

nejlepší střelci Hradce Králové ve čtvrtfinále play-off: 4 Fořt Patrik, Roubík Jaroslav, 2 Starý Jan, Suchý Pavel, Šinágl Petr

Semifinále play-off

O semifinálové sérii s Chomutovem se často mluvilo také v souvislosti s dva roky starým čtvrtfinálovým měřením sil, v němž Hradečtí i přes vedení 2:0 na zápasy svému soupeři nakonec podlehli. V kádru současných týmů pamatovalo tuto sérii po deseti hráčích na každé straně, přičemž královéhradecký obránce Roman Prošek tehdy hájil bílomodré barvy Chomutova. První semifinálový zápas vyšel Hradci dokonale, svého soupeře zničil především skvělou druhou třetinou, v níž nastřílel pět branek. O den později se však na stejném místě konalo odlišné představení. Kompaktní Severočeši přidali na důrazu, dohrávání osobních soubojů, což na soupeře platilo. Duel nakonec rozhodovala penaltová loterie, v níž domácí střelci neuspěli. „Rozhodující bylo, že jsme za stavu 1:0 neproměnili dvě gólovky, mohli jsme to tím uklidnit,“ litoval trenér Hradce Vladimír Jeřábek. Chomutovští hokejisté se tak do podhůří Krušných hor vraceli s cenným úlovkem jedné výhry a vědomím, že k postupu do finále jim stačí dvakrát zvítězit ve svém prostředí, kde se Hradci tradičně nedaří – z posledních jedenácti zápasů tam vyhrál jediný. Tuto nelichotivou bilanci bohužel nevylepšil ani v letošním play-off, byť v prvním utkání neměl k úspěchu daleko. Dvě minuty před koncem normální hrací doby se za nerozhodného stavu řítil sám na brankáře domácích Luboše Horčičku Josef Fojtík. Hráč, který hradecký tým posílil až před pátým zápasem čtvrtfinále, kličkou do bekhendu neuspěl. O dvacet sekund později domácí Petr Jíra rozhodl o osudu zápasu a možná i celé série. Další den totiž Východočeši oslabení o řadu zraněných hráčů na svého soupeře nestačili a podlehli mu o čtyři branky. Hokejisté Hradce Králové tak sezonu stejně jako loni zakončili vyřazením v semifinále. „Zklamání je velké, protože víme, že jsme na ně měli,“ litoval Jaroslav Roubík, který si v sérii připsal šest kanadských bodů. Rozdíl mezi týmy spatřoval kapitán hradeckého celku ve zkušenostech soupeřových hráčů. „My máme asi jen čtyři zkušené hokejisty, Chomutov jich má mnohem víc a to bylo v celé sérii zásadní.“

výsledky Hradce Králové v semifinále play-off: Hradec – Chomutov 7:3 (Diviš 2, Šinágl, Roubík, Haluza, Koudelka, Toužimský), Hradec – Chomutov 1:2 sn (Starý), Chomutov – Hradec 3:2 (Toužimský, Fojtík), Chomutov – Hradec 5:1 (Fojtík)

nejlepší střelci Hradce Králové v semifinále play-off: 2 Diviš Richard, Fojtík Josef, Toužimský Zdeněk

Pohled do statistik play-off

Jaroslav Roubík (na snímku) řádil v základní části a řádil i v play-off. Jako správný kapitán provedl svůj tým nástrahami prvního kola vyřazovací části soutěže, jeho příspěvek jedenácti bodů v šesti zápasech je fantastický. Dařilo se mu také v semifinálové sérii, kde k jedné brance přidal dalších pět přihrávek. Před startem finálových bojů vede Roubík kanadské bodování prvoligového play-off o pět bodů před chomutovskou ikonou Ladislavem Bouškem, dvanáct přesných pasů v deseti odehraných zápasech mu s přehledem stačí na vedení v kategorii nejlepších nahrávačů. Čtyři branky a stejný počet asistencí nasbíral Roubíkův kolega z útoku Patrik Fořt, rovněž osm bodů za tři trefy a pět přesných nahrávek zaznamenal Petr Šinágl. Zdeněk Toužimský, který celou základní část marně čekal na gólovou radost, dvakrát skóroval v semifinále proti Chomutovu, sérii však pro zranění nedohrál. V brance se Hradečtí znovu spoléhali na Alexandra Hyláka, který odchytal zápasy vyřazovací části s úspěšností těšně nad 92 procent.

kanadské bodování: 17 (5+12) Roubík Jaroslav, 8 (4+4) Fořt Patrik, 8 (3+5) Šinágl Petr, 6 (3+3) Diviš Richard, 5 (2+3) Toužimský Zdeněk, 5 (1+4) Prošek Roman, 4 (3+1) Starý Jan
střelci: 5 Roubík Jaroslav, 4 Fořt Patrik, 3 Diviš Richard, Starý Jan, Šinágl Petr

Sezona 2006/2007 ve fotografiích Stanislava Součka

Prvním soupeřem, který se v uplynulé sezoně v Hradci představil, byl Chomutov. Rozhodčí Antonín Jeřábek vhazuje úvodní buly utkání mezi hokejky Jaroslava Roubíka a hostujícího Radka Šípa

Na sklonku léta hokej moc netáhne. Takto to vypadalo v sektoru domácích fanoušků při utkání 4. kola s Třebíčí

Hradečtí hokejisté prožili vynikající start do sezony, sedmkrát v řadě vyhráli. První ztrátu zaznamenali až v 8. kole, kdy nestačili na Ústí nad Labem. Na snímku vyrovnává hostující Pavel Janků na 1:1

Primátor města Hradce Králové ing. Otakar Divíšek patřil k pravidelným návštěvníkům domácích utkání. Na snímků po předání cen nejlepším hráčům utkání 8. kola mezi Hradcem Králové a Ústím nad Labem

Nejvyššího vítězství dosáhli hradečtí hokejisté v zápase 11. kola proti Berounu, který deklasovali 9:0. Útočník Patrik Fořt právě překonává brankáře Romana Handla a zvyšuje na 6:0

V průběhu utkání 13. kola proti Prostějovu postihl celé město, zimní stadion nevyjímaje, výpadek elektřiny. Displeje mobilních telefonů byly v tu chvíli jediným zdrojem světla

Jaroslav Roubík prožil skvělou sezonu. Z jeho kousků se často podlamovala kolena nejen soupeřům, ale i rozhodčím

Druhým týmem, který si z Hradce odvezl vítězství, byla Kometa Brno. Hostující brankář Pavel Maláč si v zápase 14. kola připsal 42 úspěšných zákroků, jeden z nich předvedl také proti Richardu Divišovi

Co mají společného týmy Olomouce, Havířova a Mladá Boleslavi? V průběhu celé sezony nedokázaly sebrat Hradci ani jeden bod. Na snímku přidává třetí gól Východočechů v zápase 16. kola proti Mladé Boleslavi Martin Koudelka

Děkovaček po vítězných zápasech si příznivci hradeckých barev užili hodně, vždyť 25 domácích zápasů z 31 skončilo výhrou jejich oblíbenců

Utkání 28. kola proti Třebíči Hradci nevyšlo. Velkou měrou se o překvapivé vítězství Horácké Slavie postaral její brankář Filip Luňák. Hradecký odchovanec si na své konto připsal 28 úspěšných zákroků

Menší krize vrcholila krátce před Vánocemi, kdy si z hradeckého stadionu odvezla všechny body také Sareza Ostrava. Na snímku vyrovnává na 1:1 hostující útočník Vladimír Svačina

Na začátku ledna si Ústečtí Lvi z východu Čech znovu odvezli těsné vítězství a stali se tak jediným týmem, který v uplynulé sezoně v Hradci Králové neprohrál

Hodně emocí přineslo utkání 39. kola s Prostějovem, který se pod Bílou věží prezentoval místy až zákeřnou hrou. Na snímku v pěstním souboji útočník Daniel Volráb s hostujícím obráncem Tomášem Sedlákem

Hrůzostrašný pohled se naskytl divákům zápasu 40. kola mezi Hradcem Králové a Brnem. Obránce Komety Rostislav Malena zůstal po střetu s domácím forvardem Pavlem Suchým několik desítek sekund nehybně ležet na ledě

Brankář Alexandr Hylák si po celou sezonu držel výbornou formu a výrazným způsobem tak týmu přispěl k prvnímu místu po základní části. V utkání 42. kola si na něj nepřišel ani Richard Král z Mladé Boleslavi

Jiří Hendrich se s deseti góly stal nejlépe střílejícím obráncem Hradce Králové v základní části. Na snímku překonává v utkání 46. kola brankáře Olomouce Davida Adamce

Nejlepším střelcem týmu v dlouhodobé soutěži byl Roman Vondráček. Levý křídelní útočník Koudelkovy formace nastřílel 25 branek

Krátce před začátkem posledního domácího utkání v základní části proběhla přímo na ledové ploše svatba novomanželů Labských, velkých příznivců hradeckého hokeje

O dobrou atmosféru na stadionu se po celou sezonu staraly také půvabné roztleskávačky z Aerobic Clubu Hip Hop Hradec Králové, jmenovitě Aneta, Eva, Jana, Katka, Lucka, Markéta, Míša, Monika, Sandra a Zuzka

Čtvrtfinálová série s Ostravou vyšla Jaroslavu Roubíkovi na výbornou, svému týmu pomohl k postupu čtyřmi góly a sedmi asistencemi

Nejvíce lidí přišlo na hradecký zimní stadion 1. dubna, úvodní semifinálovou bitvu proti Chomutovu navštívilo 6258 diváků...

... a také jeden patník

V prvním semifinále smetli hradečtí hokejisté Chomutov 7:3, a tak Josefa Fojtíka nemusela po zápase tato neproměněná šance mrzet

Skóre druhého semifinálového duelu proti Chomutovu otevřel ve 14. minutě Jan Starý. Bohužel, více puků už hostující brankář Luboš Horčička za svá záda nepustil

Nepřekonal jej v obrovské šanci ani hradecký obránce Jiří Hendrich

Trest přišel ve 44. minutě. Ve vlastním oslabení obkroužil Ladislav Boušek branku a mazácky zasunul do prázdné klece

Chomutovský útočník Ladislav Boušek byl jediným úspěšným střelcem v samostatných nájezdech, Alexandra Hyláka překonal střelou mezi betony. Série se tak na sever Čech přesunovala za stavu 1:1 na zápasy

Ve třetím semifinále na ledě Chomutova prohrával Hradec už 0:2. V 16. minutě se takto radoval ze snížení, které zařídil střelou od modré čáry Zdeněk Toužimský

Za nerozhodného stavu 2:2 trefil hradecký Richard Diviš tyč Horčičkovy brány. Když se neujala ani následná šance Josefa Fojtíka, udeřili domácí a gólem minutu před koncem rozhodli o výhře ve třetím utkání a vedení v sérii 2:1

Čtvrté semifinálové měření sil Hradci vůbec nevyšlo. První gól utkání vstřelil v 9. minutě Petr Polodna, brankář Alexandr Hylák si s jeho přesně mířenou střelou pod horní tyč nedokázal poradit

V minutě 44. zvyšoval domácí Milan Kostourek na konečných 5:1. Z postupu do finále první ligy se tak radoval Chomutov, který sérii vyhrál 3:1 na zápasy

Je dobojováno. Hradečtí hokejisté děkují po čtvrtém utkání semifinálové série svým fanouškům za podporu, které se jim po celou sezonu dostávalo