ne 31.12.2017 | Redakce

TOP 5 událostí roku 2017 – bronz, rekord ligy i nadprůměrní fanoušci

Rok 2017 je u konce a je na čase se s ním rozloučit a přivítat následující. Ještě před tím ale pojďme zavzpomínat na to, co nám za uplynulých 365 dní přinesl královéhradecký hokej. Vybrali jsme TOP 5 nejvýraznějších událostí v klubu Mountfield HK za rok 2017. Která je pro vás ta nej?

Historicky první medaile pro Hradec Králové

Loňská základní část splnila očekávání – Hradec se umístil na čtvrté příčce a počtvrté za sebou postoupil přímo do vyřazovacích bojů, navíc je začínal na domácím kluzišti. Lvi dostali v prvním kole play off jako soupeře Litvínov a nezvládli pouze první utkání, ve zbylých čtyřech kláních už dotáhli zápasy do vítězného konce. 21. března 2017 tak mohli spolu s domácím publikem oslavit historický postup do semifinále Tipsport extraligy.

V něm narazili Hradečtí na Kometu Brno a s pozdějším vítězem extraligy sehráli vyrovnané a napínavé partie. Jedním z dílčích úspěchů je i fakt, že Kometa v celém play off prohrála pouze z královéhradeckým Mountfieldem, a to hned dvakrát. Žádný jiný celek ji nedokázal potrápit více. Moravané po velkém boji postoupili do finále a získali mistrovský titul. To už nic nezměnilo na tom, že konečné třetí místo a zisk bronzových medailí znamenaly největší úspěch v historii hradeckého hokeje.

Šálalalalalá, Hradečáci...! Yes, jsme tam! 🙂

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 21. březen 2017

Mountfield Cup zůstal opět doma

Na začátku přípravy zorganizovala východočeská metropole, stejně jako minulý rok, Mountfield Cup a opět na něj dorazili atraktivní soupeři – Sparta Praha, Dynamo Pardubice a účastník mistrovství světa 2018 a pořadatel Zimních olympijských her Jižní Korea.

Obzvlášť napínavé zápasy si pro své příznivce připravili domácí hráči, pod Bílou věží šli hned třikrát do prodloužení a jednou dokonce došlo až na samostatné nájezdy. Postupně Lvi zdolali Spartu v nájezdech, Jižní Koreu v prodloužení a na samý závěr se ve finále postavili Dynamu, které zdolali k radosti fanoušků 2:1 v prodloužení. Neporažený Hradec tak obhájil Mountfield Cup a putovní pohár zůstal znovu doma!

🏆 Po výhře v derby a po vítězství v Mountfield Cupu má hradecká děkovačka trochu jiný nádech. Lepší! 😀 🎥 Záznam závěrečného ceremoniálu a celé děkovačky: https://youtu.be/HiZDbJlLfzg

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 7. srpen 2017

Neprůstřelný Patrik Rybár pomohl vytvořit rekord soutěže

Mountfield HK měl na začátku října před sebou sérii utkání s Chomutovem, Vítkovicemi, Jihlavou, Pardubicemi a Libercem. Během těchto pěti utkání se stalo něco velmi nezvyklého. Patrik Rybár totiž uzamkl svoji svatyni a Hradec Králové neinkasoval branku neuvěřitelných 245 minut a 27 sekund.

Neprůstřelnost Mountfieldu začala po druhé obdržené brance v Chomutově, poté Patrik Rybár přidal čistá konta proti Vítkovicím (2:0), Jihlavě (2:0) a v derby proti Pardubicím (6:0). O další nulu ho připravil v 56. minutě zápasu proti Liberci Tyler Redenbach. Slovenský gólman se i tak zařadil na druhé místo historických tabulek v neprůstřelnosti a svému týmu pomohl stanovit nový rekord soutěže. Žádný jiný celek nevydržel bez inkasovaného gólu delší dobu.

Fanoušci dětem a 146 tisíc korun pro Matěje

Hradecký kotel, to nejsou jen bubny, ruce a hlasivky. Je to také společenství lidí se společným zájmem, které s Mountfieldem HK zažívá výhry i porážky, cestuje s ním na daleké trasy. V roce 2017 s ním vyrazili příznivci dvakrát do Švýcarska, do Velké Británie nebo Finska. Jenže hradečtí fanoušci, to je ještě něco hlubšího, to není „jen“ hokej…

Fanklub HCHK 2007 o.s. a Ultras Mechov zorganizovali během šlágru kola a zápasu s Plzní třetí ročník sbírky s názvem Fanoušci dětem. Tentokrát se vybíralo na hendikepovaného čtrnáctiletého hráče sledge hokeje Matěje. Přispěli Hradečtí i Plzeňští, malí i velcí a výsledná suma je naprosto skvělá – více než 146 tisíc korun. Celý stadion tak ukázal, že vedle svého týmu umí podporovat také ty, kteří to v životě skutečně potřebují.

O krok dál – semifinále Spengler Cupu

Kanada, Švýcarsko, Davos a Mountfield HK. Do slušné společnosti nejlepších čtyř týmů se východočeský celek dostal na 91. ročníku Spengler Cupu. Vloni nepřešli Hradečtí přes čtvrtfinále a cíl pro letošní rok byl jasný. Udělat alespoň o krůček víc než před rokem.

Ve skupině odehrál tým Václava Sýkory kvalitní zápasy s Kanadou i Davosem, na body to ale nestačilo. Na klíčový zápas turnaje se však dokázal český zástupce na turnaji připravit skvěle. Porazil účastníka KHL Dinamo Riga 4:1 a vysloužil si postup do semifinále. Tam se Lvi srdnatě rvali s Kanadou, ta je ale znovu po roce vyřadila a dokráčela si až pro cennou trofej. Na závěr roku 2017 se ale v Hradci bude vzpomínat jednoznačně v dobrém.

Redakce Mountfieldu HK přeje šťastný nový rok

Společnost eSports.cz oceňuje každý rok nejlepší redaktory a klubové redakce v celé České republice. Na třetím místě se v roce 2017 umístila redakce Vsetína, na druhém Slavie Praha a jako nejlepší byla vyhodnocena redakce Mountfieldu HK.

Po celý rok jsme vám přinášeli aktuální zpravodajství a na nadstandardní informační servis se můžete těšit také v roce 2018. Děkujeme všem za přízeň a do nového roku přejeme hodně zdraví, štěstí, pohody a radosti z hokejových i životních vítězství.