Preview k zápasu
út 21.9.2010 | Sanny Muharem

Třetí utkání sezóny již ve středu - Hradec jede do Benátek nad Jizerou

Zatímco v loňské sezóně po dvou kolech svítila hradeckému týmu v tabulce nula, nyní je start do nové sezóny více než lichotivý. Po dvou odehraných zápasech mají totiž Hradečtí pět bodů, a to po vítězství ve Znojmě a doma po samostatných nájezdech s Duklou. K dalšímu zápasu se Východočeši vypraví do Benátek nad Jizerou, kde opět budou chtít získat nějaké body. Zápas začíná ve středu v 17:30 hodin v Benátkách.

Jak již bylo avizováno, tak Hradec vstoupil do nového ročníku první hokejové ligy o poznání lépe, než jeho nadcházející soupeř ze středních Čech. Po dvou odehraných kolech je mezi těmito dvěma kluby tříbodový rozdíl. Hradečtí hokejisté mají na svém kontě bodů pět. Benátečtí mají body dva, a to za výhru v prodloužení na domácím ledě s Havlíčkovým Brodem. V minulém kole zajížděly Benátky do Berouna, kde hlavně díky dvěma obdrženým brankám v samém závěru utkání přišly o body.

Příprava Hradec vs. Benátky

V přípravě na sebe tato dvě mužstva narazily dvakrát. Nejprve se jedno střetnutí odehrálo 5.8.2010 na hradeckém ČEZ stadionu pod Bílou věží, kde Benátky dokázaly vyhrát 3:2. Ke druhému klání se pak oba celky přemístily k Jizeře, v němž hradečtí hokejisté vyhráli 4:3 po prodloužení. V přípravě tedy platilo, že vyhrával hostující celek, a kdyby to mělo platit i ve středečním „mači,“ tak by žádný hradecký fanoušek jistě nebyl proti.

Minulý ročník

Minulou sezónu se v první lize Východočeši se Středočechy potkali celkem čtyřikrát. Z toho třikrát se z výhry radovali Hradečtí. Nejdříve v osmém kole ukořistili body hradečtí hokejisté na ledě Benátek, když po výhře 4:1 získali rovnou tři. V dalším utkání v Hradci Králové si opět domácí připsali tři body za výhru 5:2. V prvním zápase nadstavbové části sudá-lichá se ale Hradci nepodařilo vstřelit ani jednu branku, tehdy když Benátky vyhrály 3:0 na hradeckém ledě. A poslední střetnutí vyhrál Hradec opět v poměru 4:1. Benátečtí hokejisté si v minulém ročníku okusili atmosféru předkola play-off, kde po bojovném výkonu nakonec vypadli se Znojmem 1:3 na zápasy.

Změny u Jizery

Jedním z příchodů je posila Tomáš Klimt, který přišel do Benátek v polovině května na hostování z brněnské Komety. Dalším hráčem, jenž zavítal k Jizeře je zkušený obránce Aleš Vála z Vrchlabí. Nedávno přišlo do Benátek i sedm hráčů z extraligového Liberce na střídavý start, mezi kterými je i brankář Tomáš Vošvrda, který odchytal pár zápasů v minulé sezóně za hradecký kádr. Před sezónou odešel Martin Tvrzník, přičemž jeho novým působištěm HC Stadion Litoměřice, nováček první hokejové ligy.

Utkání začíná ve středu 22.9.2010 v 17:30 hodin v Benátkách nad Jizerou. Pro fanoušky, kteří se nechystají přijet fandit přímo na stadion, bude připraven již tradiční textový on-line přenos. Utkání bude rozhodovat trojice zkušených rozhodčích. Jako hlavní pan rozhodčí Pavlovič a na čarách mu budou asistovat pánové Svoboda a Zavřel. Informace ohledně výjezdu hradeckých fanoušků se dozvíte na oficiálních stránkách fanclubu.