Akademie ČH
st 12.2.2020 | Petr Koval

Tři utkání venku, jedno doma. Mládež jde po pauze znovu do akce

Po reprezentační přestávce se hradecké naděje vracejí zpět do zápasového rytmu. Juniorka bude bojovat o první body v DHL Superpoháru ve čtvrtečním utkání v Liberci, v sobotu pak na domácím ledě přivítá soupeře z dalekého Třince. To na dorostence si los přichystal víkendový dvojzápas. Za zápasy zamíří v sobotu do Chomutova, a netradičně v neděli do Karlových Varů.

Juniorka vyhlíží druhé kolo v DHL Superpoháru

Nejstarší mládežnická kategorie s předstihem opanovala turnaj O Pohár DHL, nyní už se ale musí plně koncentrovat na DHL Superpohár. První kolo odehráli svěřenci Davida Kočího na hradeckém ledě, kde podlehli Olomouci 2:5. Lvi v nabité konkurenci odehrají ještě sedm zápasů a každý bod může být v boji o play off velmi důležitý.

Liberci se letos nedaří podle představ. V Poháru DHL skončil na jedenáctém místě, v nově vzniklém Superpoháru pak Tygři dokázali ze dvou soubojů vytěžit pouze jeden bod, a to v zápase s Třincem za prohru 5:6 po prodloužení. Lvi tak určitě budou chtít této nepříznivé bilance čtvrtečního soka využít a přivézt z Podještědí plný počet bodů!

V sobotním duelu následně Hradec přivítá třinecké Oceláře. Vzájemná bilance vyznívá opět lépe pro tým zpod Bílé věže. Domácí utkání totiž zvládli v poměru 5:2, v Třinci pak padli 2:3 po prodloužení. Slezané odehráli svůj poslední zápas v Liberci, odkud si po střelecky divoké druhé třetině odvezli bod navíc za výhru 6:5p. Uvidíme, zda-li si hradečtí akademici připíšou první výhru v nové soutěži a odrazí se k boji o play off.

Dorostence čeká víkendový trip

Po skvěle zvládnuté základní části ELIOD Extraligy dorostu hradečtí dorostenci bojují v nadstavbě o pořadí v play off. I když teď nezažívají výsledkovou pohodu jako na začátku ročníku, stále jim se 49 body a skóre 91:59 patří druhé místo. Poslední střetnutí odehráli Východočeši na kladenském ledě, kde nedokázali udržet dvoubrankový náskok z první třetiny a padli 2:3 po prodloužení.

Do mládežnických reprezentací se prosadili i hráči kategorie U17 – Petr Moravec (1+1) a Lukáš Pajer (0+0), kteří ale s dorostem neodcestují a představí se v juniorech. Reprezentační dres v kategorii U16 oblékli i útočníci Matěj Giesl s Matějem Novotným a obránce Jakub Jerman. Mladí Lvi odcestují na sobotní zápas do Chomutova, který se nenachází v dobré formě. Momentálně je Chomutov s 26 body a skóre 69:95 až na 16. příčce. V předešlém utkání Piráti nestačili na Třinec 4:6.

Hned následující den svěřenci Jiřího Janouška zamíří na západ Čech. Karlovy Vary okupují nejvyšší příčky a se 46 body jsou ze čtvrtého místa královéhradeckým hokejistům na dostřel. V zápase bude zajímavé sledovat souboj druhé nejlepší přesilovky (20.75 %) a hradeckého oslabení, které s úspěšností 91.49 % vévodí celé soutěži. V letošní sezóně se spolu týmy střetly jen jednou, domácí Mountfield zvítězil 6:4. Případná výhra by jistě pomohla k návratu na vítěznou vlnu.


Junioři: 3. kolo, čt 13.2.2020
Bílí Tygři Liberec Liberec - Mountfield HK Mountfield HK
16:00
Junioři: 4. kolo, so 15.2.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC Oceláři Třinec Oceláři Třinec
12:00
Dorost: II/15, so 15.2.2020
Piráti Chomutov Chomutov - Mountfield HK Mountfield HK
16:30
Dorost: II/16, ne 16.2.2020
HC Energie Karlovy Vary Karlovy Vary - Mountfield HK Mountfield HK
13:00