Fanoušci
so 11.6.2016 | Klára Petrásková

Trubačova lávka v suchým triku aneb Den Labe se i díky hokejistům vydařil

Pátek 10. června patřil v Hradci Králové už tradičnímu Dni Labe. Již od dopoledne čekal na návštěvníky bohatý program, na akci nechyběl ani stánek Mountfieldu HK nebo autogramiáda hradeckých hokejistů. Šestici hráčů, která se akce zúčastnila, tvořili Petr Beránek, Tomáš Bulík, Blaž Gregorc, Bedřich Köhler, Roman Kukumberg a Martin Štajnoch. Hřebem dne byl přeběh přes Trubačovu lávku, kterou všichni členové Mountfieldu HK zvládli s bravurou!

Akci si užily všechny věkové kategorie; pro děti byl připraven skákací hrad nebo kolotoč, starší návštěvníci si zase přišli na své při koncertech kapel Sabrage a Voxel. Po celý den byl k dispozici i stánek Mountfieldu HK, kde návštěvníci mohli získat informace k náboru mladých hokejistů nebo si vyzkoušet střelbu na branku.

Největším tahákem celého dne ale bez pochyby byla 48 metrů dlouhá Trubačova lávka. S výjimkou Romana Kukumberga se přeběhu přes řeku Labe zúčastnila kompletní sestava pěti hokejistů, kteří na Den Labe zavítali. Všem hráčům se podařilo lávku překonat bez pádu, nejlepším časem (19,25 vteřin) se ze zástupců východočeského klubu blýskl Martin Štajnoch. Rozdíly v časech jednotlivých hráčů však byly minimální a pohybovaly se v rozmezí do tří sekund.

Autogramiáda na akci Den Labe už naplno frčí... :-)

Fotka zveřejněná uživatelem Mountfield HK (@mountfieldhk),

Petr Beránek: Snažili jsme se, aby nikdo nespadl

Jedním z úspěšných překonatelů Trubačovy lávky se stal i Petr Beránek, který ze začátku nevěděl, co od přeběhu přes řeku čekat. „Slyšel jsem, že hodně lidí padá, takže jsem čekal, že to bude těžké. Uprostřed to začalo klouzat a trošku jsem se i bál. Ale byla to sranda,“ sděluje své bezprostřední dojmy hradecký útočník.

K uzavření sázky, jak běh přes lávku dopadne, sice mezi hokejisty nedošlo, i tak ale proběhla tipovací soutěž. „Nevsadili jsme se, ale padlo jméno, o kom jsme si mysleli, že spadne. Nebudu ale jmenovat,“ směje se Petr Beránek. „Ale snažili jsme se, aby nikdo nespadl. Je dobře, že jsme to všichni přeběhli,“ dodává východočeský forvard.

Fotogalerie