Aktuální zprávy z klubu
po 29.4.2013 | Sanny Muharem

Ve středu začne tréninkový dril. Do přípravy se zapojí i Koutský s Kolafou

Již ve středu začne příprava na nadcházející mistrovský ročník. Do té se od 1. května zapojí šestadvacet hráčů královéhradeckého mužstva. Tým v nadcházející sezóně mimo jiné posílí celkem tři staronoví hokejisté. Na post brankáře přichází Vladislav Koutský, obranné řady vyztuží Tomáš Kolafa a ofenzívu doplní i Vladislav Kubeš. Jako asistent trenéra bude působit Tomáš Martinec.

A-mužstvo se už ve středu začne připravovat na nadcházející sezónu, kterou jako trenérské duo povede Jiří Kučera a Tomáš Martinec. Po odchodu Miloše Říhy by měl společně s Martinem Hostákem a Martinem Stehnem dohlížet na práci mládežnických trenérů a celkový chod mládeže. „Tomáš je mladý hradecký trenér, který za krátkou dobu dokázal své kvality. Jelikož chceme i nadále dávat prostor svým trenérům a zároveň sportovně propojit mládež a „A“ mužstvo, přišlo nám toto spojení jako logické a koncepční,“ vysvětluje generální manažer Aleš Kmoníček.

Vrací se Vladislav Koutský a Tomáš Kolafa

Nejeden hradecký fanoušek si na Vladislava Koutského pamatuje. Brankář s extraligovými zkušenostmi naposledy působil pod Bílou věží v sezóně 2008/09, kdy dovedl východočeské mužstvo až do semifinále play-off. Poté oblékl dres Vrchlabí, v loňském ročníku pak hájil brankoviště Ústeckých Lvů. Teď se vrátí opět do Hradce Králové.

„Vláďa je kvalitní brankář, který projevil velký zájem o působení v Hradci Králové. Jelikož tady již působil, zná některé hráče včetně svého kolegy Filipa Luňáka, což je pro „staronově“ rodící se brankářskou dvojici důležité. Věřím, že nám pomůže k lepším výsledkům a výkonům oproti předcházejícímu soutěžnímu ročníku,“ komentuje příchod Koutského.

Dalším navrátilcem do sestavy Královských lvů je Tomáš Kolafa, jenž odešel z východu Čech již v roce 2006. Od té doby prošel hned několika kluby jako je například Ústí nad Labem nebo Znojmo. V posledních dvou sezónách se zabydlel v Jihlavě, letos si navíc v rámci střídavých startů zahrál i baráž o extraligu v dresu Mladé Boleslavi.

„Již druhým rokem jsme sháněli kvalitního obránce praváka s dobrou střelou, především na přesilové hry. Všechny tyto podmínky Tomáš splňuje, navíc je každoročně poměrně produktivní a patří mezi nejlepší beky první ligy. Jednání s ním bylo velmi rychlé a korektní. S trenérem jsme za jeho příchod rádi a doufáme, že nám pomůže zacelit „díru“ po odchodu dvou praváků (Čížek, Roupec).“

Hostování v Písku skončilo Kubešovi

Na podzim loňského kalendářního roku opustil kabinu hradeckého celku útočník Vladislav Kubeš, a to hned nadvakrát. Nejprve zamířil na hostování do Berouna, později přesunul svoji hokejovou výstroj do písecké kabiny, kde setrval až do konce soutěžního ročníku. Nyní se tak vrací opět do Hradce, zde bude absolvovat letní přípravu.

„Již v průběhu minulé sezóny projevil Jiří Kučera velký zájem o návrat Vládi z hostování v Písku. Jelikož to tehdy nevyšlo, vrací se až teď a měl by trenérovi zapadnout do jeho koncepce. Očekáváme od něho maximální bojovnost, fyzicky náročný hokej s napadáním soupeře,“ pokračuje Kmoníček.

Do ní se také zapojí mladý obránce Martin Dufek z Břeclavi, který má na kontě několik startů v reprezentaci za mládežnické výběry. Herně vynikal právě i v Břeclavi, kde v loňské sezóně nasbíral celkem jednatřicet bodů, čímž se stal nejproduktivnějším obráncem po základní části.

A-mužstvo navíc doplní další hradečtí junioři, a to Tomáš Půlpán a Lukáš Nedvídek. Z loňského juniorského kádru by se měl zapojit do přípravy i Tomáš Šťastný. Přípravy se měl zúčastnit i Tomáš Pištora, který kvůli vleklému zranění se zády však prozatím trénovat nemůže.

Přípravu s Hradcem však znovu neabsolvuje obránce Zdeněk Čáp, který bude trénovat s extraligovými Pardubicemi.

Hradečtí hokejisté tak svou letní přípravu začnou ve středu 1. května, od pondělí pak budou trénovat dvoufázově. Tvrdá dřina potrvá téměř dva měsíce, končit by měla 28. 6.

Seznam hráčů pro letní přípravu 2013/14
Jméno Pozice
Filip Luňák brankář
Vladislav Koutský brankář
Jiří Hendrich obránce
Lukáš Chmelíř obránce
Martin Vágner obránce
Martin Klement obránce
Tomáš Pištora obránce
Ladislav Havlík obránce
Karol Korím obránce
Tomáš Kolafa obránce
Martin Dufek obránce
Jan Berger útočník
Šimon Macháň útočník
Vladimír Říha útočník
Michal Tvrdík útočník
Milan Valášek útočník
David Švagrovský útočník
Petr Haluza útočník
Patrik Moskal útočník
Luděk Brož útočník
Zdeněk Kubica útočník
Miroslav Třetina útočník
Vladislav Kubeš útočník
Tomáš Půlpán útočník
Tomáš Šťastný útočník
Lukáš Nedvídek útočník
Jiří Kučera hlavní trenér
Tomáš Martinec asistent trenéra
Ladislav Souček vedoucí
Zdeněk Vinopal kustod
Martin Kratochvíl masér