HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Zápas rozhodly přesilové hry a laciný třetí gól, hodnotí utkání Petr Koukal

Zápas rozhodly přesilové hry a laciný třetí gól, hodnotí utkání Petr Koukal

08.09.2017 | Matouš Soukup, Jan Vavřina

První zápas extraligové sezóny mnoho radosti hradeckému týmu nepřinesl. Svěřenci Václava Sýkory nedokázali pod Ještědem vyzrát na libereckou obranu a vyšli gólově naprázdno. Své o tom ví i jedna z předsezónních posil, útočník Petr Koukal. Jak sám po zápase přiznal, zbytečné chyby a nepřesnosti ukázaly, na čem je v úvodu soutěže ještě potřeba zapracovat.

Úvodní zápas sezony body nepřinesl. Co bylo tím rozhodujícím faktorem?
Liberec dokázal využít přesilovky, které my nevyužili, a to nakonec rozhodlo celý zápas. Šance na vstřelení jednoho nebo i více gólů určitě byly. Nás trochu zlomil třetí gól ve hře pět na pět. Byl i vlastně trochu laciný, když jsme si špatně přebrali hráče. Za stavu 0:2 po druhé třetině si člověk říká, že dáme kontaktní gól a půjdeme dál, ale po minutě a půl nastane zlom a hlavy jdou dolů.

V čem byl ten největší problém, co se týče vašich přesilových her?
Chyběl hlavně ten gól, nedokázali jsme mířit na branku. Když už jsme se dostali ke střele, nepřišlo přesné zakončení nebo jsme při nahrávce trefili nějakou hokejku. Přesně to se ukázalo i v přečíslení s Jardou Bednářem, když obránce dokázal ztečovat puk ze vzduchu koncem hole. Možná chyběla i jednoduchost, přeci jenom šlo o první zápas. Trenéři v kabině říkali, že je třeba víc střílet. Snad jsme to tedy pošetřili na další zápas.

Musíme zklidnit rozehrávku, ztráty puku nás stojí spoustu sil

Ukázal vám zápas na severu Čech, kde je potřeba ještě zapracovat?
Určitě na přesilových hrách. Liberec hrál aktivní styl po celé ploše a dobře napadal, takže taky trošku zklidnit rozehrávku pod tlakem. Dát si nahrávku na hokejku a lépe komunikovat. Několikrát jsme zbytečně vyhodili puk po mantinelu, kde čekali jejich obránci. Ztratíme tak spoustu sil, než se znovu dostaneme na kotouč.

Po delší době v KHL jste se vrátil zpět. Jak na vás působí stávající extraliga? Myslím, že hokej se tu hraje dobře a je kvalitní. Neřekl bych, že je nějaký extrémní skok například v rychlosti. Rozdíl je v nejlepších týmech kontinentální ligy, které se přetahují o tituly. Ty jsou opravdu silné a je oproti nim cítit větší rozdíl.

V extralize je těžké vyhrát jakékoliv venkovní utkání

Souhlasíte, že se od vás čekal lepší výsledek, i když šlo teprve o první zápas?
Já už jsem říkal dříve, že v extralize je těžké vyhrát jakékoliv venkovní utkání. Cíle a ambice má sice každé mužstvo jiné, ale lehký nebude žádný zápas, ještě k tomu na začátku. Hlavní zápasy jsou vždy doma, kde člověk musí vyhrávat. Z toho pak vzniká pohoda, kterou si týmy přenášejí na venkovní kluziště.

K dalšímu zápasu nastoupíte v domácím prostředí proti Brnu. Očekáváte podobný zápas?
Kometu jsme viděl v televizi během vyřazovacích bojů. Čekám pěkný zápas a doufám, že se divákům bude líbit, a my se na konci budeme radovat. Nechci ale předjímat, jak to třeba může v neděli vypadat. Dlouho jsem proti nim nehrál a hráče ani moc neznám. Zápas bude mít určitě tempo a velkou rychlost, my musíme hru zjednodušit a víc střílet.

 
Související články
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice