Akademie ČH
so 27.7.2019 | Anna Marie Kokrhounová, Jan Vavřina

Zpátky na ledě je i mládež. Junioři a dorost vyhlíží první zápasy

Dlouhá suchá příprava je u konce a mladí hokejisté se konečně vrátili na ledovou plochu. V úterý absolvovali první trénink junioři, o den později se na ledě začali prohánět i dorostenci. Pouze u tréninků to ale dlouho nezůstane. Už příští týden totiž oba mládežnické týmy čekají první přípravné duely.

David Kočí: Chci dbát na intenzitu a zápasové nasazení

Pod Bílou věží začalo být znovu rušno a na ledě své první tréninky stihla také hradecká juniorka. „Byla to oťukávačka klasická pro první trénink. Hráči se potřebují trošku zapracovat, abychom jim neudělali něco s třísly,“ říká David Kočí, který se svými svěřenci na led naskočil v úterý. „Chci dbát na intenzitu a zápasové nasazení v tréninku, jak v bruslení, tak v soubojích. Hlavně v tomto období, kdy hráči nemají školu a jiné starosti, by tréninky měly být v hodně velké intenzitě,“ prozrazuje své nároky.

Na led tým vstoupil opatrně, postupně se bude na zátěži přidávat. „S trenéry jsme si řekli, že dáme první tři tréninky na zapracovaní a potom už pomalu najedeme na ostřejší tempo. V úterý byl jeden, ve středu dva. Ve čtvrtek jsme měli také dva, ráno jsme to rozdělili na beky a útočníky a už jsme naťukli nějaké věci, které chceme ve hře. Příští týden už pojedeme v normálním režimu,“ popisuje průběh prvních dní.

„Těším se na každý zápas. V každém budeme chtít uspět.“

David Kočí (o blížících se utkáních)

Juniory čeká celkem jedenáct přípravných utkání, 1. srpna hned atraktivní duel proti pardubickému Dynamu. „Každý týden máme dva přípravné zápasy, což je ideální. Do toho máme spoustu tréninků, takže plán je standardní. V každém týmu, ve kterém jsem byl, jsme se to snažili dělat takhle,“ pochvaluje si bývalý obránce program přípravy. V polovině srpna následuje turnaj v Karlových Varech, kde se Lvi utkají s domácím týmem nebo německým celkem Adler Mannheim. „Turnaj v přípravě je perfektní. Hraje se čistě 3×20 každý den, tři zápasy ve třech dnech. To by kluci už měli v pohodě zvládnout. I když je to pořád brzo, bude to ukázka toho, jak na tom mančaft asi bude,“ vyhlíží duely na západě Čech.

V půlce července došlo ke změně rozlosování nejvyšší juniorské soutěže, mládežníky tak během sezóny čeká systém dvojzápasů, který s sebou přináší méně cestování. „Myslím, že na tom moc nezáleží, jestli budeme hrát ve čtvrtek a v sobotu, nebo v pátek a sobotu. Pro mladé hráče by neměl být žádný problém hrát ve dvou dnech a měli by to zvládat, pokud jsou kondičně dobře připravení. Těším se na každý zápas a v každém budeme chtít uspět,“ dodává kouč juniorky David Kočí.

To je radosti 😃 Na led vyrazily kromě A-týmu také akademické celky. Tak ať se vám příprava vydaří, kluci! 👏

Zveřejnil(a) Mountfield HK - mládež dne Středa 24. července 2019


Jiří Janoušek: Na klucích byla vidět velká chuť

Ve středu si led vyzkoušeli i dorostenci. „Byl to klasický první trénink, ale na klucích byla vidět velká chuť. Přišlo mi, že se těšili a trénink podle toho taky vypadal. Z tribuny to nevypadalo jako první trénink, ale jako bychom za sebou měli už dva tři měsíce. Nasazení bylo opravdu dobré a přeji si, aby nás provázelo po celou sezónu,“ přibližuje začátky přípravy na ledě Jiří Janoušek.

I on se spolu se svými svěřenci těšil, až znovu nazuje brusle. „Víme, stejně jako hráči, že suchá příprava je nezbytná, ale všichni se vždycky těšíme hlavně na led. To je to, co je na ledním hokeji hlavní a co nás nejvíc baví,“ sdílí trenér dorostu své nadšení.

„Kluci v dorosteneckém věku potřebují hodně hrát.“

Jiří Janoušek (o zápasovém vytížení)

Podobně jako juniorka, i dorost jde do akce za několik dní. „Příští týden ve středu a ve čtvrtek máme dvě utkání. Hrajeme doma s Boleslaví a jedeme do Plzně. Zápasů máme celkem dost, včetně mezinárodního turnaje v Pardubicích. To je dobře, protože kluci v dorosteneckém věku potřebují hodně hrát a v zápasech si zkoušet věci, které se učí v trénincích,“ přibližuje program pro následující týdny hradecký kouč.

Dorost momentálně trénuje se čtyřmi pětkami, žádné výrazné pohyby v kádru se neočekávají. „Tím jak ročníky zůstaly stejné jako vloni, máme už vlastně zúžené mužstvo. Není to žádný extrémně široký výběr čtyřiceti hráčů. Už od prvního tréninku budeme vyžadovat určité principy, na kterých chceme mít postavenou naši hru. Ať je to aktivita, maximální nasazení, hodně bruslení nebo obětavost. To jsou hlavní atributy, které po hráčích vyžadujeme okamžitě a budeme vyžadovat celou sezónu,“ uzavírá Jiří Janoušek.

Fotogalerie