Rozhovory
so 25.9.2010 | Petr Neckař

Byl jsem ve správný čas na správném místě, říká skromný střelec Vít Budínský

Hráči HC VCES Hradec Králové dnes na domácím ledě porazili tým IHC KOMTERM Písek těsně 3:2. Vítěznou branku vstřelil necelé dvě minuty před koncem zápasu Vít Budínský. Pár minut po vstřelení gólu jsme mu před domácí šatnou, z níž se chvíli předtím ozýval vítězný pokřik hokejistů, položili několik otázek.

Vstřelil jste rozhodující branku utkání. Jak zápas ze svého pohledu hodnotíte?

Škoda, že jsme neproměnili nějaké šance, které jsme měli. Kdyby se nám to povedlo, mohlo to vypadat jinak. Takto byl zápas vyrovnaný skoro až do konce, každopádně jsem moc rád, že jsme na poslední chvíli vyhráli.

Čím to bylo, že jste o vítězství rozhodli až na poslední chvíli?

Měli jsme šance, ale nepadalo to tam. Některé situace jsme mohli řešit jinak. Podíváme se ještě na video, musíme se z toho poučit. Důležité je dávat góly, abychom se nemuseli takto dřít až do konce.

Každopádně bez vás by Hradec nad Pískem nevyhrál…

To se tak nedá říct. Třeba Honza Hruška měl dvě tři šance, kdyby je dal, tak by to bylo úplně o něčem jiném – ten můj gól by třeba už nic neřešil. Ani by třeba nepadl. To se opravdu nedá říct, spíš bych řekl, že jsem byl ve správný čas na správném místě. Naštěstí to tam padlo a máme tři body.

Na druhou stranu – Písek měl také šance…

Určitě. Za stavu 1:2 jsme polevili. Byli jsme trošku zaražení, ale když jsme srovnali na 2:2, myslím si, že jsme byli lepší. Je jen škoda, že jsme nedali víc gólů.

Vnímali jste i podporu fanoušků?

Samozřejmě. Skvělé bylo, že fandili celý zápas – i ve chvílích, kdy se nedařilo. Chceme jim za to moc poděkovat a doufáme, že budou chodit v ještě hojnějším počtu.

Jak tipujete příští zápas?

Mužstvo Olomouce by nám mohlo sedět, ale uvidíme, s čím na nás přijdou. Budeme vycházet ze zabezpečené obrany a pokusíme se odvézt body.