st 30.12.2015 | Lenka Jonešová

Hrdina utkání Rastislav Dej: Takovýhle gól na konci zápasu tým určitě povzbudí

Poslední zápas Mountfieldu v kalendářním roce 2015 nabídl parádní hokejovou podívanou! Po vyrovnaném boji nakonec převážil misky vah ve prospěch hradeckého celku slovenský rychlík Rastislav Dej, jenž dvěma přesnými trefami rozhodl o osudu utkání. Beznadějně vyprodanou FORTUNA arénu rozjásal hradecký štírek nejprve v první dvacetiminutovce a korunu své one man show nasadil tři a půl minuty před závěrečnou sirénou, kdy završil skóre na loňský typický výsledek Mountfieldu 2:1.

V roce 2015 jste se na domácím ledě představili naposledy. Jak byste zhodnotil vývoj utkání?
Jsme moc rádi, že jsme poslední zápas roku zvládli. I když ten průběh nebyl úplně ideální, jsme strašně rádi za vítězství.

Druhá dvacetiminutovka byla z vaší strany herně zcela odlišná od té první. Co se změnilo?
Opět se ukázalo, že nám nesvědčí dlouhá strana, kdy máme střídačku dále. Dělá nám to docela problém, takže na tom musíme zapracovat. Musíme soupeře dostávat více pod tlak, hrát jednodušeji, soupeř se víc zataví. V té chvíli se rozhoduje, kdo bude ve třetí třetině více tahat nohy.

O vítězství za tři body jste rozhodl svým gólem tři a půl minuty před koncem. Jak celá akce vznikla?
Roman Kukumberg výborně vyhrál buly v útočném pásmu, poslal kotouč za branku, kde si ho sebral Jarda Bednář. Já jsem si počkal na přihrávku a se štěstím jsem to trefil do branky. Myslím, že se puk ještě odrazil od jejich beka, ale to je jedno, i to se počítá. Důležité je, že máme vítězství za tři body, které jsme hodně potřebovali.

Kometa na začátku třetí periody rychle snížila na 1:1 a museli jste tak začít znovu od nuly. Co se vám v tu chvíli honilo hlavou?
Po druhé třetině to z naší strany vůbec nebylo ideální, hráli jsme špatně v obranném pásmu. Zase jsme udělali nějaké chyby, které se nám kupily už i v předchozích zápasech. Plynou asi z našeho nedůrazu, musíme na tom v příštích dnech zapracovat, máme pár dní volna, takže si k tomu sedneme na tréninku a musíme to zlepšit. Těch chyb bylo vážně mnoho, můžeme být rádi, že nás podržel gólman, který chytal výborně.

GÓÓÓÓÓL – tři a půl minuty před koncem třetí třetiny vedeme 2:1! Podruhé v zápase propálil Čiliaka RASTY #DEJ! To musíme udržet!

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 30. prosinec 2015

Poslední extraligové zápasy šly rychle za sebou. Ve třetí třetině už to vypadalo, že vám trochu docházejí síly, je to tak?
Samozřejmě, v pěti dnech jsme odehráli tři zápasy, takže je to určitě znát. Ke konci zápasu už nám ubývala fyzická síla, navíc se nám zranil obránce. Únava byla na tom pohybu přeci jen trochu znát, ale řekli jsme si, že na ledě musíme nechat všechno a urvat výhru.

Vaší útočné formaci s Bednářem a Kukumbergem se daří. Jak se vám tahle spolupráce zamlouvá?
Šlapeme všichni jako tým, i když jsme v pár posledních zápasech nehráli tak, jak bychom chtěli. Je ale dobře, že všechny naše lajny umí dát gól, což je super. Každý v mužstvu prostě musí hrabat, máme vyrovnané formace a je důležité z toho vytěžit maximum, abychom udělali týmový úspěch.

Rozhodující branku utkání jste vstřelil ke konci zápasu. Skoro to vypadá, že jste na tyto góly odborník…
Zrovna mi to tentokrát vyšlo, nevím. Určitě mi trochu nahrálo i štěstíčko a stál jsem na správném místě. Úplně bych neřekl, že mi konce zápasů vyloženě jdou, ale samozřejmě tuhle sezónu mi to asi dvakrát vyšlo, takže je to jen super. Je rozdíl, když se vyhraje za tři body nebo když se ještě jde do prodloužení, kde se musí dál makat. Tyhle góly na konci tým určitě povzbudí.

Trenér Kýhos před příchodem do Hradce působil právě v celku brněnské Komety. Vypsal před utkáním nějakou odměnu?
Vždycky, když hraje hráč a nebo trenér proti svému bývalému klubu, tak vypíše nějakou odměnu nebo svačinu do kabiny. Jsem zvědavý, co to bude tentokrát.