Rozhovory
ne 10.2.2013 | Sanny Muharem

Jeho lajna zařídila tři góly. Spolupráce fungovala na jedničku, usmívá se Nosek

Královéhradečtí bojují o play-off, přičemž se také mohou spolehnout na pomoc z nedalekých Pardubic. Na seznam střídavých startů totiž byli napsáni Lukáš Radil s Tomášem Noskem. Oba dva režírovali v sobotu výhru na benáteckém zimním stadionu. Jejich formace neustále motala hlavu soupeřovi a nakonec se postarala i o tři góly. „Postup do play-off je blízko, ale měli bychom být méně vylučovaní,“ myslí si dvacetiletý Tomáš Nosek.

Královští lvi zvládli veledůležitý souboj s Benátkami nad Jizerou, týmu vypomohli i draví mladíci z extraligových celků. Druhou útočnou formaci tvořila úderná trojice ve složení Lukáš Radil – Tomáš Nosek – Zdeněk Okál. Tito hráči zařídili tři branky královéhradeckého mančaftu.

„S Lukášem Radilem se známe z Pardubic, víme tedy, co od sebe můžeme čekat,“ zmiňuje o dva roky mladší Tomáš Nosek. Pochvaluje si ale i spolupráci s dalším mladíkem, a to Zdeňkem Okálem. „Přidal se k nám ještě Očko a spolupráce fungovala na jedničku. Těší mě hlavně, že jsme pomohli Hradci k vítězství,“ říká Nosek.

Na ledě byla cítit chuť a dravost v podání těchto extraligových nadějí. Byli celkem u tří branek Východočechů a svým pohybem vždy dokázali zavařit Benáteckým v útočném pásmu. V hradeckých barvách si vyzkoušeli hned několik přesilovkových kombinací. „Přesilovky nám ještě moc nešly, ale to je logické. Sešli jsme jednou na tréninku a zkrátka na to nebyl čas,“ poukazuje i na věci, které jsou potřeba vylepšit. Samotný Nosek má ale radši hru pět na pět.

Od trenérů dostávali důvěru, kterou se snažili patřičně využít. „Pana Kučeru znám, tudíž vím, co po hráčích chce a očekává. Jsem za prostor na ledě rád,“ těší Tomáše Noska, střelce jedné branky v utkání.

Řeč již byla o markantním rozdílu mezi hokejisty druhé formace a benáteckým výběrem. Draví mladíci si dokázali vytvářet řadu gólových příležitostí. „Kdybychom tady hráli častěji, asi bychom se přizpůsobili a ten rozdíl by nebyl tak vidět. Vzpomeňme například na borce z NHL, kteří prvních deset zápasů vyčnívali nad ostatní, pak se to ale srovnalo. My jsme zase zvyklí na extraligové tempo,“ porovnává rozdíl mezi dvěma nejvyššími soutěžemi v České republice.

Hradečtí vstupovali do duelu s vědomím, že musí zvítězit. Určitá nervozita prý před zápasem ve vzduchu cítit byla. „Lehké napětí bylo znát, ale tak by to mělo být před každým zápasem. Postupem času v utkání to z člověka následně spadne,“ míní Nosek.

Svěřenci trenéra Jiřího Kučery v první třetině rychle prohrávali, pak ale dokázali strhnout vedení na svoji stranu. Ve hře pět na pět byli Královéhradečtí aktivnějším týmem, v poslední části hry se ale Benáteckým podařilo vyrovnat. Toho se však Hradec nezalekl a vydobyl si vedení zpět.

„Odehráli jsme dobré utkání, i když si myslím, že jsme mohli rozhodnout daleko dřív. Nechali jsme zbytečně soupeře vyrovnat na 2:2, to nás ale body naštěstí nestálo,“ spokojeně říká Tomáš Nosek. „Benátky se snažily hrát na brejky, ty jsme ale dokázali ubránit. Nedalo se čekat, že budou nějak extra tvořit hru,“ odtajňuje styl benátecké hry.

Do hradeckého klubu má vyřízené střídavé starty z Pardubic. Ke kolika utkáním ještě za Královské lvy ještě nastoupí, nikdo netuší. „Kdybych měl ve dvaceti letech přemýšlet, co bude zítra, asi by to nikam nevedlo. Snažím se pouze plnit pokyny a pomoci týmu,“ vysvětluje.

Hradečtí hokejisté mají v současné chvíli play-off na dosah ruky, do konce základní části zbývají tři kola a vcelku přívětivý los. „Měli bychom hrát pořád stejně, bojovat, ale nenechávat se tolik vylučovat,“ uzavírá.