Rozhovory
po 22.2.2010 | Martin Voltr

Jiří Kadlec: „Nikdo nechce prohrát první zápas“

Úvodní zápas prvoligového čtvrtfinále si hradečtí hokejisté určitě nedají za rámeček. Po bezbrankové první polovině přišla smršť v podání Třebíče, která čtyřikrát ztrestala chyby domácího týmu. Třetí třetina přinesla již jen korekci stavu z hole útočníka Jiřího Kadlece. Ten v rozhovoru po utkání žehral na otevřená vrátka hradecké obrany po prvním gólovém úspěchu hostů. „Zápas je dlouhý a když dostaneme góla, nemusíme se hned hnát do útoku,“ líčil svůj náhled na rozhodující fázi utkání hradecký matador, který byl vyhlášen nejlepším hráčem domácího týmu o nedělním podvečeru.

Takto jste si vstup do čtvrtfinále určitě nepředstavovali.
To určitě ne, nikdo nechce prohrát první zápas, natož doma.

Kde hledat hlavní příčiny nezdaru?
Tak já myslím, že těch příčin je celá řada. Můžeme třeba říkat, že jsme měli dlouhou pauzu. Chtěli jsme taky hrát hezký hokej. Ale v play-off se hraje jiný styl, ten hokej je tvrdší a víc se chodí do těla... My jsme to prostě nedělali a chtěli jsme hrát kombinačně. To zkrátka nejde, ty zápasy se musí urvat jinak.

První třetina byla opatrná a první gól padl až po polovině zápasu. Jak moc to bylo důležité pro další vývoj?
První branka samozřejmě mužstvo zvedne. My jsme v podstatě mohli v první třetině dát nějaké góly, mohlo to být 2:0 pro nás a mohl to být uplně jiný zápas. Potom přišly další chyby, které pramenily z naší velké snahy dát gól a vyrovnat. Ale to je špatně. Na to je dost času, zápas je dlouhý a není nutné se hned hnát do útoku. Když dostaneme góla, nemusíme se do toho hned tlačit.

Mrzelo vás hodně, že jste už v první třetině nevyužili velké šance a nedali ten první uklidňovací gól?
Tak samozřejmě, vždycky je dobré se dostat do vedení, ale dopadlo to jak to dopadlo.

Proběhla v kabině po druhé třetině velká bouřka?
Určitě, něco jsme si řekli my, něco nám řekli trenéři. Takže něco proběhlo.