Ohlasy k zápasu
pá 5.10.2018 | Jan Karel

Jsou skvělí a ženou nás dál, říká o hradeckých fanoušcích Lukáš Cingel

Hráči Komety měli možnost zkazit Hradci šanci na to, dostat se poprvé do čela extraligové tabulky. Na jejich úvodní gól ale velmi rychle zareagoval Lukáš Cingel, čímž své mužstvo uklidnil. Na ledě byl hodně vidět, strávil tam přes šestnáct minut. Kromě přesného zásahu si připsal také asistenci na rozhodující branku Mateje Pauloviče.

Na první inkasovaný gól z přesilové hry jste dokázali reagovat poměrně rychle. Bylo pro vývoj zápasu důležité, že jste hned první početní převahu zúročili?
Jasně, že ano. Je super, že jsme to hned po inkasované branci dotáhli a vyrovnali na 1:1. Myslím, že jsme se tím i trošku zklidnili. Kdyby nám to trvalo déle, myslím, že bychom byli nervózní ještě více. Je super, že jsme vyhráli, ale musíme ten zápas chtít trošku více ovládnout. Měli jsme dost šancí a někdy jsme hráli až moc zbrkle.

Z posledních čtyř vzájemných střetnutí jste Kometu pokaždé pokořili. Jaký je klíč k vítězství proti týmu, jako je Brno?
Na to asi žádný klíč nemáme. My se snažíme hrát super hokej a nedívat se na to, s kým hrajeme. Je fajn, že jsme je počtvrté porazili, ale nám je to jedno s kým hrajeme. My hrajeme svůj hokej a na soupeře se nedíváme.

Zápas měl poměrně dost trestů na obou stranách. Bylo to tím, že byl divácky i herně vyhecovaný?
Určitě ano. Byl to takový těsný zápas. Pořád to bylo o gól nebo to byla remíza, takže nikdo nechtěl udělat chybu. Hrálo se hodně do těla. Proto to asi bylo vyhrocené.

„Snažíme se hrát super hokej a nedívat se na to, s kým hrajeme.“

6 Lukáš Cingel (po výhře nad Kometou)

Všechny hradecké góly padly z přesilových her, které se vám v posledních zápasech daří. Je to dobrými signály, ideální sestavou, nebo co je klíčem k takto úspěšným přesilovkám?
Ani nevím. Ze začátku sezóny se nám moc nedařily a dost jsme se v nich trápili. Je super, že nám to tam teď padá a doufám, že to tak bude pokračovat. Jsme rádi, že jsme to v těch přesilovkách po začátku sezóny zlomili.

V hradeckých ochozech bylo téměř plno a je zřejmé, že i diváci si zápas užili po svém. Jak jste vnímal vy osobně jejich podporu?
Opravdu moc. Bylo to parádní. Už když jsme vyšli na led, tak diváci skandovali a hned se lépe hrálo. Jsou opravdu skvělý a ženou nás dál.

Příští zápas vás čeká na ledě momentálně druhého Litvínova. Budete chtít navázat na vaši agresivní bruslivou hru?
Určitě ano. My si pojedeme do Litvínova hrát tu naši hru. Jak jsem řekl, nám je jedno, s kým hrajeme. Jestli je tým v tabulce druhý nebo devátý, je jedno, my si budeme hrát stále naši hru a koncentrovat se na sebe.