Ohlasy k zápasu
so 10.10.2015 | Lukáš Foff, Lukáš Štěrovský

Náš výkon byl šílený, měl jsem sto chutí vyletět, říká rozčarovaný Adam Svoboda

Stejně jako proti Plzni držel Hradec po dvě třetiny nad vodou. Jenže i v zápase s Mladou Boleslaví nakonec Adam Svoboda útočným nájezdům soupeře nemohl odolat, a Mountfield tak podruhé za sebou prohrál zápas po špatné poslední periodě. Hradecký gólman, který v pátek čelil neuvěřitelným devětapadesáti střelám soupeře, ale věří, že zkušenosti pomohou týmu nabrat opět směr vítězství.

Bruslařský klub letos zatím exceluje a v tabulce hraje na samotné špici. Kvalitní výkon předvedli Středočeši i proti Hradci. „Boleslav perfektně bruslí, je to agresivní mužstvo. Dostalo nás od první minuty pod tlak. Byla tam i nějaká vyloučení, takže beci a celý mančaft toho měli plné zuby. Domácím to lepilo, měli křídla celý zápas, ale to neomlouvá to, že náš výkon byl opravdu šílený,“ nehledá výmluvy brankář Mountfieldu.

Ten už podruhé musel skousnout pochybení spoluhráčů v poslední periodě, která se Hradci stala osudnou. S Plzní ji prohrál poměrem 1:5, se Škodovkou 1:3. „Sám nevím, jak si to vysvětlit. Ale štve to. Štve to tak, že jsem měl sto chutí vyletět. Ale myslím, že je ještě brzo, máme natolik zkušené a kvalitní mužstvo, že kluci jsou určitě soudní. Všichni si musíme sáhnout do svědomí. Nedělní zápas musí být úplně o něčem jiném, než co jsme předvedli v pátek,“ burcuje Adam Svoboda.

Včera to bohužel nevyšlo, BK Mladá Boleslav si po ofenzivní převaze připsala šesté body za sebou. Sestřih zápasu vám opět nabízí ČT sport.

Posted by Mountfield HK on 10. říjen 2015

Přitom chvílemi – hlavně v prostřední dvacetiminutovce – se zdálo, že by se Hradec mohl přece jen odpíchnout k soustavnějšímu tlaku. Nakonec se ale tak nestalo. „Třetí třetina byla žalostná, dostáváme góly z dorážek, to nemůže být. Jestli jsem to po utkání s Plzní nějakým způsobem omlouval, tak teď to neomlouvám, protože první třetinu jsme tady nebyli. Ve druhé jsme měli nějaké šance a střely, a třetí byla tragická. Takže musíme spadnout na zem, chytit se za rypák a hrabat,“ nabádá zkušený gólman.

Problémem Mountfieldu byla mimo jiné velká nedisciplinovanost, páteční zápas strhl i strážce hradeckého brankoviště. Za stavu 1:2 inkasoval Svoboda osobní trest po strkanici v brankovišti. „Stále to mám před očima. Musím se na to podívat, ale přišlo mi, že Látoš (Martin Látal) tomu hodně přidal. Kouknu na to a uznám, jestli měl pravdu on, nebo já,“ přiznává sportovně.

Emoce na uzdě neudrželi ani jeho spoluhráči – osm vyloučených toho budiž důkazem. „Myslím si, že to je hokej, nervy pracují. V Boleslavi je dobrá atmosféra, je to plechovka, takže emoce tam jsou. Takové zápasy jsou hrozně dobré a důležité. Jednou to mančaft zvládne lépe, podruhé ne. Budu se opakovat, ale máme tak zkušené mužstvo, že tahle tragédie na nás v neděli nesmí být znát,“ uzavírá Adam Svoboda.