Preview k zápasu
pá 16.3.2018 | Lukáš Foff

Nesmíme se uspokojit, velí Lukáš Cingel. Tým se soustředí na druhý zápas

Lukáš Cingel měl v prvním duelu několik dobrých šancí a jednu z nich proměnil. Ve druhé třetině poslal Hradec v přesilové hře do vedení 2:1. Mohl také rozhodnout v prodloužení, jenže tam mu to překazil Roman Will, takže se mohl radovat až o pár chvil později. Teď už hradecká šestka netrpělivě vyhlíží druhé čtvrtfinále a nabádá spoluhráče, aby neusnuli na vavřínech a nemysleli si, že to půjde samo.

Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec, pátek od 17:20: ON-LINE

Hradečtí hokejisté nehráli soutěžní utkání 11 dní, takže bylo otázkou, jak jim na začátku půjdou nohy. Soupeř měl výhodu třech odehraných utkání, ale znát to bylo pouze první tři minuty. „Myslím si, že po té delší pauze jsme do toho naskočili dobře. Nebyli jsme zaskočení a dobře jsme bruslili, čímž jsme se rychle dostali do tempa,“ hodnotí první střetnutí Lukáš Cingel. „Je tu hodně zkušené mužstvo, takže jsme zůstali v klidu i potom, co vstřelili první branku. Po našem tlaku se jim odrazil puk do brejku, ale je super, že jsme to nezabalili,“ pochvaluje si slovenský forvard.

Hradec dvojnásobně přestřílel Liberec, finální skóre ran bylo 40:20. I přesto však bylo utkání extrémně vyrovnané až do prodloužení, které rozhodla šťastná branka Lukáše Vopelky. „Sice jsme měli hodně střel, ale bylo těžké dát gól. Oni jsou před bránou hrozně nepříjemní a dobře to čistí. Myslím si ale, že ve druhé třetině jsme jim mohli trošku odskočit, protože jsme je dobře tlačili. Jsme ale rádi za každé vítězství, v play off je jedno, jestli je to v základní hrací době, nebo v prodloužení,“ usmívá se hradecká šeska.

Lze samozřejmě očekávat, že Bílí Tygři to po prvním nezdaru nezabalí, zvlášť když byli k prvnímu bodu tak blízko. Přesně osm minut před koncem jel Petr Jelínek trestné střílení, které ale zlikvidoval Patrik Rybár. Od druhého střetnutí v ČPP Aréně se dá očekávat velmi podobné drama. „Těžko říct, jak bude vypadat druhý zápas. My budeme chtít hrát pořád stejně. Budeme chtít být hodně silní na puku. Těžko říct, s čím přijde Liberec, ale pravděpodobně to bude hodně podobné, soubojové utkání s dobrým bruslením,“ předpovídá účastník posledních olympijských her.

Východočeši by zdánlivě mohli být klidnější, protože mají v zádech malý polštář, ale střelec druhé hradecké branky to odmítá. „Nemyslím si, že by to bylo nějaké uklidnění. Nesmíme se uspokojit a myslet si, že teď už to půjde samo. Každý zápas s nimi bude velmi těžký. Vždy je samozřejmě dobré urvat dva body doma, ale pokud chceme postoupit, tak musíme vyhrát i u nich. Tedy nemusíme, ale byli bychom rádi. Nekoukáme na to, jestli jsou doma silnější. Soustředíme se na druhé utkání a co bude potom, to se uvidí,“ uzavírá Lukáš Cingel.

Na první mač dorazilo 6448 diváků. Bude vyprodáno?

Brány ČPP Arény se divákům otevřou v 15:50, tedy přesně 90 minut před startem duelu. Zájem o vstupenky je velký, na stadionu budou panovat zvýšená bezpečnostní opatření a u vchodů proběhnou kontroly všech návštěvníků. Doporučujeme proto dorazit na utkání s dostatečným časovým předstihem, abyste si dlouho očekávaný hokejový svátek mohli užít opravdu nerušeně.

Lístky budou k dostání na pokladnách od 13:00 až do samotného začátku, získat je však můžete také skrze on-line webovou aplikaci či v Infocentru na Eliščině nábřeží. Právě zmíněná on-line aplikace je nejpohodlnějším způsobem, jak se dostat do centra dění – lístky totiž můžete zakoupit z pohodlí domova a vyhnete se očekávaným frontám u pokladen.

V neposlední řadě pak máte kromě podpory hokejistů možnost i něco si odnést na památku. Do extraligových stánků, tedy i do ČPP Arény, se vrací soutěž Generali Puk! Na začátku druhé pauzy hostesky do hlediště rozhodí 500 soutěžních puků, které pak diváci, po odtržení soutěžních ústřižků, na pokyn vhodí na ledovou plochu. Cílem je trefit se co nejblíže středu – vyhrát můžete stolní hokej Stiga, dres Mountfieldu HK, anebo klubovou kšiltovku.

Sestavy z minulého utkání
Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal, Červený – Bednář, Kukumberg, Cingel – Köhler, Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal. Trenér: Václav Sýkora.
Will – Pyrochta, Ševc, Maier, Šmíd, Jánošík, Derner – Jašek, Jelínek, Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, Kvapil – Lakatoš, Vlach, Dlouhý. Trenér: Filip Pešán.