Preview k zápasu
út 13.9.2005 | Daniel Višňák

Ve středu přijede do Hradce Prostějov v zády s autobusem svých fanoušků

Nováček soutěže se postaví do cesty hradeckým Energetikům ve třetím kole první ligy. Na východ Čech přijedou prostějovští Jestřábi, kteří mají doposud stejnou bilanci jako hradečtí hokejisté – jednu porážku a domácí výhru z minulého kola s Havířovem 5:2. Prostějov se do první ligy vrátil po roční odmlce a jeho cílem pro letošní sezónu je poklidná záchrana a útok na příčky zaručující účast play-off. Před sezónou uzavřeli Jestřábi smlouvu s extraligovým Třincem o hráčské výpomoci, asi největší posilu získali Moravané na post brankáře, když jejich brankoviště střeží zkušený harcovník Vlastimil Lakosil.

Energetici v minulém kole nedosáhli na bodový zisk s v Kadani, i když to ještě do dvacáté minuty první třetiny vypadalo nadějně, hradečtí vedli po brankách kapitána Roubíka a obránce Mocka 2:0. Kadaň však pár vteřin před první sirénou snížila v přesilové hře na 1:2 a v prostřední části se obratem dostala do vedení 3:2. Hostům se podařilo ještě vyrovnat na 3:3 Lukášem Vlakem, ale hned na začátku poslední třetiny poslal severočechy znovu do vedení Lukáš Zika, na jeho branku už hosté odpovědět nedokázali a prohráli tak 3:4. Středeční soupeř hradeckých Energetiků po úvodní porážce 3:1 v Berouně doma přehrál celkem s přehledem letos silný celek havířovských Panterů 5:2. Po první třetině to bylo sice 2:1, ale už po čtyřiceti minutách bylo jasné, že staronový účastník první ligy drží utkání pevně ve své moci, Prostějov vedl 4:1. V poslední třetině padlo po jedné brance na každé straně a tak si Jestřábi mohli připsat do tabulky zcela zaslouženě první letošní prvoligové body. Prostějov by měl do Hradce Králové dorazit v plné síle, včetně autobusu plného jejich fanoušků (jak uvedly internetové stránky moravského klubu), nebude chybět ani smrtící útočné komando Luka – Piecha. Právě druhý jmenovaný výrazně přispěl v minulém kole s Havířovem k výhře svého mužstva hattrickem. V brance nastoupí opět zkušený Vlastimil Lakosil, který má za sebou celou řadu extraligových sezón jak v dresu Kladna, tak třeba také Třince. U domácího celku visí stále otazník nad startem obránce Tomáše Kolafy, jenž měl zánět spojivek.

Zlevněné vstupné poprvé v praxi
Středeční utkání začíná na hradeckém zimním stadionu v 18:00, brány stadionu budou otevřeny již tradičně o hodinu dříve. Poprvé v této sezóně také bude platit v praxi zlevněné vstupné pro fanoušky fotbalu, kteří na pokladnách ZS předloží vstupenku z posledního domácího utkání fotbalistů FC Hradec Králové s Vítkovicemi.