Aktuální zprávy z klubu
út 3.1.2023 | Jan Vavřina

34 tisíc pro Šimonka. Lednové góly budou patřit Zorce

Před Vánoci rozjel Mountfield HK už posedmé charitativní projekt Skóruj pro... a znovu nezbyl ani jeden puk! Všechny kotouče vystavené po vstřelených hradeckých brankách byly rezervovány během pár minut a osmnáctiměsíčnímu Šimonkovi tak pomohly 34 tisíci korun. Celý leden bude patřit už dvacátému dítku s nelehkým osudem – je jím čtyřletá Zorka.

Také sedmý ročník je postaven na stejných základech, na které jsou fanoušci zvyklí z předchozích let – hráči znovu skórují, fanoušci rezervují puky a všichni společně pomáhají.

Jaký je tedy princip celé akce? Za každý gól, který vsítí hráči Mountfieldu HK v Tipsport extralize, je vystaven jeden speciální puk obsahující logo akce, logo klubu, popis zápasu a vlastnoruční podpis střelce branky. Daný puk můžete minimálně za 1 000 Kč získat, přičemž celá částka půjde na konto dítěte. Stejně jako vloni i letos může dárce sám určit, jakou částkou chce přispět. Minimum však zůstává nadále 1000 Kč.

Kolik peněz obdarovaný obdrží, záleží tedy na hráčích A-týmu (kolik dají branek) a na fanoušcích (kolik puků si pořídí a za jakou hodnotu). Platí přitom jednoduchá rovnice 1 gól = 1 puk = minimálně 1 000 Kč. Svou měrou přispěje potřebným znovu také kabina A-mužstva, ta přidá 5 000 Kč!

A odměna pro vás? Kromě unikátního pamětního puku opatřeného vlastnoručním podpisem skórujícího hráče obdrží každý dárce dvě vstupenky na hokej. Kromě toho také plakát všech dárců s A-týmem, podepsaný celou hradeckou kabinou. Hlavní odměnou je ale pomoc dítěti, které to opravdu potřebuje.

Skóruj pro Zorku » mountfieldhk.cz/skorujpro

V předchozích sezónách rozebrali příznivci nejen hradeckého hokeje všechny vystavené puky do jednoho. V ročníku 2016/17 vynesla charitativní akce Skóruj pro... pěti dětem – Fandovi, Pepíkovi, Vojtovi, Radimovi a Matějovi – celkem 157 tisíc korun. O rok později se dočkaly tři nemocné děti – Péťa, Ella a Janička – dohromady 88 tisíc korun. Během ročníku 2018/19 jsme skórovali pro Marušku, Davídka, Laurinku a Matyáška a přispěli celkovými 181 tisíci korun. Rok poté zase pro Davida, Kubu, Patrika a Viktorku dohromady 136 tisíci korun, během předloňského play off pro Sašu 37 500 korun. Vloni se dočkala Natálka a Deniska dohromady 93 500 korun. A v této sezoně jsme pomohli Šimonovi 34 tisíci korun.

Suma sumárum vyneslo Skóruj pro... během 7 let 20 dětem 727 000 korun. A tím nekončíme!

Příběh Zorky

Čtyřletá Zora se narodila s genetickou vadou, zvanou Williamsův syndrom, kvůli které má spoustu zdravotních obtíží a překážek. Například kombinovanou srdeční vadu nebo brániční kýlu, kvůli které nemá vyvinutou plíci. Dále trpí svalovou hypotonií a má celkově opožděný vývoj. Zorinka začala chodit až ve 3 letech, zatím stále nemluví, ale dobře rozumí, takže komunikuje pomocí gest a znaků.

Od malička musí hodně cvičit, aby zpevňovala svaly a následně mohla lépe chodit sama. Rodina s dcerou absolvuje řadu různých terapií, navštěvuje specializované lékaře a ambulance. Případné finanční prostředky by byly využity na úhradu terapií a rehabilitací, hlavně hiporehabilitace, která je velmi prospěšná.

Pomozte i vy malé Zorince v jejím boji o normální život!